Dobré ráno, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Na zámku v Čechách pod Kosířem se bude v sobotu 5. ledna od 18:00 hodin konat tradiční tříkrálový koncert, na němž uslyšíte skladby Wolfganga Amadea Mozarta a Bohuslava Martinů. Hudbu těchto velikánů vám představí zpěvačka Lucie Laubová a klavíristka Vendula Urbanová.


Zámek Čechy pod Kosířem společně s Vlastivědným muzeem v Olomouci pořádají další z velkolepých akcí. Tentokrát se jedná o tradiční tříkrálový koncert, který se uskuteční již tuto sobotu. „Výborná zpěvačka Lucie Laubová a skvělá klavíristka Vendula Urbanová vám na svém koncertě opět zprostředkují jedinečný zážitek. Tentokrát uvedou hudbu Wolfganga Amadea Mozarta a Bohuslava Martinů,“ sdělil kastelán zámku Martin Váňa.
A že jsou vám jména umělkyň povědomá? Aby ne! Ženy totiž ve stejném složení vystoupily na tříkrálovém koncertu i vloni, uvedly přitom hudbu Leoše Janáčka. A třeba koncem srpna jste je mohli vidět také na open-air zámeckém plese ve stylu první republiky, na němž představily písně prvorepublikových autorů. A poslechnout jste si je mohli i loni v létě při akci nazvané Hradozámecká noc. Hudebnice se na zámek tedy pravidelně vracejí, a není se čemu divit, o jejich vystoupení je stále velký zájem.
Vstupné na tříkrálový koncert je dobrovolné. Ale protože je kapacita velkého sálu zámku omezená, je nutné si místa předem rezervovat na telefonním čísle 773 784 110 nebo na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. 


Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments