Dobré ráno, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Ve středu 19. prosince se kostel Povýšení svatého Kříže na Filipcově náměstí rozezněl adventními písněmi v podání pěveckého sboru Proměny. Zazněly skladby Ave Maria, Tichá noc, Adeste Fideles, ale třeba také modernější Hvězda či Modlitba. O doprovod se postarali kytarista a zpěvák Patrik Zatloukal a mladí muži z gymnaziálního sboru z Olomouce-Hejčína a další. Návštěvníci měli jasno. Koncert byl, ostatně jako vždy, famózní. Nechyběl u toho ani Večerník.

Tradiční předvánoční koncert pěveckého sboru Proměny, obvykle se konající v Husově sboru, proběhl tentokrát v hlavním kostele. A stejně jako v předchozím působišti, i v kostele Povýšení svatého Kříže se návštěvníci mačkali tělo na tělo. Jak by ne, koncerty Proměn, a to nejen ty předvánoční, jsou v okolí vyhlášené.
„Pro publikum jsme si připravili několik novinek, ale nechyběly ani osvědčené písně, o nichž jsme věděli, že je mají naši posluchači rádi, a s potěšením jsme jim je letos opět nabídli,“ prozradila sbormistryně Proměn Lenka Dohnalová.
A tak všichni mohli slyšet hudební kusy Ave Maria od Franze Biebela, Alleluia od Douglase Brenchleyho, Adeste Fideles, Tichá noc či dánskou koledu Spí dítě v chlévě na seně. Kostelem se nesly ale také písně V půlnoční hodinu, Little Drummer Boy od Katherine Davis, Tisíc andělů, Bílý kraj Jana Kalouska, Ryba rybě a Sliby se maj plnit o Vánocích Janka Ledeckého nebo Hvězda od Petra Bendeho, To k Vánocům patří od Johna Lennona a F. Novotného a nakonec i Modlitba Vojtěcha Dyka.
Návštěvníci přitom souhlasně pokyvovali hlavami nad skvělým vystoupením. „Zdá se mi, že jsou Proměny čím dál lepší a profesionalizovanější. Líbí se mi na nich především to, že představily obsáhlý repertoár písní od duchovních až po moderní. Dávají tak nahlédnout do různých podob hudby. Celkově se tedy nebojím jejich koncert označit za zlatý hřeb prostějovského adventu,“ svěřil se Večerníku posluchač Martin Kameník.
Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments