Dobré ráno, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Ve středu 19. prosince se kostel Povýšení svatého Kříže na Filipcově náměstí rozezněl adventními písněmi v podání pěveckého sboru Proměny. Zazněly skladby Ave Maria, Tichá noc, Adeste Fideles, ale třeba také modernější Hvězda či Modlitba. O doprovod se postarali kytarista a zpěvák Patrik Zatloukal a mladí muži z gymnaziálního sboru z Olomouce-Hejčína a další. Návštěvníci měli jasno. Koncert byl, ostatně jako vždy, famózní. Nechyběl u toho ani Večerník.

Tradiční předvánoční koncert pěveckého sboru Proměny, obvykle se konající v Husově sboru, proběhl tentokrát v hlavním kostele. A stejně jako v předchozím působišti, i v kostele Povýšení svatého Kříže se návštěvníci mačkali tělo na tělo. Jak by ne, koncerty Proměn, a to nejen ty předvánoční, jsou v okolí vyhlášené.
„Pro publikum jsme si připravili několik novinek, ale nechyběly ani osvědčené písně, o nichž jsme věděli, že je mají naši posluchači rádi, a s potěšením jsme jim je letos opět nabídli,“ prozradila sbormistryně Proměn Lenka Dohnalová.
A tak všichni mohli slyšet hudební kusy Ave Maria od Franze Biebela, Alleluia od Douglase Brenchleyho, Adeste Fideles, Tichá noc či dánskou koledu Spí dítě v chlévě na seně. Kostelem se nesly ale také písně V půlnoční hodinu, Little Drummer Boy od Katherine Davis, Tisíc andělů, Bílý kraj Jana Kalouska, Ryba rybě a Sliby se maj plnit o Vánocích Janka Ledeckého nebo Hvězda od Petra Bendeho, To k Vánocům patří od Johna Lennona a F. Novotného a nakonec i Modlitba Vojtěcha Dyka.
Návštěvníci přitom souhlasně pokyvovali hlavami nad skvělým vystoupením. „Zdá se mi, že jsou Proměny čím dál lepší a profesionalizovanější. Líbí se mi na nich především to, že představily obsáhlý repertoár písní od duchovních až po moderní. Dávají tak nahlédnout do různých podob hudby. Celkově se tedy nebojím jejich koncert označit za zlatý hřeb prostějovského adventu,“ svěřil se Večerníku posluchač Martin Kameník.
Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments