Příjemnou noc, dnes je pátek 18.1.2019
svátek slaví Vladislav,
zítra Doubravka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Ve středu 19. prosince se kostel Povýšení svatého Kříže na Filipcově náměstí rozezněl adventními písněmi v podání pěveckého sboru Proměny. Zazněly skladby Ave Maria, Tichá noc, Adeste Fideles, ale třeba také modernější Hvězda či Modlitba. O doprovod se postarali kytarista a zpěvák Patrik Zatloukal a mladí muži z gymnaziálního sboru z Olomouce-Hejčína a další. Návštěvníci měli jasno. Koncert byl, ostatně jako vždy, famózní. Nechyběl u toho ani Večerník.

Tradiční předvánoční koncert pěveckého sboru Proměny, obvykle se konající v Husově sboru, proběhl tentokrát v hlavním kostele. A stejně jako v předchozím působišti, i v kostele Povýšení svatého Kříže se návštěvníci mačkali tělo na tělo. Jak by ne, koncerty Proměn, a to nejen ty předvánoční, jsou v okolí vyhlášené.
„Pro publikum jsme si připravili několik novinek, ale nechyběly ani osvědčené písně, o nichž jsme věděli, že je mají naši posluchači rádi, a s potěšením jsme jim je letos opět nabídli,“ prozradila sbormistryně Proměn Lenka Dohnalová.
A tak všichni mohli slyšet hudební kusy Ave Maria od Franze Biebela, Alleluia od Douglase Brenchleyho, Adeste Fideles, Tichá noc či dánskou koledu Spí dítě v chlévě na seně. Kostelem se nesly ale také písně V půlnoční hodinu, Little Drummer Boy od Katherine Davis, Tisíc andělů, Bílý kraj Jana Kalouska, Ryba rybě a Sliby se maj plnit o Vánocích Janka Ledeckého nebo Hvězda od Petra Bendeho, To k Vánocům patří od Johna Lennona a F. Novotného a nakonec i Modlitba Vojtěcha Dyka.
Návštěvníci přitom souhlasně pokyvovali hlavami nad skvělým vystoupením. „Zdá se mi, že jsou Proměny čím dál lepší a profesionalizovanější. Líbí se mi na nich především to, že představily obsáhlý repertoár písní od duchovních až po moderní. Dávají tak nahlédnout do různých podob hudby. Celkově se tedy nebojím jejich koncert označit za zlatý hřeb prostějovského adventu,“ svěřil se Večerníku posluchač Martin Kameník.
Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments