Dobrý večer, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE :Uplynulý pátek zazněly v Muzeu kočárů v Čechách pod Kosířem housle, klarinet, flétny, cimbál, kvinton, kontrabas, klávesy, perkuse a zvučné hlasy. Odehrál se tam totiž velkolepý koncert skupiny Hradišťan, jejímž uměleckým vedoucím, který v muzeu samozřejmě taktéž vystupoval, je Jiří Pavlica.

Společně představili vskutku pestrou paletu žánrů, jazyků, zvuků i výšek a potvrdili tak svoji pověst originálního uskupení jedinečných umělců. Posluchači jen vzdychali. Večerník si příležitost navštívit tuto akci prostě nemohl nechat ujít. Obzvlášť když byl mediálním partnerem divácky vyprodaného koncertu.

V pátek 4. ledna jste měli jedinečnou možnost v Muzeu kočárů v Čechách pod Kosířem vidět a zejména slyšet skvělé hudební těleso Hradišťan v čele s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou. Skupina je známá jakožto ojedinělé hudební seskupení s vysokou uměleckou a interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem. A tohle renomé svým pátečním koncertem jen potvrdila. Sedmičlenný soubor uvedl celkem tři tematické části – skladby vánoční, novoroční a nakonec písně na přání.
Na úvod si Pavlica neodpustil vtip: „Zahrajeme vám tolik písní, kolik jich vydržíte poslouchat.“ Nejprve se tedy kapela vrátila do doby adventu a rozezpívala k němu náležící koledy, mezi nimiž nechyběly pastýřské koledy nebo část Gloria ze skladby Missa Brevis, zpívaná ve třech jazycích. Poté protagonisté příznačně zabruslili do novoročního období, kam zařadili skladby s tématem času, třeba Nechvátej, osude či Člověk a země. Na závěr si pak připravili to, co všichni chtěli slyšet – písně na přání neboli takové, které jsou posluchači nejžádanější jako Voda má, Požáry ze čtyř stran nebo Rozpomínání tak zněly sálem. Poslední jmenovanou zpěvák popsal úsměvně: „Myslím si, že tato skladba je vnitřně radostná. Vystihuje totiž ten radostný pocit, když se rozpomenete na to, co jste vlastně potřebovali.“
Skupina Hradišťan je známá nejen díky výstupům šarmantního Jiřího Pavlici, ale především pro své nepochybné kvality. Proto si ji do muzea přišlo poslechnout početné publikum, vmáčklo se tam takřka 500 lidí! Většina z nich přitom byla z jejich koncertu přímo unesena. „Na Adventní večery do Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem jezdíme pravidelně už asi pět let. Vždy navštívíme jedno prosincové vystoupení a pak také lednový tříkrálový koncert. Tentokrát jsme si přišli poslechnout hudebníky Davida Uličníka a Jiřího Škorpíka, jejichž hudba se nám velice líbila, a nyní Hradišťan. Musím říct, že tato skupina mě ani teď nezklamala. Nenecháme si ujít žádnou příležitost si ji poslechnout naživo, protože je prostě fantastická. Osobně se mi dnešní koncert líbil stejně jako ten, který měla na olomouckém Výstavišti Flora, kde ji doprovázela Moravská filharmonie. To bylo prostě úžasné....,“ rozplývala se Svatava Kopečná z Olomouce. Spokojen byl i organizátor Václav Obr. „Myslím, že to bylo vydařené vystoupení. Účast byla výborná, panovala úžasná atmosféra. Pan Pavlica je člověk duchovně zaměřený a publiku jejichb přízeň vždy vrací. Každý koncert je tak výjimečný, tento umocnilo navíc i útulné prostředí depozitáže muzea. Hodnotím to opravdu velice dobře,řekl bych na jedničku s hvězdičkou,“ rozplýval se známý nadšenec. Ten také prozradil základní pointu ke každoročnímu vrcholu sezóny. „.Lidé se těší na Josefkol, ptají se a právě na koncertu jsem oznámil, že letošní ročník se ponese v duchu titulu Vlast - láska k historii,“ uvedl Obr.


Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments