Dobrý večer, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Na čtvrtek 10. ledna se v Kulturním klubu Duha chystá série výstav. Vystavovat budou mladý umělec Tomáš Mitura, studenti z Fakulty umění Ostravské univerzity, fotograf Karel Novák a studenti ze Střední školy Art Econ. K vidění tak budou nejrozmanitější druhy tvorby. Určitě přijďte, vernisáž proběhne od 17:00 hodin.


V Duze je na začátek roku naplánováno hned několik expozic. Své obrazy tam vystaví třeba Tomáš Mitura, absolvent Akademie výtvarných umění v Praze. „Mitura se zabývá malbou, grafikou, ilustrací, ale také hudbou a v neposlední řadě tetováním. Jeho dílo je protkané odkazy na různá historická období od středověku po avantgardu 20. století. Objevují se v něm tradiční motivy zátiší kombinované s výraznými barvami, kostrbatými nápisy a plastickými nánosy olejových barev, které dohromady vytvářejí neklidný a dekadentní rukopis. Vrstevnatost dílu dodávají také zdánlivě nenápadné detaily nesoucí kousavé poznámky k současným tématům.“
Dále vystaví svá díla studenti z ateliéru malby II Fakulty umění Ostravské univerzity pod vedením docenta Františka Kowolowského. A také studenti Střední školy Art Econ. A konečně i známý prostějovský fotograf Karel Novák. „Česká legenda naturistické fotografie představí nejnovější práce zabývající se tematikou koní.“
Výstavy budou otevřeny denně od 9:00 do 13:00 hodin, při filmových projekcích a večerních klubových akcích dle programu klubu. Prohlídku je možné si domluvit i mimo uvedenou dobu na telefonním čísle 582 329 620. Podívat se na výstavy můžete přijít do 31. ledna.


Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments