Dobrý podvečer, dnes je středa 20.3.2019
svátek slaví Světlana,
zítra Radek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Na čtvrtek 10. ledna se v Kulturním klubu Duha chystá série výstav. Vystavovat budou mladý umělec Tomáš Mitura, studenti z Fakulty umění Ostravské univerzity, fotograf Karel Novák a studenti ze Střední školy Art Econ. K vidění tak budou nejrozmanitější druhy tvorby. Určitě přijďte, vernisáž proběhne od 17:00 hodin.


V Duze je na začátek roku naplánováno hned několik expozic. Své obrazy tam vystaví třeba Tomáš Mitura, absolvent Akademie výtvarných umění v Praze. „Mitura se zabývá malbou, grafikou, ilustrací, ale také hudbou a v neposlední řadě tetováním. Jeho dílo je protkané odkazy na různá historická období od středověku po avantgardu 20. století. Objevují se v něm tradiční motivy zátiší kombinované s výraznými barvami, kostrbatými nápisy a plastickými nánosy olejových barev, které dohromady vytvářejí neklidný a dekadentní rukopis. Vrstevnatost dílu dodávají také zdánlivě nenápadné detaily nesoucí kousavé poznámky k současným tématům.“
Dále vystaví svá díla studenti z ateliéru malby II Fakulty umění Ostravské univerzity pod vedením docenta Františka Kowolowského. A také studenti Střední školy Art Econ. A konečně i známý prostějovský fotograf Karel Novák. „Česká legenda naturistické fotografie představí nejnovější práce zabývající se tematikou koní.“
Výstavy budou otevřeny denně od 9:00 do 13:00 hodin, při filmových projekcích a večerních klubových akcích dle programu klubu. Prohlídku je možné si domluvit i mimo uvedenou dobu na telefonním čísle 582 329 620. Podívat se na výstavy můžete přijít do 31. ledna.


Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments