Dobrý večer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V Městském divadle v Prostějově se uplynulé pondělí zastavilo pětičlenné uskupení Escualo Quintet společně se zpěvačkou Gabrielou Vermelho. Společně tam protagonisté odehráli velkolepý koncert v rytmu tanga. Ale ne jen tak ledajakého! Představili širokou paletu podob hudebních stylů tango argentino.

„Na koncert těchto muzikantů se vyplatí jet i do Argentiny!“ prohlásil jeden nejmenovaný návštěvník jejich někdejšího vystoupení. A je to tak. V minulém roce, kdy hudebníci navštívili konický zámek, se po jejich koncertu ze sálu ozývaly bouřlivé ovace ještě dlouho poté, co dohráli poslední píseň. Umění, jemuž vládnou, je totiž rozmanité, současně energické i jemné, magické a jednoduše úchvatné.
Jejich repertoár tvoří filmové, koncertní i taneční tango. Rozličnou škálu typů tohoto žánru skupina nabídla opět ve zcela originálním, elegantním a profesionálním provedení. Nechyběly přitom melodie Astora Piazzoly, podle jehož stejnojmenné skladby Escualo dostal sám kvintet svůj název a které jsou v jejich playlistu jedny z nejhranějších. Přitom některé z písní si s nimi zazpívala také držitelka ceny Alfréda Radoka Gabriela Vermelho.
Jejich příští vystoupení si určitě nenechte ujít, po jeho navštívení ve vás totiž vždy zůstane nesmazatelná stopa z poslechu velkolepých kousků hodných nejlepších světových pódií.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments