Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V Městském divadle v Prostějově se uplynulé pondělí zastavilo pětičlenné uskupení Escualo Quintet společně se zpěvačkou Gabrielou Vermelho. Společně tam protagonisté odehráli velkolepý koncert v rytmu tanga. Ale ne jen tak ledajakého! Představili širokou paletu podob hudebních stylů tango argentino.

„Na koncert těchto muzikantů se vyplatí jet i do Argentiny!“ prohlásil jeden nejmenovaný návštěvník jejich někdejšího vystoupení. A je to tak. V minulém roce, kdy hudebníci navštívili konický zámek, se po jejich koncertu ze sálu ozývaly bouřlivé ovace ještě dlouho poté, co dohráli poslední píseň. Umění, jemuž vládnou, je totiž rozmanité, současně energické i jemné, magické a jednoduše úchvatné.
Jejich repertoár tvoří filmové, koncertní i taneční tango. Rozličnou škálu typů tohoto žánru skupina nabídla opět ve zcela originálním, elegantním a profesionálním provedení. Nechyběly přitom melodie Astora Piazzoly, podle jehož stejnojmenné skladby Escualo dostal sám kvintet svůj název a které jsou v jejich playlistu jedny z nejhranějších. Přitom některé z písní si s nimi zazpívala také držitelka ceny Alfréda Radoka Gabriela Vermelho.
Jejich příští vystoupení si určitě nenechte ujít, po jeho navštívení ve vás totiž vždy zůstane nesmazatelná stopa z poslechu velkolepých kousků hodných nejlepších světových pódií.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments