Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tatianu Vilhelmovou jste mohli v Městském divadle v Prostějově nedávno vidět třeba v představení Skleněný strop s Jiřím Langmajerem. Tentokrát vystoupí společně s Tomášem Pavelkou a Alešem Procházkou v dramatu Neumím jinak než láskou, a to v neděli 10. února od 19:00 hodin. Představení pojednává o životě Boženy Němcové a jejím vztahu s Josefem Němcem, které byly, jak víme, velice těžké a často bolestné…


Drama Neumím jinak než láskou vzniklo v pražském Divadle Viola v roce 2013 k výročí 150 let od smrti Boženy Němcové, o níž také pojednává. „Martyrium jednoho srdce a dvou osudů. Vícežánrová koláž o životě Boženy Němcové s Josefem Němcem plná dramat, vzpoury, souznění i poezie. Byla mučednicí lásky, hořela pro ni, neuměla jinak než žít láskou, ale nepotkala ji. A především byla velkou spisovatelkou, která pozdvihla naši literaturu k výšinám. Uhrančivá tvorbou i životním stylem. Nezkrotitelně svobodná, spanilá duchem i zjevem. A vznešená tragickým údělem svého nedlouhého života,“ tak zní popis hry.
Diváci se přitom většinou shodují na skvělém výkonu protagonistky. „V této hře jsem byla až dojatá nad Tatianiným hereckým výkonem.“ „Nejlepším výkonem se může pyšnit T. Vilhelmová.“ „Měl jsem pocit, jako by ani na jevišti nebyla paní Vilhelmová, ale jako bych koukal na reálnou a živou Boženu Němcovou. Paní Vilhelmová B. Němcovou nehrála, ona se jí stala!“ Hra o jedné z našich největších spisovatelek tedy očividně bude určitě stát za zhlédnutí, přinejmenším kvůli hereckému výkonu hlavní herečky.
Představení potrvá 100 minut a vystoupí v něm Tatiana Vilhelmová společně s Tomášem Pavelkou a Alešem Procházkou. Vstupné stálo od 320 do 370 korun, momentálně jsou však lístky už bohužel vyprodané, takže vám nezbude než počkat na příští vystoupení.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments