Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tatianu Vilhelmovou jste mohli v Městském divadle v Prostějově nedávno vidět třeba v představení Skleněný strop s Jiřím Langmajerem. Tentokrát vystoupí společně s Tomášem Pavelkou a Alešem Procházkou v dramatu Neumím jinak než láskou, a to v neděli 10. února od 19:00 hodin. Představení pojednává o životě Boženy Němcové a jejím vztahu s Josefem Němcem, které byly, jak víme, velice těžké a často bolestné…


Drama Neumím jinak než láskou vzniklo v pražském Divadle Viola v roce 2013 k výročí 150 let od smrti Boženy Němcové, o níž také pojednává. „Martyrium jednoho srdce a dvou osudů. Vícežánrová koláž o životě Boženy Němcové s Josefem Němcem plná dramat, vzpoury, souznění i poezie. Byla mučednicí lásky, hořela pro ni, neuměla jinak než žít láskou, ale nepotkala ji. A především byla velkou spisovatelkou, která pozdvihla naši literaturu k výšinám. Uhrančivá tvorbou i životním stylem. Nezkrotitelně svobodná, spanilá duchem i zjevem. A vznešená tragickým údělem svého nedlouhého života,“ tak zní popis hry.
Diváci se přitom většinou shodují na skvělém výkonu protagonistky. „V této hře jsem byla až dojatá nad Tatianiným hereckým výkonem.“ „Nejlepším výkonem se může pyšnit T. Vilhelmová.“ „Měl jsem pocit, jako by ani na jevišti nebyla paní Vilhelmová, ale jako bych koukal na reálnou a živou Boženu Němcovou. Paní Vilhelmová B. Němcovou nehrála, ona se jí stala!“ Hra o jedné z našich největších spisovatelek tedy očividně bude určitě stát za zhlédnutí, přinejmenším kvůli hereckému výkonu hlavní herečky.
Představení potrvá 100 minut a vystoupí v něm Tatiana Vilhelmová společně s Tomášem Pavelkou a Alešem Procházkou. Vstupné stálo od 320 do 370 korun, momentálně jsou však lístky už bohužel vyprodané, takže vám nezbude než počkat na příští vystoupení.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments