Dobré ráno, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tatianu Vilhelmovou jste mohli v Městském divadle v Prostějově nedávno vidět třeba v představení Skleněný strop s Jiřím Langmajerem. Tentokrát vystoupí společně s Tomášem Pavelkou a Alešem Procházkou v dramatu Neumím jinak než láskou, a to v neděli 10. února od 19:00 hodin. Představení pojednává o životě Boženy Němcové a jejím vztahu s Josefem Němcem, které byly, jak víme, velice těžké a často bolestné…


Drama Neumím jinak než láskou vzniklo v pražském Divadle Viola v roce 2013 k výročí 150 let od smrti Boženy Němcové, o níž také pojednává. „Martyrium jednoho srdce a dvou osudů. Vícežánrová koláž o životě Boženy Němcové s Josefem Němcem plná dramat, vzpoury, souznění i poezie. Byla mučednicí lásky, hořela pro ni, neuměla jinak než žít láskou, ale nepotkala ji. A především byla velkou spisovatelkou, která pozdvihla naši literaturu k výšinám. Uhrančivá tvorbou i životním stylem. Nezkrotitelně svobodná, spanilá duchem i zjevem. A vznešená tragickým údělem svého nedlouhého života,“ tak zní popis hry.
Diváci se přitom většinou shodují na skvělém výkonu protagonistky. „V této hře jsem byla až dojatá nad Tatianiným hereckým výkonem.“ „Nejlepším výkonem se může pyšnit T. Vilhelmová.“ „Měl jsem pocit, jako by ani na jevišti nebyla paní Vilhelmová, ale jako bych koukal na reálnou a živou Boženu Němcovou. Paní Vilhelmová B. Němcovou nehrála, ona se jí stala!“ Hra o jedné z našich největších spisovatelek tedy očividně bude určitě stát za zhlédnutí, přinejmenším kvůli hereckému výkonu hlavní herečky.
Představení potrvá 100 minut a vystoupí v něm Tatiana Vilhelmová společně s Tomášem Pavelkou a Alešem Procházkou. Vstupné stálo od 320 do 370 korun, momentálně jsou však lístky už bohužel vyprodané, takže vám nezbude než počkat na příští vystoupení.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments