Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Uplynulé pondělí si návštěvníci Městského divadla v Prostějově pravděpodobně namohli bránice. Známí čeští herci včetně Petra Nárožného a Václava Vydry je v komedii Víš přece, že neslyším, když teče voda bavili od začátku až do konce. V konverzační komedii uvedli trojici příběhů vycházejících z lidského života. A povedlo se jim to skutečně náramně, vždyť každý si mohl během představení přinejmenším desetkrát říct: „Ano, takhle je to i u nás doma…“
Víš přece, že neslyším, když teče voda, tak zní titul hry a motiv první části nazvané Poznání šokem. Další dvě se jmenují Stopy holubic a Já jsem Herbert. Všechny spojovala inspirace skutečným životem a s ním spjaté komické situace, do nichž se může dostat každý z nás. Dohromady nastolily témata nezkrotitelné touhy po úspěchu, pokušení staršího muže, jemuž přes cestu přeběhlo půvabné mládí, a nakonec i sklerotických, a přesto dojemných stařečků vzpomínajících na minulost. Přitom vše povyšovaly ještě na mnohem vyšší úroveň skvělé herecké výkony, zejména pak pánů Petra Nárožného a Václava Vydry.
A co na hru říkali diváci? „Myslím, že zahrát dobře komedii je velice těžké. Tihle herci s tím ale neměli vůbec žádný problém, na prknech předvedli výborné výkony. Od srdce jsem se zasmál, a to nejvíce u třetího příběhu dvou stárnoucích manželů, příliš zapomnětlivých na to, aby si zapamatovali byť tak jednoduchou informaci jako jméno toho druhého,“ zhodnotil jeden z návštěvníků představení.
Co člověk, to názor, proto někteří na komedii ocenili zase něco zcela jiného. „Mě zase nejvíce zaujalo první vyprávění o naivním nešikovi, který se snažil za každou cenu uspět v showbyznysu. Václav Vydra, ztvárňující právě jeho, se role zhostil vskutku bravurně. Perfektně vystihl charakter takového člověka a diváky přitom skvěle pobavil,“ doplnil další návštěvník.
Dalším dramatem, které v Městském divadle v Prostějově uvidíte, bude v neděli 10. února od 19:00 hodin Neumím jinak než láskou o životě Boženy Němcové s Josefem Němcem. Vstupenky už jsou však bohužel momentálně vyprodány. Příležitostí zajít na báječné představení bude ale určitě ještě mnoho!


Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments