Dobrý večer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Uplynulé pondělí si návštěvníci Městského divadla v Prostějově pravděpodobně namohli bránice. Známí čeští herci včetně Petra Nárožného a Václava Vydry je v komedii Víš přece, že neslyším, když teče voda bavili od začátku až do konce. V konverzační komedii uvedli trojici příběhů vycházejících z lidského života. A povedlo se jim to skutečně náramně, vždyť každý si mohl během představení přinejmenším desetkrát říct: „Ano, takhle je to i u nás doma…“
Víš přece, že neslyším, když teče voda, tak zní titul hry a motiv první části nazvané Poznání šokem. Další dvě se jmenují Stopy holubic a Já jsem Herbert. Všechny spojovala inspirace skutečným životem a s ním spjaté komické situace, do nichž se může dostat každý z nás. Dohromady nastolily témata nezkrotitelné touhy po úspěchu, pokušení staršího muže, jemuž přes cestu přeběhlo půvabné mládí, a nakonec i sklerotických, a přesto dojemných stařečků vzpomínajících na minulost. Přitom vše povyšovaly ještě na mnohem vyšší úroveň skvělé herecké výkony, zejména pak pánů Petra Nárožného a Václava Vydry.
A co na hru říkali diváci? „Myslím, že zahrát dobře komedii je velice těžké. Tihle herci s tím ale neměli vůbec žádný problém, na prknech předvedli výborné výkony. Od srdce jsem se zasmál, a to nejvíce u třetího příběhu dvou stárnoucích manželů, příliš zapomnětlivých na to, aby si zapamatovali byť tak jednoduchou informaci jako jméno toho druhého,“ zhodnotil jeden z návštěvníků představení.
Co člověk, to názor, proto někteří na komedii ocenili zase něco zcela jiného. „Mě zase nejvíce zaujalo první vyprávění o naivním nešikovi, který se snažil za každou cenu uspět v showbyznysu. Václav Vydra, ztvárňující právě jeho, se role zhostil vskutku bravurně. Perfektně vystihl charakter takového člověka a diváky přitom skvěle pobavil,“ doplnil další návštěvník.
Dalším dramatem, které v Městském divadle v Prostějově uvidíte, bude v neděli 10. února od 19:00 hodin Neumím jinak než láskou o životě Boženy Němcové s Josefem Němcem. Vstupenky už jsou však bohužel momentálně vyprodány. Příležitostí zajít na báječné představení bude ale určitě ještě mnoho!


Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments