Dobrý večer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V úterý 5. února se bude od 15.30 hodin v informačním centru mládeže v Komenského ulici 17 v Prostějově konat workshop, na němž si budete moci zhotovit vlastní mandalu. Ta symbolizuje jednotu a rovnováhu. Pokud tedy chcete do svého obydlí vnést vyrovnanost a klid, určitě byste si měli jednu přijít vyrobit!

Slovo mandala pochází ze sanskrtu a znamená kruh. Jak již zaznělo, značí jednotu a rovnováhu a představuje diagram, který ukazuje, jak se chaos stává harmonickou formou. Harmonický celek utváří barva (ženská energie) a tvar (mužská energie). Nese přitom určitou energii, která během práce s obrazcem působí na duši malíře nebo pozorovatele. Jejich duše se zklidňuje, vnitřní svět se uspořádává a dochází k léčení na všech úrovních. V psychologii a psychoterapii je proto mandala často užívána jako relaxační pomůcka či doplněk k tradiční léčbě.
Do informačního centra mládeže v Komenského ulici si můžete tyto magické tvary přijít vyrobit, a to pod odborným dohledem. „Chvíli na zastavení se vám nabídne dobrovolnice Maria na workshopu zaměřeném na tvorbu mandaly. Dozvíte se více o konceptu mandaly, o technice, která vychází z metody Ursuly Irrgang a kterou využijete k tvorbě vlastní mandaly během workshopu. Tato technika využívá k tvorbě mandaly matematické výpočty odvozené z Fibonacciho posloupnosti.“
Nutno dodat, že celý workshop bude veden v angličtině a je určen osobám starším 15 let. Přihlásit se na něj můžete na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments