Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V úterý 5. února se bude od 15.30 hodin v informačním centru mládeže v Komenského ulici 17 v Prostějově konat workshop, na němž si budete moci zhotovit vlastní mandalu. Ta symbolizuje jednotu a rovnováhu. Pokud tedy chcete do svého obydlí vnést vyrovnanost a klid, určitě byste si měli jednu přijít vyrobit!

Slovo mandala pochází ze sanskrtu a znamená kruh. Jak již zaznělo, značí jednotu a rovnováhu a představuje diagram, který ukazuje, jak se chaos stává harmonickou formou. Harmonický celek utváří barva (ženská energie) a tvar (mužská energie). Nese přitom určitou energii, která během práce s obrazcem působí na duši malíře nebo pozorovatele. Jejich duše se zklidňuje, vnitřní svět se uspořádává a dochází k léčení na všech úrovních. V psychologii a psychoterapii je proto mandala často užívána jako relaxační pomůcka či doplněk k tradiční léčbě.
Do informačního centra mládeže v Komenského ulici si můžete tyto magické tvary přijít vyrobit, a to pod odborným dohledem. „Chvíli na zastavení se vám nabídne dobrovolnice Maria na workshopu zaměřeném na tvorbu mandaly. Dozvíte se více o konceptu mandaly, o technice, která vychází z metody Ursuly Irrgang a kterou využijete k tvorbě vlastní mandaly během workshopu. Tato technika využívá k tvorbě mandaly matematické výpočty odvozené z Fibonacciho posloupnosti.“
Nutno dodat, že celý workshop bude veden v angličtině a je určen osobám starším 15 let. Přihlásit se na něj můžete na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments