Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jarní prázdniny si vaše děti mohou užít hravě. Pokud navštíví němčickou knihovnu, o zábavu budou mít postaráno, a to hned od pondělí 4. do čtvrtka 7. února. Bude se číst, tvořit, hrát a koukat na pohádky. Program bude vskutku bohatý a byla by škoda do něj vaše ratolesti nezapojit!

Jarní prázdniny dětí se blíží a vy pořád nevíte, jak byste je mohli v nastalém volnu zabavit? Řešení pro vás má Městská knihovna Němčice nad Hanou, kde chystají pestrý program včetně tvoření, her nebo pohádek. První únorový týden bude v němčické knihovně tedy věnován dětem ve věku od šesti do třinácti let. Každá z akcí se bude konat vždy od 9:30 do 12:00 hodin a vstup na ně je zcela zdarma.
Pondělí 4. února se ponese v duchu hesla „čteme a tvoříme“. Úterý 5. února pak bude patřit milovaným deskovkám. Přitom klidně děti mohou s sebou přinést i svou oblíbenou, fantazii se meze nekladou. Ve středu 6. února se bude opět tvořit. Pořadatelé mysleli na blížící se svátek svatého Valentýna, a proto se rozhodli v tento den vyrobit něco hezkého právě k Valentýnu. A nakonec ve čtvrtek 7. února proběhne v knihovně kino. „Pustíme si na velkém plátně oblíbené pohádky a filmy dle výběru dětí, které dorazí,“ upřesňují pracovníci knihovny. „Přijďte mezi nás. Těšíme se na všechny milé děti!“ vzkazují s úsměvem.
Příští akcí v knihovně bude takzvaná schůzka s knihou naslepo. Od pondělí 11. do pátku 15. února můžete zajít ve výpůjční hodiny do knihovny a vybrat si podle jednoduchých popisků jednu z připravených knih. Poté si své překvapení už jen odnesete domů. „Dejte knize šanci, možná potkáte tu pravou…,“ upozorňující knihovníci.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments