Dobré ráno, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na prostějovském zámku na Pernštýnském náměstí budou vystavena další povedená díla. Tentokrát od místního fotografa Oldřicha Skulila. Ten představí výběr svých snímků, které pro tuto příležitost souhrnně nazval Situace. Vernisáž výstavy fotografií proběhne ve čtvrtek 7. února od 16:00 hodin ve výstavním sále zámku. Určitě se přijďte podívat!

Statutární město Prostějov a regionální informační centrum na Pernštýnském náměstí 8 pořádají ve čtvrtek další vernisáž výstavy fotografií. Nyní tam své umění odhalí prostějovský fotograf a člen Fotoklubu Prostějov Oldřich Skulil. „Moje první foťáky byly poděděné po mém dědovi, se kterými jsem prožil střední a vysokou školu. Analogové fotoaparáty mě vtáhly do fotografického řemesla jako takového se všemi náležitostmi, jako je sama výroba fotografií a podobně. Když jsem si o několik let později koupil svůj první trochu lepší digitální foťák, vydal jsem se znovu na fotografickou cestu, a snad to není zas až tak hrozné a můj děda by byl aspoň trochu pyšný,“ tak o sobě mluví sám Skulil.
Fotografuje přitom hlavně krajinky, přírodu, rostliny, zvířata, architekturu, ale třeba i momentky z různých akcí. A zejména ty na výstavě uvidíte. Skulil ovšem dodává, že právě tento druh fotografií je jeden z nejnáročnějších. „Focení portrétů a jiných momentek je podle mne nejatraktivnější odvětví fotografie, ale také to nejtěžší…“
Snímky budou na zámku vystaveny až do 3. března. Můžete se na ně přijít podívat od pondělí do pátku v době od 9:00 do 17:00 hodin nebo v sobotu či neděli od 9:00 do 12:00 hodin.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments