Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na prostějovském zámku na Pernštýnském náměstí budou vystavena další povedená díla. Tentokrát od místního fotografa Oldřicha Skulila. Ten představí výběr svých snímků, které pro tuto příležitost souhrnně nazval Situace. Vernisáž výstavy fotografií proběhne ve čtvrtek 7. února od 16:00 hodin ve výstavním sále zámku. Určitě se přijďte podívat!

Statutární město Prostějov a regionální informační centrum na Pernštýnském náměstí 8 pořádají ve čtvrtek další vernisáž výstavy fotografií. Nyní tam své umění odhalí prostějovský fotograf a člen Fotoklubu Prostějov Oldřich Skulil. „Moje první foťáky byly poděděné po mém dědovi, se kterými jsem prožil střední a vysokou školu. Analogové fotoaparáty mě vtáhly do fotografického řemesla jako takového se všemi náležitostmi, jako je sama výroba fotografií a podobně. Když jsem si o několik let později koupil svůj první trochu lepší digitální foťák, vydal jsem se znovu na fotografickou cestu, a snad to není zas až tak hrozné a můj děda by byl aspoň trochu pyšný,“ tak o sobě mluví sám Skulil.
Fotografuje přitom hlavně krajinky, přírodu, rostliny, zvířata, architekturu, ale třeba i momentky z různých akcí. A zejména ty na výstavě uvidíte. Skulil ovšem dodává, že právě tento druh fotografií je jeden z nejnáročnějších. „Focení portrétů a jiných momentek je podle mne nejatraktivnější odvětví fotografie, ale také to nejtěžší…“
Snímky budou na zámku vystaveny až do 3. března. Můžete se na ně přijít podívat od pondělí do pátku v době od 9:00 do 17:00 hodin nebo v sobotu či neděli od 9:00 do 12:00 hodin.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments