Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na prostějovském zámku na Pernštýnském náměstí budou vystavena další povedená díla. Tentokrát od místního fotografa Oldřicha Skulila. Ten představí výběr svých snímků, které pro tuto příležitost souhrnně nazval Situace. Vernisáž výstavy fotografií proběhne ve čtvrtek 7. února od 16:00 hodin ve výstavním sále zámku. Určitě se přijďte podívat!

Statutární město Prostějov a regionální informační centrum na Pernštýnském náměstí 8 pořádají ve čtvrtek další vernisáž výstavy fotografií. Nyní tam své umění odhalí prostějovský fotograf a člen Fotoklubu Prostějov Oldřich Skulil. „Moje první foťáky byly poděděné po mém dědovi, se kterými jsem prožil střední a vysokou školu. Analogové fotoaparáty mě vtáhly do fotografického řemesla jako takového se všemi náležitostmi, jako je sama výroba fotografií a podobně. Když jsem si o několik let později koupil svůj první trochu lepší digitální foťák, vydal jsem se znovu na fotografickou cestu, a snad to není zas až tak hrozné a můj děda by byl aspoň trochu pyšný,“ tak o sobě mluví sám Skulil.
Fotografuje přitom hlavně krajinky, přírodu, rostliny, zvířata, architekturu, ale třeba i momentky z různých akcí. A zejména ty na výstavě uvidíte. Skulil ovšem dodává, že právě tento druh fotografií je jeden z nejnáročnějších. „Focení portrétů a jiných momentek je podle mne nejatraktivnější odvětví fotografie, ale také to nejtěžší…“
Snímky budou na zámku vystaveny až do 3. března. Můžete se na ně přijít podívat od pondělí do pátku v době od 9:00 do 17:00 hodin nebo v sobotu či neděli od 9:00 do 12:00 hodin.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments