Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V Městském divadle v Prostějově ožije známá mexická malířka Frida Kahlo. Již zítra, tj. v úterý 12. února, od 19:00 hodin tam vystoupí soubor Bratislavského hudobného divadla s muzikálem Frida – malovať a milovať, který uvede její ne vždy lehký, zato bohatý životní příběh. Přijďte na představení i vy!

Frida – malovať a milovať je původní slovenský muzikál s hudbou skladatele a producenta Rudolfa Geriho, autora libreta a textů písní Daniela Heviera a spoluautora libreta a režiséra Karola Vosátka. „Muzikálově zpracovaný životní příběh legendární mexické malířky Fridy Kahlo je plný vášně, lásky, humoru, podmanivé hudby a tance. Život a dílo excentrické malířky Fridy Kahlo a jejího životního partnera Diega Riveru jsou pro univerzálnost poselství přitažlivé i pro naši dobu. Autoři tohoto díla se soustředili na hloubku myšlenek a vnitřní poselství, které bylo základním obsahem také oscarového filmu Frida Kahlo s dechberoucí Salmou Hayek.“ Nakonec nutno závěrem dodat, že sólisti a tanečníci v nápaditých kostýmech na fantastickou hudbu s živým orchestrem vám předvedou oslavu nezkrotného života jedné z nejvýznamnějších malířek 20. století.
Frida Kahlo se k malování dostala ve svých osmnácti letech. Tehdy se zotavovala z těžké havárie autobusu, strávila více než rok na lůžku, a během této doby vznikaly její první olejomalby. Když jí bylo 21 let, zamilovala se do o dvacet let staršího malíře Diega Rivery, za nějž se rok poté provdala. Jejich manželství stejně jako i další Fridin život byly velice bouřlivé. Ale to zjistíte až v divadle…
V muzikálu vystoupí Katarína Ivanková, Tomáš Palonder, Marcel Ochránek, Jakub Růžička, Mirka Partlová, Natália Poklušová a další. Hudbu přitom uslyšíte přímo od přítomného živého orchestru. Vstupenky stojí 280, 300 nebo 320 korun.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments