Příjemnou noc, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V Městském divadle v Prostějově ožije známá mexická malířka Frida Kahlo. Již zítra, tj. v úterý 12. února, od 19:00 hodin tam vystoupí soubor Bratislavského hudobného divadla s muzikálem Frida – malovať a milovať, který uvede její ne vždy lehký, zato bohatý životní příběh. Přijďte na představení i vy!

Frida – malovať a milovať je původní slovenský muzikál s hudbou skladatele a producenta Rudolfa Geriho, autora libreta a textů písní Daniela Heviera a spoluautora libreta a režiséra Karola Vosátka. „Muzikálově zpracovaný životní příběh legendární mexické malířky Fridy Kahlo je plný vášně, lásky, humoru, podmanivé hudby a tance. Život a dílo excentrické malířky Fridy Kahlo a jejího životního partnera Diega Riveru jsou pro univerzálnost poselství přitažlivé i pro naši dobu. Autoři tohoto díla se soustředili na hloubku myšlenek a vnitřní poselství, které bylo základním obsahem také oscarového filmu Frida Kahlo s dechberoucí Salmou Hayek.“ Nakonec nutno závěrem dodat, že sólisti a tanečníci v nápaditých kostýmech na fantastickou hudbu s živým orchestrem vám předvedou oslavu nezkrotného života jedné z nejvýznamnějších malířek 20. století.
Frida Kahlo se k malování dostala ve svých osmnácti letech. Tehdy se zotavovala z těžké havárie autobusu, strávila více než rok na lůžku, a během této doby vznikaly její první olejomalby. Když jí bylo 21 let, zamilovala se do o dvacet let staršího malíře Diega Rivery, za nějž se rok poté provdala. Jejich manželství stejně jako i další Fridin život byly velice bouřlivé. Ale to zjistíte až v divadle…
V muzikálu vystoupí Katarína Ivanková, Tomáš Palonder, Marcel Ochránek, Jakub Růžička, Mirka Partlová, Natália Poklušová a další. Hudbu přitom uslyšíte přímo od přítomného živého orchestru. Vstupenky stojí 280, 300 nebo 320 korun.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments