Dobré odpoledne, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V Městském divadle v Prostějově ožije známá mexická malířka Frida Kahlo. Již zítra, tj. v úterý 12. února, od 19:00 hodin tam vystoupí soubor Bratislavského hudobného divadla s muzikálem Frida – malovať a milovať, který uvede její ne vždy lehký, zato bohatý životní příběh. Přijďte na představení i vy!

Frida – malovať a milovať je původní slovenský muzikál s hudbou skladatele a producenta Rudolfa Geriho, autora libreta a textů písní Daniela Heviera a spoluautora libreta a režiséra Karola Vosátka. „Muzikálově zpracovaný životní příběh legendární mexické malířky Fridy Kahlo je plný vášně, lásky, humoru, podmanivé hudby a tance. Život a dílo excentrické malířky Fridy Kahlo a jejího životního partnera Diega Riveru jsou pro univerzálnost poselství přitažlivé i pro naši dobu. Autoři tohoto díla se soustředili na hloubku myšlenek a vnitřní poselství, které bylo základním obsahem také oscarového filmu Frida Kahlo s dechberoucí Salmou Hayek.“ Nakonec nutno závěrem dodat, že sólisti a tanečníci v nápaditých kostýmech na fantastickou hudbu s živým orchestrem vám předvedou oslavu nezkrotného života jedné z nejvýznamnějších malířek 20. století.
Frida Kahlo se k malování dostala ve svých osmnácti letech. Tehdy se zotavovala z těžké havárie autobusu, strávila více než rok na lůžku, a během této doby vznikaly její první olejomalby. Když jí bylo 21 let, zamilovala se do o dvacet let staršího malíře Diega Rivery, za nějž se rok poté provdala. Jejich manželství stejně jako i další Fridin život byly velice bouřlivé. Ale to zjistíte až v divadle…
V muzikálu vystoupí Katarína Ivanková, Tomáš Palonder, Marcel Ochránek, Jakub Růžička, Mirka Partlová, Natália Poklušová a další. Hudbu přitom uslyšíte přímo od přítomného živého orchestru. Vstupenky stojí 280, 300 nebo 320 korun.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments