Příjemnou noc, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTO: Minulé úterý Večerník zavítal do kavárny Avatarka, kde se konala vernisáž výstavy s názvem Sen realitou. Handicapovaná Eva Navrátilová – slečna s duší zhruba šestiletého dítěte – od jara až do podzimu namalovala třicet obrázků, které se rozhodla vystavit právě v centru Prostějova.

Už s příchodem na vernisáž dýchla na návštěvníky pohodová atmosféra. A přišlo jich tolik, že zaplnili celou kavárnu, nebylo se ani kam posadit. Se zájmem si postupně prohlíželi třicet vystavených obrázků, při jejichž tvorbě mladá umělkyně strávila půl roku.
Svou přítomností a následnou debatou s příchozími Eva Navrátilová všechny potěšila. Oplátku a milou pozornost pak představovaly dárky či květiny jí určené. „Když začínala Evička malovat, vyhrála několik soutěží na základní škole, poté i na radnici a podobně. Jednou mi říkala, abych poslala její obrázek na internetovou stránku o tvoření. Na její přání jsem ho tam tedy zaslala a Evička ve finále dostala asi sedm a půl tisíce palců nahoru,“ popsala start umělecké dráhy maminka Romana Zabloudilová.
„Začali jsme tedy zveřejňovat její namalované obrázky a na žádost sledujících jsme je posílali po celé České republice. Dokonce nám někteří sdělili, že její obrázky jsou léčivé, i to je jeden z důvodů, proč si je lidi od nás objednávají. Jelikož z nich vyzařuje nějaká pozitivní energie, která na ně dobře působí. Poté nám několik lidí navrhlo, že bychom měli udělat výstavu, tak po hledání vhodných prostor jsme se rozhodli, že uděláme výstavu zde. Motivem téměř každého obrázku je sluníčko, protože Evička energická, pozitivní a usměvavá mladá slečna,“ prozradila maminka „Máme také založenou stránku na sociálních sítích Sluníčko Evička,“ dodala Romana Zabloudilová.
06 avat 1

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments