Dobré odpoledne, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTO: Minulé úterý Večerník zavítal do kavárny Avatarka, kde se konala vernisáž výstavy s názvem Sen realitou. Handicapovaná Eva Navrátilová – slečna s duší zhruba šestiletého dítěte – od jara až do podzimu namalovala třicet obrázků, které se rozhodla vystavit právě v centru Prostějova.

Už s příchodem na vernisáž dýchla na návštěvníky pohodová atmosféra. A přišlo jich tolik, že zaplnili celou kavárnu, nebylo se ani kam posadit. Se zájmem si postupně prohlíželi třicet vystavených obrázků, při jejichž tvorbě mladá umělkyně strávila půl roku.
Svou přítomností a následnou debatou s příchozími Eva Navrátilová všechny potěšila. Oplátku a milou pozornost pak představovaly dárky či květiny jí určené. „Když začínala Evička malovat, vyhrála několik soutěží na základní škole, poté i na radnici a podobně. Jednou mi říkala, abych poslala její obrázek na internetovou stránku o tvoření. Na její přání jsem ho tam tedy zaslala a Evička ve finále dostala asi sedm a půl tisíce palců nahoru,“ popsala start umělecké dráhy maminka Romana Zabloudilová.
„Začali jsme tedy zveřejňovat její namalované obrázky a na žádost sledujících jsme je posílali po celé České republice. Dokonce nám někteří sdělili, že její obrázky jsou léčivé, i to je jeden z důvodů, proč si je lidi od nás objednávají. Jelikož z nich vyzařuje nějaká pozitivní energie, která na ně dobře působí. Poté nám několik lidí navrhlo, že bychom měli udělat výstavu, tak po hledání vhodných prostor jsme se rozhodli, že uděláme výstavu zde. Motivem téměř každého obrázku je sluníčko, protože Evička energická, pozitivní a usměvavá mladá slečna,“ prozradila maminka „Máme také založenou stránku na sociálních sítích Sluníčko Evička,“ dodala Romana Zabloudilová.
06 avat 1

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments