Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTO: Minulé úterý Večerník zavítal do kavárny Avatarka, kde se konala vernisáž výstavy s názvem Sen realitou. Handicapovaná Eva Navrátilová – slečna s duší zhruba šestiletého dítěte – od jara až do podzimu namalovala třicet obrázků, které se rozhodla vystavit právě v centru Prostějova.

Už s příchodem na vernisáž dýchla na návštěvníky pohodová atmosféra. A přišlo jich tolik, že zaplnili celou kavárnu, nebylo se ani kam posadit. Se zájmem si postupně prohlíželi třicet vystavených obrázků, při jejichž tvorbě mladá umělkyně strávila půl roku.
Svou přítomností a následnou debatou s příchozími Eva Navrátilová všechny potěšila. Oplátku a milou pozornost pak představovaly dárky či květiny jí určené. „Když začínala Evička malovat, vyhrála několik soutěží na základní škole, poté i na radnici a podobně. Jednou mi říkala, abych poslala její obrázek na internetovou stránku o tvoření. Na její přání jsem ho tam tedy zaslala a Evička ve finále dostala asi sedm a půl tisíce palců nahoru,“ popsala start umělecké dráhy maminka Romana Zabloudilová.
„Začali jsme tedy zveřejňovat její namalované obrázky a na žádost sledujících jsme je posílali po celé České republice. Dokonce nám někteří sdělili, že její obrázky jsou léčivé, i to je jeden z důvodů, proč si je lidi od nás objednávají. Jelikož z nich vyzařuje nějaká pozitivní energie, která na ně dobře působí. Poté nám několik lidí navrhlo, že bychom měli udělat výstavu, tak po hledání vhodných prostor jsme se rozhodli, že uděláme výstavu zde. Motivem téměř každého obrázku je sluníčko, protože Evička energická, pozitivní a usměvavá mladá slečna,“ prozradila maminka „Máme také založenou stránku na sociálních sítích Sluníčko Evička,“ dodala Romana Zabloudilová.
06 avat 1

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments