Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTO: Uplynulý čtvrtek 7. února se v prostějovském zámku konala vernisáž výstavy fotografií Ondřeje Skulila s názvem SITUACE. Sérií takzvaných streetfotografií oslovil nejen mnoho umělců, ale všechny obdivovatele fotografií. V malém prostoru regionálního informačního centra nebylo téměř volné místo, neboť návštěvnost byla více než solidní.

Není divu, jelikož každý vystavený obraz stál za to, u čehož nemohl chybět ani Večerník.

„My, kteří jsme do galerie přišli, jsme uvedeni do situace diváků situací na fotografiích, a zároveň je to situace, kdy momentálně celkovou situaci vernisáže spolu vytváříme sami,“ uvedl s mírnou nervozitou v zahajovacím proslovu založeném právě na slovu „situace“ Bob Pacholík.
V sále panovala příjemná nálada umocněná nádhernými fotografiemi, okořeněná drobným občerstvením. Při pohledu na snímky si člověk představil, jaký příběh jim asi předcházel, v jakém okamžiku a proč je autor zachytil. Vystavovatel a fotograf pan Oldřich Skulil dává přednost z velké většiny černobílému kontrastnímu filtru, který ještě více podtrhne danou fotografii a dodá jí určitý smysl a zvýrazní daný obraz.
Vystavenou fotogalerii, kterou je možné vidět až do 3. března, trvalo pořídit Ondřeji Skulilovi přibližně dva roky. „Není to výběr toho nejlepšího. Mám samozřejmě i jiné fotky, ale nezařadil bych je do kontextu právě tohoto stylu, tedy streetfotografií. Celou tuto sérii spojoval určitý nádech, proto jsem se rozhodl vystavit právě tyto fotografie,“ prozradil sám na sebe.
Vystavené obrazy vznikly v Prostějově, Olomouci nebo v Praze a zachycují většinou postavy při nějaké činnosti. S trochou představivosti se před divákem odvíjí krátký film, který předcházel nebo následoval zmáčknutí spouště fotoaparátu. Nejen příchozí byli spokojení, potěšený byl i sám vystavovatel Ondřej Skulil s úsměvem odpovídající na dotazy. „Tento styl fotografií mě asi nejvíc baví, proto ho také fotím pořád. Když vidím něco, co mě osloví, tak to zmáčknu, protože ten okamžik opravdu trvá jen pár vteřin,“ dodal k focení streetfotografií sám autor.
06 skulil106 skulil2

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments