Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTO: Uplynulý čtvrtek 7. února se v prostějovském zámku konala vernisáž výstavy fotografií Ondřeje Skulila s názvem SITUACE. Sérií takzvaných streetfotografií oslovil nejen mnoho umělců, ale všechny obdivovatele fotografií. V malém prostoru regionálního informačního centra nebylo téměř volné místo, neboť návštěvnost byla více než solidní.

Není divu, jelikož každý vystavený obraz stál za to, u čehož nemohl chybět ani Večerník.

„My, kteří jsme do galerie přišli, jsme uvedeni do situace diváků situací na fotografiích, a zároveň je to situace, kdy momentálně celkovou situaci vernisáže spolu vytváříme sami,“ uvedl s mírnou nervozitou v zahajovacím proslovu založeném právě na slovu „situace“ Bob Pacholík.
V sále panovala příjemná nálada umocněná nádhernými fotografiemi, okořeněná drobným občerstvením. Při pohledu na snímky si člověk představil, jaký příběh jim asi předcházel, v jakém okamžiku a proč je autor zachytil. Vystavovatel a fotograf pan Oldřich Skulil dává přednost z velké většiny černobílému kontrastnímu filtru, který ještě více podtrhne danou fotografii a dodá jí určitý smysl a zvýrazní daný obraz.
Vystavenou fotogalerii, kterou je možné vidět až do 3. března, trvalo pořídit Ondřeji Skulilovi přibližně dva roky. „Není to výběr toho nejlepšího. Mám samozřejmě i jiné fotky, ale nezařadil bych je do kontextu právě tohoto stylu, tedy streetfotografií. Celou tuto sérii spojoval určitý nádech, proto jsem se rozhodl vystavit právě tyto fotografie,“ prozradil sám na sebe.
Vystavené obrazy vznikly v Prostějově, Olomouci nebo v Praze a zachycují většinou postavy při nějaké činnosti. S trochou představivosti se před divákem odvíjí krátký film, který předcházel nebo následoval zmáčknutí spouště fotoaparátu. Nejen příchozí byli spokojení, potěšený byl i sám vystavovatel Ondřej Skulil s úsměvem odpovídající na dotazy. „Tento styl fotografií mě asi nejvíc baví, proto ho také fotím pořád. Když vidím něco, co mě osloví, tak to zmáčknu, protože ten okamžik opravdu trvá jen pár vteřin,“ dodal k focení streetfotografií sám autor.
06 skulil106 skulil2

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments