Příjemnou noc, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTO: Uplynulý čtvrtek 7. února se v prostějovském zámku konala vernisáž výstavy fotografií Ondřeje Skulila s názvem SITUACE. Sérií takzvaných streetfotografií oslovil nejen mnoho umělců, ale všechny obdivovatele fotografií. V malém prostoru regionálního informačního centra nebylo téměř volné místo, neboť návštěvnost byla více než solidní.

Není divu, jelikož každý vystavený obraz stál za to, u čehož nemohl chybět ani Večerník.

„My, kteří jsme do galerie přišli, jsme uvedeni do situace diváků situací na fotografiích, a zároveň je to situace, kdy momentálně celkovou situaci vernisáže spolu vytváříme sami,“ uvedl s mírnou nervozitou v zahajovacím proslovu založeném právě na slovu „situace“ Bob Pacholík.
V sále panovala příjemná nálada umocněná nádhernými fotografiemi, okořeněná drobným občerstvením. Při pohledu na snímky si člověk představil, jaký příběh jim asi předcházel, v jakém okamžiku a proč je autor zachytil. Vystavovatel a fotograf pan Oldřich Skulil dává přednost z velké většiny černobílému kontrastnímu filtru, který ještě více podtrhne danou fotografii a dodá jí určitý smysl a zvýrazní daný obraz.
Vystavenou fotogalerii, kterou je možné vidět až do 3. března, trvalo pořídit Ondřeji Skulilovi přibližně dva roky. „Není to výběr toho nejlepšího. Mám samozřejmě i jiné fotky, ale nezařadil bych je do kontextu právě tohoto stylu, tedy streetfotografií. Celou tuto sérii spojoval určitý nádech, proto jsem se rozhodl vystavit právě tyto fotografie,“ prozradil sám na sebe.
Vystavené obrazy vznikly v Prostějově, Olomouci nebo v Praze a zachycují většinou postavy při nějaké činnosti. S trochou představivosti se před divákem odvíjí krátký film, který předcházel nebo následoval zmáčknutí spouště fotoaparátu. Nejen příchozí byli spokojení, potěšený byl i sám vystavovatel Ondřej Skulil s úsměvem odpovídající na dotazy. „Tento styl fotografií mě asi nejvíc baví, proto ho také fotím pořád. Když vidím něco, co mě osloví, tak to zmáčknu, protože ten okamžik opravdu trvá jen pár vteřin,“ dodal k focení streetfotografií sám autor.
06 skulil106 skulil2

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments