Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Prostějovskou sokolovnu uplynulý čtvrtek naplnily magické tóny vodnářského zvonu, který svýma rukama rozezníval biotronik Tomáš Pfeiffer. Hra byla navíc doplněna o velkoplošnou projekci, v níž se objevily barevné fraktály nebo vize nelibé přítomnosti i budoucnosti. Návštěvníci se tak mohli zaposlouchat do uklidňujícího zvuku vodnářského zvonu, jehož tóny nejenže slyšeli, ale i cítili a viděli, či se zamyslet nad tím, kam spěje naše civilizace. Večerník u této akce, jeíž byl mediálním partnerem, nemohl chybět.Biotronik Tomáš Pfeiffer navštěvuje města po celé republice včetně Prostějova se svým vodnářským zvonem již dlouhá léta. Minulý čtvrtek se k nám vrátil a v místní sokolovně rozezněl zmiňovaný vodnářský zvon, ale i menší zvon z Chrámu svatého Víta. Zazněly přitom skladby tradiční i novější. Velkoplošná projekce, která je doplňovala, návštěvníky navíc provedla hlubokým vesmírem a fraktálním světem geometrických obrazců. Ty vznikají složitými matematickými výpočty, které se promítnou vizuálně jako barevné obrazce. „Pro představu: výpočet pro vznik fraktálního obrazu kompozice Duch, kterou vám nyní zahraji, trval zhruba třetinu roku,“ uvedl Pfeiffer.
Celý výjev nakonec Pfeiffer doplnil svým filozofickým projevem, v němž se zamýšlel nad budoucností lidstva. Příznačně se tak jedna ze skladeb nazývala Homo sapiens zabijens a upozorňovala na podobnost masového vyvražďování lidí v průběhu historie během válek a řízeného zabíjení zvířat pro maso v současnosti. Nebo v projekci ke kompozici Via ón poukázal na současný problém globálního oteplování a s ním souvisejícího tání ledovců.
Ke koncertu konečně měli co říct i posluchači. „Díky Tomáši Pfeifferovi jsme si uvědomili, že jsme pouhým zrnkem písku letícím vesmírem. Také upozornil na aktuální problémy naší planety a negativní stránky člověka, což je vždycky dobré si připomenout,“ poznamenal návštěvník Martin. „S panem Pfeifferem i hrou na vodnářský zvon jsem se setkala poprvé a musím říct, že jsem nadšená. Tóny, které zněly sokolovnou, mě naplňovaly hlubokým klidem a projev pana Pfeiffera mě donutil se zamyslet nad naší budoucností. Určitě to pro mě byla zajímavá zkušenost, a pokud budu mít možnost, navštívím i další koncert,“ doplnila návštěvnice Jarmila

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments