Dobré dopoledne, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Prostějovskou sokolovnu uplynulý čtvrtek naplnily magické tóny vodnářského zvonu, který svýma rukama rozezníval biotronik Tomáš Pfeiffer. Hra byla navíc doplněna o velkoplošnou projekci, v níž se objevily barevné fraktály nebo vize nelibé přítomnosti i budoucnosti. Návštěvníci se tak mohli zaposlouchat do uklidňujícího zvuku vodnářského zvonu, jehož tóny nejenže slyšeli, ale i cítili a viděli, či se zamyslet nad tím, kam spěje naše civilizace. Večerník u této akce, jeíž byl mediálním partnerem, nemohl chybět.Biotronik Tomáš Pfeiffer navštěvuje města po celé republice včetně Prostějova se svým vodnářským zvonem již dlouhá léta. Minulý čtvrtek se k nám vrátil a v místní sokolovně rozezněl zmiňovaný vodnářský zvon, ale i menší zvon z Chrámu svatého Víta. Zazněly přitom skladby tradiční i novější. Velkoplošná projekce, která je doplňovala, návštěvníky navíc provedla hlubokým vesmírem a fraktálním světem geometrických obrazců. Ty vznikají složitými matematickými výpočty, které se promítnou vizuálně jako barevné obrazce. „Pro představu: výpočet pro vznik fraktálního obrazu kompozice Duch, kterou vám nyní zahraji, trval zhruba třetinu roku,“ uvedl Pfeiffer.
Celý výjev nakonec Pfeiffer doplnil svým filozofickým projevem, v němž se zamýšlel nad budoucností lidstva. Příznačně se tak jedna ze skladeb nazývala Homo sapiens zabijens a upozorňovala na podobnost masového vyvražďování lidí v průběhu historie během válek a řízeného zabíjení zvířat pro maso v současnosti. Nebo v projekci ke kompozici Via ón poukázal na současný problém globálního oteplování a s ním souvisejícího tání ledovců.
Ke koncertu konečně měli co říct i posluchači. „Díky Tomáši Pfeifferovi jsme si uvědomili, že jsme pouhým zrnkem písku letícím vesmírem. Také upozornil na aktuální problémy naší planety a negativní stránky člověka, což je vždycky dobré si připomenout,“ poznamenal návštěvník Martin. „S panem Pfeifferem i hrou na vodnářský zvon jsem se setkala poprvé a musím říct, že jsem nadšená. Tóny, které zněly sokolovnou, mě naplňovaly hlubokým klidem a projev pana Pfeiffera mě donutil se zamyslet nad naší budoucností. Určitě to pro mě byla zajímavá zkušenost, a pokud budu mít možnost, navštívím i další koncert,“ doplnila návštěvnice Jarmila

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments