Dobré odpoledne, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Prostějovskou sokolovnu uplynulý čtvrtek naplnily magické tóny vodnářského zvonu, který svýma rukama rozezníval biotronik Tomáš Pfeiffer. Hra byla navíc doplněna o velkoplošnou projekci, v níž se objevily barevné fraktály nebo vize nelibé přítomnosti i budoucnosti. Návštěvníci se tak mohli zaposlouchat do uklidňujícího zvuku vodnářského zvonu, jehož tóny nejenže slyšeli, ale i cítili a viděli, či se zamyslet nad tím, kam spěje naše civilizace. Večerník u této akce, jeíž byl mediálním partnerem, nemohl chybět.Biotronik Tomáš Pfeiffer navštěvuje města po celé republice včetně Prostějova se svým vodnářským zvonem již dlouhá léta. Minulý čtvrtek se k nám vrátil a v místní sokolovně rozezněl zmiňovaný vodnářský zvon, ale i menší zvon z Chrámu svatého Víta. Zazněly přitom skladby tradiční i novější. Velkoplošná projekce, která je doplňovala, návštěvníky navíc provedla hlubokým vesmírem a fraktálním světem geometrických obrazců. Ty vznikají složitými matematickými výpočty, které se promítnou vizuálně jako barevné obrazce. „Pro představu: výpočet pro vznik fraktálního obrazu kompozice Duch, kterou vám nyní zahraji, trval zhruba třetinu roku,“ uvedl Pfeiffer.
Celý výjev nakonec Pfeiffer doplnil svým filozofickým projevem, v němž se zamýšlel nad budoucností lidstva. Příznačně se tak jedna ze skladeb nazývala Homo sapiens zabijens a upozorňovala na podobnost masového vyvražďování lidí v průběhu historie během válek a řízeného zabíjení zvířat pro maso v současnosti. Nebo v projekci ke kompozici Via ón poukázal na současný problém globálního oteplování a s ním souvisejícího tání ledovců.
Ke koncertu konečně měli co říct i posluchači. „Díky Tomáši Pfeifferovi jsme si uvědomili, že jsme pouhým zrnkem písku letícím vesmírem. Také upozornil na aktuální problémy naší planety a negativní stránky člověka, což je vždycky dobré si připomenout,“ poznamenal návštěvník Martin. „S panem Pfeifferem i hrou na vodnářský zvon jsem se setkala poprvé a musím říct, že jsem nadšená. Tóny, které zněly sokolovnou, mě naplňovaly hlubokým klidem a projev pana Pfeiffera mě donutil se zamyslet nad naší budoucností. Určitě to pro mě byla zajímavá zkušenost, a pokud budu mít možnost, navštívím i další koncert,“ doplnila návštěvnice Jarmila

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments