Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Rainbow Gallery v Kulturním klubu Duha ve Školní ulici nabídne řadu dalších výstav. Tento pátek 8. března v 17:00 hodin proběhne vernisáž expozice děl studentů ateliéru intermédií Fakulty výtvarných umění v Brně a také ateliérů Fakulty umění Ostravské univerzity. Přijďte se na jejich originální tvorbu určitě podívat!


V jedné výstavní části Rainbow Gallery uvidíte společný výstavní projekt studentů ateliéru intermédií Fakulty výtvarných umění v Brně nazvaný Day Off: Final Downcycling. „Ateliér intermédií FaVU VUT v Brně dlouhodobě experimentuje s metodou rozšířené mezilidské komunikace a kolektivní tvorby s názvem Otevřená forma. Na konci 50. let 20. století ji začal formulovat a vyučovat polsko-norský umělec a architekt Oskar Hansen. Otevřená forma umožňuje vypěstovat v kolektivu pomocí série cvičení prohloubenou citlivost k nonverbálním, vizuálním a tělesným způsobům komunikace. Tato výstava přitom bude reliktem z jednodenní ateliérové seance v Prostějově,“ popsal Miroslav Macík z Rainbow Gallery.
Druhou akcí bude společná výstava ateliéru Sochařství a Knižního designu Fakulty umění Ostravské univerzity. „Tato výstava bude propojovat sochařskou tvorbu, grafiku a představí také autorské knihy studentů. Expozice ponese název Domov,“ poznamenal Macík.
Nakonec se k vystavujícím připojí ještě dvě sestry Daniela a Denisa Ponomarevovy. Obě dívky pocházejí z Lanškrouna a momentálně studují první ročník na Fakultě výtvarných umění v Brně, ateliér Kresby a grafiky. „Sestry se věnují převážně kresbě, ve které reflektují své niterné světy, výraznou symboliku, spontánní a intuitivní zachycení vnitřních obrazů. Každá se vyjadřuje individuálně, avšak se zde objevují projekty, jež zahrnovaly vzájemnou spolupráci například: výmalba nádražních podchodů v Ústí nad Orlicí nebo nejčerstvější soubor kreseb Ne/duhy,“ uzavřel Macík. Výstava ponese název Třísky /// Zduhy /// Neduhy.
Všechny ze zmíněných expozic vám odhalí taje myslí mladých lidí vyjadřujících své myšlenky prostřednictvím nejrůznějších technik a nástrojů. Přijďte do nich nahlédnout i vy. 


Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments