Dobré odpoledne, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Rainbow Gallery v Kulturním klubu Duha ve Školní ulici nabídne řadu dalších výstav. Tento pátek 8. března v 17:00 hodin proběhne vernisáž expozice děl studentů ateliéru intermédií Fakulty výtvarných umění v Brně a také ateliérů Fakulty umění Ostravské univerzity. Přijďte se na jejich originální tvorbu určitě podívat!


V jedné výstavní části Rainbow Gallery uvidíte společný výstavní projekt studentů ateliéru intermédií Fakulty výtvarných umění v Brně nazvaný Day Off: Final Downcycling. „Ateliér intermédií FaVU VUT v Brně dlouhodobě experimentuje s metodou rozšířené mezilidské komunikace a kolektivní tvorby s názvem Otevřená forma. Na konci 50. let 20. století ji začal formulovat a vyučovat polsko-norský umělec a architekt Oskar Hansen. Otevřená forma umožňuje vypěstovat v kolektivu pomocí série cvičení prohloubenou citlivost k nonverbálním, vizuálním a tělesným způsobům komunikace. Tato výstava přitom bude reliktem z jednodenní ateliérové seance v Prostějově,“ popsal Miroslav Macík z Rainbow Gallery.
Druhou akcí bude společná výstava ateliéru Sochařství a Knižního designu Fakulty umění Ostravské univerzity. „Tato výstava bude propojovat sochařskou tvorbu, grafiku a představí také autorské knihy studentů. Expozice ponese název Domov,“ poznamenal Macík.
Nakonec se k vystavujícím připojí ještě dvě sestry Daniela a Denisa Ponomarevovy. Obě dívky pocházejí z Lanškrouna a momentálně studují první ročník na Fakultě výtvarných umění v Brně, ateliér Kresby a grafiky. „Sestry se věnují převážně kresbě, ve které reflektují své niterné světy, výraznou symboliku, spontánní a intuitivní zachycení vnitřních obrazů. Každá se vyjadřuje individuálně, avšak se zde objevují projekty, jež zahrnovaly vzájemnou spolupráci například: výmalba nádražních podchodů v Ústí nad Orlicí nebo nejčerstvější soubor kreseb Ne/duhy,“ uzavřel Macík. Výstava ponese název Třísky /// Zduhy /// Neduhy.
Všechny ze zmíněných expozic vám odhalí taje myslí mladých lidí vyjadřujících své myšlenky prostřednictvím nejrůznějších technik a nástrojů. Přijďte do nich nahlédnout i vy. 


Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments