Dobré dopoledne, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Rainbow Gallery v Kulturním klubu Duha ve Školní ulici nabídne řadu dalších výstav. Tento pátek 8. března v 17:00 hodin proběhne vernisáž expozice děl studentů ateliéru intermédií Fakulty výtvarných umění v Brně a také ateliérů Fakulty umění Ostravské univerzity. Přijďte se na jejich originální tvorbu určitě podívat!


V jedné výstavní části Rainbow Gallery uvidíte společný výstavní projekt studentů ateliéru intermédií Fakulty výtvarných umění v Brně nazvaný Day Off: Final Downcycling. „Ateliér intermédií FaVU VUT v Brně dlouhodobě experimentuje s metodou rozšířené mezilidské komunikace a kolektivní tvorby s názvem Otevřená forma. Na konci 50. let 20. století ji začal formulovat a vyučovat polsko-norský umělec a architekt Oskar Hansen. Otevřená forma umožňuje vypěstovat v kolektivu pomocí série cvičení prohloubenou citlivost k nonverbálním, vizuálním a tělesným způsobům komunikace. Tato výstava přitom bude reliktem z jednodenní ateliérové seance v Prostějově,“ popsal Miroslav Macík z Rainbow Gallery.
Druhou akcí bude společná výstava ateliéru Sochařství a Knižního designu Fakulty umění Ostravské univerzity. „Tato výstava bude propojovat sochařskou tvorbu, grafiku a představí také autorské knihy studentů. Expozice ponese název Domov,“ poznamenal Macík.
Nakonec se k vystavujícím připojí ještě dvě sestry Daniela a Denisa Ponomarevovy. Obě dívky pocházejí z Lanškrouna a momentálně studují první ročník na Fakultě výtvarných umění v Brně, ateliér Kresby a grafiky. „Sestry se věnují převážně kresbě, ve které reflektují své niterné světy, výraznou symboliku, spontánní a intuitivní zachycení vnitřních obrazů. Každá se vyjadřuje individuálně, avšak se zde objevují projekty, jež zahrnovaly vzájemnou spolupráci například: výmalba nádražních podchodů v Ústí nad Orlicí nebo nejčerstvější soubor kreseb Ne/duhy,“ uzavřel Macík. Výstava ponese název Třísky /// Zduhy /// Neduhy.
Všechny ze zmíněných expozic vám odhalí taje myslí mladých lidí vyjadřujících své myšlenky prostřednictvím nejrůznějších technik a nástrojů. Přijďte do nich nahlédnout i vy. 


Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments