Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tento čtvrtek 7. března v 16:00 hodin se bude na prostějovském zámku na Pernštýnském náměstí konat vernisáž výstavy fotografií Jana Čížka. Vzhledem k názvu Barvy podzimu je jasné, že v jeho vystavené tvorbě budou dominovat krajinné detaily tematicky laděné do podzimních barev.


Statutární město Prostějov a regionální informační centrum pořádají na prostějovském zámku další výstavu, tentokrát místního fotografa a člena Fotoklubu Prostějov Jana Čížka. Jan Čížek se narodil roku 1957 a je tedy, jak již bylo zmíněno, prostějovským amatérským fotografem, jenž nastartoval svoje začátky s dvojokou zrcadlovkou Ljubitel na svitkový film v 70. letech minulého století. Postupně začal pronikat do tajů vyvolávání a následného zpracovávání černobílých fotografií a přecházel na kinofilmové aparáty Kiev 4 a Praktica.
V osmdesátých letech minulého století přišly jeho první účasti na okresních a krajských fotosoutěžích a první ocenění, například zvítězil v Armádní soutěži umělecké tvořivosti, a zároveň první samostatné výstavy třeba v prostějovském městském divadle. V té době také vstoupil do fotoklubu a stal se členem Svazu českých fotografů. Pak už následoval přechod na digitální fotoaparáty Canon, Sigma a pronikání tentokrát do tajů softwarového zpracování digitálních fotografií. V současnosti používá digitální fotoaparáty Fuji a Sony.
„K nejoblíbenějším tématům jeho fotografií patří krajina, krajinný detail, zátiší a fotografování v protisvětle. Při vlastním fotografování má konkrétní představu, jíž podřizuje techniku fotografování a následně zpracování tak, že výsledná fotografie vyjadřuje jeho vnitřní pohled na svět kolem nás. Po několika letech, kdy vystavoval pouze černobílé fotografie, které jsou pro něj pocitově bližší, vystavuje nyní barevné fotografie, ty svou barevností ladí podle svých pocitů a svých představ,“ popisují pořadatelé a dodávají, že soubor vystavených snímků je z Prostějova, Kroměříže, Olomouce a jejich blízkého okolí.
Fotografie si můžete na zámku prohlédnout od pondělí do pátku v době od 9:00 do 17:00 hodin nebo v sobotu a neděli od 9:00 do 12:00 hodin. 


Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments