Dobré ráno, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tento čtvrtek 7. března v 16:00 hodin se bude na prostějovském zámku na Pernštýnském náměstí konat vernisáž výstavy fotografií Jana Čížka. Vzhledem k názvu Barvy podzimu je jasné, že v jeho vystavené tvorbě budou dominovat krajinné detaily tematicky laděné do podzimních barev.


Statutární město Prostějov a regionální informační centrum pořádají na prostějovském zámku další výstavu, tentokrát místního fotografa a člena Fotoklubu Prostějov Jana Čížka. Jan Čížek se narodil roku 1957 a je tedy, jak již bylo zmíněno, prostějovským amatérským fotografem, jenž nastartoval svoje začátky s dvojokou zrcadlovkou Ljubitel na svitkový film v 70. letech minulého století. Postupně začal pronikat do tajů vyvolávání a následného zpracovávání černobílých fotografií a přecházel na kinofilmové aparáty Kiev 4 a Praktica.
V osmdesátých letech minulého století přišly jeho první účasti na okresních a krajských fotosoutěžích a první ocenění, například zvítězil v Armádní soutěži umělecké tvořivosti, a zároveň první samostatné výstavy třeba v prostějovském městském divadle. V té době také vstoupil do fotoklubu a stal se členem Svazu českých fotografů. Pak už následoval přechod na digitální fotoaparáty Canon, Sigma a pronikání tentokrát do tajů softwarového zpracování digitálních fotografií. V současnosti používá digitální fotoaparáty Fuji a Sony.
„K nejoblíbenějším tématům jeho fotografií patří krajina, krajinný detail, zátiší a fotografování v protisvětle. Při vlastním fotografování má konkrétní představu, jíž podřizuje techniku fotografování a následně zpracování tak, že výsledná fotografie vyjadřuje jeho vnitřní pohled na svět kolem nás. Po několika letech, kdy vystavoval pouze černobílé fotografie, které jsou pro něj pocitově bližší, vystavuje nyní barevné fotografie, ty svou barevností ladí podle svých pocitů a svých představ,“ popisují pořadatelé a dodávají, že soubor vystavených snímků je z Prostějova, Kroměříže, Olomouce a jejich blízkého okolí.
Fotografie si můžete na zámku prohlédnout od pondělí do pátku v době od 9:00 do 17:00 hodin nebo v sobotu a neděli od 9:00 do 12:00 hodin. 


Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments