Dobrý podvečer, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tento čtvrtek 7. března v 16:00 hodin se bude na prostějovském zámku na Pernštýnském náměstí konat vernisáž výstavy fotografií Jana Čížka. Vzhledem k názvu Barvy podzimu je jasné, že v jeho vystavené tvorbě budou dominovat krajinné detaily tematicky laděné do podzimních barev.


Statutární město Prostějov a regionální informační centrum pořádají na prostějovském zámku další výstavu, tentokrát místního fotografa a člena Fotoklubu Prostějov Jana Čížka. Jan Čížek se narodil roku 1957 a je tedy, jak již bylo zmíněno, prostějovským amatérským fotografem, jenž nastartoval svoje začátky s dvojokou zrcadlovkou Ljubitel na svitkový film v 70. letech minulého století. Postupně začal pronikat do tajů vyvolávání a následného zpracovávání černobílých fotografií a přecházel na kinofilmové aparáty Kiev 4 a Praktica.
V osmdesátých letech minulého století přišly jeho první účasti na okresních a krajských fotosoutěžích a první ocenění, například zvítězil v Armádní soutěži umělecké tvořivosti, a zároveň první samostatné výstavy třeba v prostějovském městském divadle. V té době také vstoupil do fotoklubu a stal se členem Svazu českých fotografů. Pak už následoval přechod na digitální fotoaparáty Canon, Sigma a pronikání tentokrát do tajů softwarového zpracování digitálních fotografií. V současnosti používá digitální fotoaparáty Fuji a Sony.
„K nejoblíbenějším tématům jeho fotografií patří krajina, krajinný detail, zátiší a fotografování v protisvětle. Při vlastním fotografování má konkrétní představu, jíž podřizuje techniku fotografování a následně zpracování tak, že výsledná fotografie vyjadřuje jeho vnitřní pohled na svět kolem nás. Po několika letech, kdy vystavoval pouze černobílé fotografie, které jsou pro něj pocitově bližší, vystavuje nyní barevné fotografie, ty svou barevností ladí podle svých pocitů a svých představ,“ popisují pořadatelé a dodávají, že soubor vystavených snímků je z Prostějova, Kroměříže, Olomouce a jejich blízkého okolí.
Fotografie si můžete na zámku prohlédnout od pondělí do pátku v době od 9:00 do 17:00 hodin nebo v sobotu a neděli od 9:00 do 12:00 hodin. 


Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments