Dobré ráno, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Cestovatelské fotografie Míly Koláře v Městské knihovně Prostějov vystřídají nyní snímky Jarmily Kocmanové neboli Elly El. Tato umělkyně své fotografie přitom navíc doplňuje básněmi, půjde tak o jedinečný projekt, který můžete zhlédnout i vy. Přijďte na vernisáž výstavy do místní knihovny ve středu 13. března v 17:00 hodin.

V polovině ledna byly v Městské knihovně vystaveny fotky Míly Koláře, jenž pravidelně fotografoval na výšlapech Klubu českých turistů, odboru Senior 2000 Prostějov po blízkém i vzdálenějším okolí. A tuto středu tam bude zahájena výstava nových snímků od Jarmily Kocmanové používající přezdívku Elly El. „Jarmila Kocmanová je amatérská fotografka a básnířka. Na svých fotografiích, které doplňuje básněmi, zachycuje přírodu, architekturu, města, vesničky, nejrůznější detaily, opuštěná místa a zchátralé objekty.“ Výstavu s básnickým názvem Odrazy ve skle můžete navštívit v Galerii Na Půdě prostějovské knihovny až do konce dubna.
Následující den, tj. ve čtvrtek 14. března, od 9:30 hodin můžete v knihovně zajít potrénovat paměť. Vyzkoušíte si některé paměťové techniky a dozvíte se, jak svoji paměť udržet v kondici co nejdéle. Další středu 20. března v 17:00 hodin se pak bude v prostorách knihovny promítat další film z projektu Promítej i ty! Dokumentární snímek české režisérky Jany Počtové si bude pokládat otázky: „Kolik podob může mít dnešní rodina? Jakou rodinu chceme? A chceme ji vůbec?“ Přijďte se alespoň na nějakou akci určitě podívat.

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments