Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Cestovatelské fotografie Míly Koláře v Městské knihovně Prostějov vystřídají nyní snímky Jarmily Kocmanové neboli Elly El. Tato umělkyně své fotografie přitom navíc doplňuje básněmi, půjde tak o jedinečný projekt, který můžete zhlédnout i vy. Přijďte na vernisáž výstavy do místní knihovny ve středu 13. března v 17:00 hodin.

V polovině ledna byly v Městské knihovně vystaveny fotky Míly Koláře, jenž pravidelně fotografoval na výšlapech Klubu českých turistů, odboru Senior 2000 Prostějov po blízkém i vzdálenějším okolí. A tuto středu tam bude zahájena výstava nových snímků od Jarmily Kocmanové používající přezdívku Elly El. „Jarmila Kocmanová je amatérská fotografka a básnířka. Na svých fotografiích, které doplňuje básněmi, zachycuje přírodu, architekturu, města, vesničky, nejrůznější detaily, opuštěná místa a zchátralé objekty.“ Výstavu s básnickým názvem Odrazy ve skle můžete navštívit v Galerii Na Půdě prostějovské knihovny až do konce dubna.
Následující den, tj. ve čtvrtek 14. března, od 9:30 hodin můžete v knihovně zajít potrénovat paměť. Vyzkoušíte si některé paměťové techniky a dozvíte se, jak svoji paměť udržet v kondici co nejdéle. Další středu 20. března v 17:00 hodin se pak bude v prostorách knihovny promítat další film z projektu Promítej i ty! Dokumentární snímek české režisérky Jany Počtové si bude pokládat otázky: „Kolik podob může mít dnešní rodina? Jakou rodinu chceme? A chceme ji vůbec?“ Přijďte se alespoň na nějakou akci určitě podívat.

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments