Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Již po desáté se sešli členové Fotoklubu Prostějov na své výroční výstavě. Po Galerii u Hanáka a prostějovském zámku to tentokrát bylo v prostorách Státního okresního archivu, v Třebízského ulici. Stalo se tak v úterý 5. března, tedy přesně rok od chvíle, kdy umřel dlouholetý tahoun spolku Albert Halmo. A ani tentokrát u toho Večerník nechyběl.

Na výstavě se představuje celkem třináct členů Fotoklubu. Všechny snímky spojuje téma Prostějova a jeho okolí. O zahájení vernisáže se postarali fotografové Jan Svačina, který poděkoval Státnímu okresnímu archivu za poskytnutí prostor, a Bob Pacholík, který pustil reprodukovaný hanácký pochod z 18. století coby hudební vložku.
Součástí výstavy je i medailonek připomínající osobnost Alberta Halma, dlouholeté dobré duše fotoklubu, díky níž se v Galerii u Hanáka svého času pořádala jedna akce za druhou. Kromě toho je v archivu možné vidět pouliční fotografie Boba Pacholíka či Oldřicha Skulila, panoramata z nyní již zbouraného OP Prostějov Petra Sládka, letecké snímky plumlovského zámku od Jana Svačiny a řadu dalších snímků.
Objevit tam lze i jednu fotografii Karla Nováka známého zejména coby fotografa ženských aktů či momentek z nudistických pláží. „Tahle fotka zachycuje střešní konstrukci prostějovského zimního stadionu v době, kdy se stavěl. Tehdy kolem ještě stála spousta jeřábů a další techniky. Nic z toho mi ovšem nepřišlo tak zajímavé jako sama konstrukce rýsující se na pozadí čistého nebe,“ popsal pro Večerník svůj abstraktně působící snímek sám autor.
Navštívit klubovou výstavu můžete ve Státním okresním archivu, Prostějov až do 26. dubna, a to každé pondělí a středu od 8:00 do 17:00 hodin nebo v úterý, čtvrtek a pátek od 8:00 do 15:00 hodin.

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments