Dobré ráno, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Již po desáté se sešli členové Fotoklubu Prostějov na své výroční výstavě. Po Galerii u Hanáka a prostějovském zámku to tentokrát bylo v prostorách Státního okresního archivu, v Třebízského ulici. Stalo se tak v úterý 5. března, tedy přesně rok od chvíle, kdy umřel dlouholetý tahoun spolku Albert Halmo. A ani tentokrát u toho Večerník nechyběl.

Na výstavě se představuje celkem třináct členů Fotoklubu. Všechny snímky spojuje téma Prostějova a jeho okolí. O zahájení vernisáže se postarali fotografové Jan Svačina, který poděkoval Státnímu okresnímu archivu za poskytnutí prostor, a Bob Pacholík, který pustil reprodukovaný hanácký pochod z 18. století coby hudební vložku.
Součástí výstavy je i medailonek připomínající osobnost Alberta Halma, dlouholeté dobré duše fotoklubu, díky níž se v Galerii u Hanáka svého času pořádala jedna akce za druhou. Kromě toho je v archivu možné vidět pouliční fotografie Boba Pacholíka či Oldřicha Skulila, panoramata z nyní již zbouraného OP Prostějov Petra Sládka, letecké snímky plumlovského zámku od Jana Svačiny a řadu dalších snímků.
Objevit tam lze i jednu fotografii Karla Nováka známého zejména coby fotografa ženských aktů či momentek z nudistických pláží. „Tahle fotka zachycuje střešní konstrukci prostějovského zimního stadionu v době, kdy se stavěl. Tehdy kolem ještě stála spousta jeřábů a další techniky. Nic z toho mi ovšem nepřišlo tak zajímavé jako sama konstrukce rýsující se na pozadí čistého nebe,“ popsal pro Večerník svůj abstraktně působící snímek sám autor.
Navštívit klubovou výstavu můžete ve Státním okresním archivu, Prostějov až do 26. dubna, a to každé pondělí a středu od 8:00 do 17:00 hodin nebo v úterý, čtvrtek a pátek od 8:00 do 15:00 hodin.

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments