Dobré odpoledne, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Do Městského divadla v Prostějově zavítal pražský Činoherní klub s divadelní hrou Tanec bláznů. Do svého repertoáru ji zařadil znovu po osmadvaceti letech a dlužno říct, že neudělal chybu. Ačkoliv komediální drama pojednává o revoluční době v Rusku na počátku dvacátého století, dotýkalo se svým způsobem i nás v současnosti. Ať už tím, že poukazovalo na všudypřítomné milostné pletky, na to, že peníze jsou pro vládnoucí až na prvním místě nebo že lež má krátké nohy....

V hlediště nechyběl minulé pondělí ani Večerník.Činoherní klub návštěvníkům Městského divadla nabídl příběh o revoluci, která se nekonala. Děj se odehrával v jisté severní ruské gubernii, jejíž gubernátor si stýskal nad tím, že v celém Rusku probíhají revoluce, jen ne v jeho gubernii. S tím se ale rozhodl něco udělat...
Veškeré situace se tak odvíjejí od této „potěmkinovské revoluce“. Gubernátor dostává od vlády peníze na platy policejním hlídkám a kompenzace vdovám po obětech, sám si je však strká do kapes. Když však hrozí jeho prozrazení, nechává na sebe fiktivně spáchat atentát, který ale snadno odhalí nezvaný host. Revolucionář Kozakov, bydlící v gubernátorově domě, se nechá v zájmu revolucionářských ideálů svést gubernátorovou manželkou. A jako tito dva milenci, se i ostatní neustále líbali tak, jak se to v Rusku dělávalo…
Celé představení přitom bylo postaveno na dobře napsaných komických dialozích, v nichž se proplétaly narážky na dobovou vzrůstající nespokojenost ruských občanů s tehdejší vládou s prostým humorem. A tak bylo z úst herců slyšet třeba následující: „Možná se vám to nebude líbit, tatínku, ale jsem nakloněn marxismu. Přitom jeho základem je materialismus,“ hlásal gubernátorův syn Kolja. „Vážně? Ale vždyť to je i moje heslo! Ani jsem nevěděl, že jsem taky marxista!“ odpověděl penězchtivý gubernátor.
Stejně jako v lednové inscenaci Víš přece, že neslyším, když teče voda, která byla uvedena v prostějovském Městském divadle, si i v tomto dramatu zahrál jednu z hlavních rolí Petr Nárožný. A ani tentokrát návštěvníky nezklamal. „Ve hře Tanec bláznů naprosto exceloval Petr Nárožný, který ztvárnil roli gubernátora. Jeho trefné narážky, pohotové reakce a zejména herecký um táhly celý děj. Opravdu skvěle jsem se hlavně díky němu pobavila a vlastně i poučila. Pokud zaznamenám, že v prostějovském Městském divadle uvedou hru opět s ním, určitě se na ni vypravím,“ svěřila se Večerníku jedna z návštěvnic.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments