Dobré dopoledne, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Do Městského divadla v Prostějově zavítal pražský Činoherní klub s divadelní hrou Tanec bláznů. Do svého repertoáru ji zařadil znovu po osmadvaceti letech a dlužno říct, že neudělal chybu. Ačkoliv komediální drama pojednává o revoluční době v Rusku na počátku dvacátého století, dotýkalo se svým způsobem i nás v současnosti. Ať už tím, že poukazovalo na všudypřítomné milostné pletky, na to, že peníze jsou pro vládnoucí až na prvním místě nebo že lež má krátké nohy....

V hlediště nechyběl minulé pondělí ani Večerník.Činoherní klub návštěvníkům Městského divadla nabídl příběh o revoluci, která se nekonala. Děj se odehrával v jisté severní ruské gubernii, jejíž gubernátor si stýskal nad tím, že v celém Rusku probíhají revoluce, jen ne v jeho gubernii. S tím se ale rozhodl něco udělat...
Veškeré situace se tak odvíjejí od této „potěmkinovské revoluce“. Gubernátor dostává od vlády peníze na platy policejním hlídkám a kompenzace vdovám po obětech, sám si je však strká do kapes. Když však hrozí jeho prozrazení, nechává na sebe fiktivně spáchat atentát, který ale snadno odhalí nezvaný host. Revolucionář Kozakov, bydlící v gubernátorově domě, se nechá v zájmu revolucionářských ideálů svést gubernátorovou manželkou. A jako tito dva milenci, se i ostatní neustále líbali tak, jak se to v Rusku dělávalo…
Celé představení přitom bylo postaveno na dobře napsaných komických dialozích, v nichž se proplétaly narážky na dobovou vzrůstající nespokojenost ruských občanů s tehdejší vládou s prostým humorem. A tak bylo z úst herců slyšet třeba následující: „Možná se vám to nebude líbit, tatínku, ale jsem nakloněn marxismu. Přitom jeho základem je materialismus,“ hlásal gubernátorův syn Kolja. „Vážně? Ale vždyť to je i moje heslo! Ani jsem nevěděl, že jsem taky marxista!“ odpověděl penězchtivý gubernátor.
Stejně jako v lednové inscenaci Víš přece, že neslyším, když teče voda, která byla uvedena v prostějovském Městském divadle, si i v tomto dramatu zahrál jednu z hlavních rolí Petr Nárožný. A ani tentokrát návštěvníky nezklamal. „Ve hře Tanec bláznů naprosto exceloval Petr Nárožný, který ztvárnil roli gubernátora. Jeho trefné narážky, pohotové reakce a zejména herecký um táhly celý děj. Opravdu skvěle jsem se hlavně díky němu pobavila a vlastně i poučila. Pokud zaznamenám, že v prostějovském Městském divadle uvedou hru opět s ním, určitě se na ni vypravím,“ svěřila se Večerníku jedna z návštěvnic.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments