Dobré odpoledne, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V Galerii Mánes Club vystaví díla akademického malíře Jiřího Mádla. Expozice bude věnována jeho nedožitým 85. narozeninám. Přijďte se na jeho obrazy podívat i vy! Uvidíte portréty, krajiny, zátiší nebo akty, před nimiž se tají dech. Vernisáž proběhne ve středu 13. března v 17:00 hodin v prostorách galerie.


„V Galerii Mánes Club uspořádáme tentokrát výstavu věnovanou nedožitým 85. narozeninám akademického malíře Jiřího Mádla,“ uvedla galeristka Jarmila Vysloužilová. Jiří Mádlo se narodil roku 1934 a zemřel v roce 2008, letos by tedy, pokud by žil, slavil 85 let. Byl českým akademickým malířem a grafikem a členem Sdružení pražských malířů. Jeho tematický záběr děl je široký od portrétní a figurální tvorby přes intimní žánry, zátiší a květiny k širokému tématu krajiny. Jeho celoživotním zájmem se tak stává člověk a jeho svět, zejména v sepjetí s přírodou. Výrazovými prostředky jsou malba a grafika, rozvíjená v širokém spektru svých technik. V malbě jsou to zejména olej, akryl, pastel, akvarel, v grafice dřevořez, litografie a sítotisk. Vedle toho vznikají rozměrné kresby, jako samostatné výtvarné projevy, rovnocenné malbě i grafice, zpracované kombinovanou technikou, uhlem a perem, nebo lavírované kresby brkem, rákosem, tuší nebo mořidlem. Za 40 let své činnosti uspořádal více jak 60 samostatných výstav a zúčastnil se zhruba stejného počtu výstav skupinových doma i v cizině.
Vernisáž výstavy v Galerii Mánes Club proběhne ve středu 13. března v 17:00 hodin v prostorách galerie v Kostelecké ulici. Potrvá až do 30. dubna a prohlédnout si ji můžete přijít od pondělí do pátku v době od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 16:00 hodin, jen ve středu až do 17:00 hodin.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments