Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V Galerii Mánes Club vystaví díla akademického malíře Jiřího Mádla. Expozice bude věnována jeho nedožitým 85. narozeninám. Přijďte se na jeho obrazy podívat i vy! Uvidíte portréty, krajiny, zátiší nebo akty, před nimiž se tají dech. Vernisáž proběhne ve středu 13. března v 17:00 hodin v prostorách galerie.


„V Galerii Mánes Club uspořádáme tentokrát výstavu věnovanou nedožitým 85. narozeninám akademického malíře Jiřího Mádla,“ uvedla galeristka Jarmila Vysloužilová. Jiří Mádlo se narodil roku 1934 a zemřel v roce 2008, letos by tedy, pokud by žil, slavil 85 let. Byl českým akademickým malířem a grafikem a členem Sdružení pražských malířů. Jeho tematický záběr děl je široký od portrétní a figurální tvorby přes intimní žánry, zátiší a květiny k širokému tématu krajiny. Jeho celoživotním zájmem se tak stává člověk a jeho svět, zejména v sepjetí s přírodou. Výrazovými prostředky jsou malba a grafika, rozvíjená v širokém spektru svých technik. V malbě jsou to zejména olej, akryl, pastel, akvarel, v grafice dřevořez, litografie a sítotisk. Vedle toho vznikají rozměrné kresby, jako samostatné výtvarné projevy, rovnocenné malbě i grafice, zpracované kombinovanou technikou, uhlem a perem, nebo lavírované kresby brkem, rákosem, tuší nebo mořidlem. Za 40 let své činnosti uspořádal více jak 60 samostatných výstav a zúčastnil se zhruba stejného počtu výstav skupinových doma i v cizině.
Vernisáž výstavy v Galerii Mánes Club proběhne ve středu 13. března v 17:00 hodin v prostorách galerie v Kostelecké ulici. Potrvá až do 30. dubna a prohlédnout si ji můžete přijít od pondělí do pátku v době od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 16:00 hodin, jen ve středu až do 17:00 hodin.

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments