Dobré dopoledne, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V Galerii Mánes Club vystaví díla akademického malíře Jiřího Mádla. Expozice bude věnována jeho nedožitým 85. narozeninám. Přijďte se na jeho obrazy podívat i vy! Uvidíte portréty, krajiny, zátiší nebo akty, před nimiž se tají dech. Vernisáž proběhne ve středu 13. března v 17:00 hodin v prostorách galerie.


„V Galerii Mánes Club uspořádáme tentokrát výstavu věnovanou nedožitým 85. narozeninám akademického malíře Jiřího Mádla,“ uvedla galeristka Jarmila Vysloužilová. Jiří Mádlo se narodil roku 1934 a zemřel v roce 2008, letos by tedy, pokud by žil, slavil 85 let. Byl českým akademickým malířem a grafikem a členem Sdružení pražských malířů. Jeho tematický záběr děl je široký od portrétní a figurální tvorby přes intimní žánry, zátiší a květiny k širokému tématu krajiny. Jeho celoživotním zájmem se tak stává člověk a jeho svět, zejména v sepjetí s přírodou. Výrazovými prostředky jsou malba a grafika, rozvíjená v širokém spektru svých technik. V malbě jsou to zejména olej, akryl, pastel, akvarel, v grafice dřevořez, litografie a sítotisk. Vedle toho vznikají rozměrné kresby, jako samostatné výtvarné projevy, rovnocenné malbě i grafice, zpracované kombinovanou technikou, uhlem a perem, nebo lavírované kresby brkem, rákosem, tuší nebo mořidlem. Za 40 let své činnosti uspořádal více jak 60 samostatných výstav a zúčastnil se zhruba stejného počtu výstav skupinových doma i v cizině.
Vernisáž výstavy v Galerii Mánes Club proběhne ve středu 13. března v 17:00 hodin v prostorách galerie v Kostelecké ulici. Potrvá až do 30. dubna a prohlédnout si ji můžete přijít od pondělí do pátku v době od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 16:00 hodin, jen ve středu až do 17:00 hodin.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments