Dobré odpoledne, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Uplynulý čtvrtek byla ve výstavních prostorách regionálního informačního centra v prostějovském zámku zahájena výstava snímků Jana Čížka. K vidění na ní byly pro něj tak typické neživé fotografie krajin, z nichž některé nově obohatil o dynamický prvek živých figur a všechny prozářil pestrými barvami podzimu. Večerník u této vernisáže nechyběl...

Barvy červené, žluté, hnědé a oranžové zářily na fotkách Jana Čížka představených na výstavě s názvem Barvy podzimu v prostorách regionálního informačního centra. Jednalo se přitom o úplnou novinku v jeho tvorbě, protože dosud vystavoval pouze snímky černobílé. „Honza Čížek stále fotí neživé fotografie.To znamená, že na nich najdete krajiny, architekturu nebo třeba zátiší. Na jeho dosavadních výstavách jste mohli vidět snímky monochromatické, ovšem nyní na nich září pestré barvy. A já, když jsem je uviděl, jsem si řekl, proč s tou barvou nezačal pracovat už dřív?“ zahájil výstavu těmito slovy fotograf Jiří Andrýsek s tím, že kromě toho, že fotografie byly projasněny barvami, se na nich poprvé objevily také dynamické prvky v podobě živých figur.
Stejně jako se zamlouvala díla Jana Čížka Jiřímu Andrýskovi, je oceňovali i Čížkovi kolegové z Fotoklubu Prostějov. „Opravdu se mi ty snímky líbí, a to zejména proto, že zatímco se všichni utápí v černobílých fotografiích, Honza natruc vystavil právě pestrobarevné,“ nechal se slyšet Jan Svačina. „Navíc, co se týče techniky, má fotky velmi dobře zhotovené,“ uznal Petr Sládek.
Výstavu fotografií si můžete přijít prohlédnout až do konce března. Všechny snímky jsou přitom prodejní, takže si jimi můžete třeba ozdobit své interiéry.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments