Dobré dopoledne, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Uplynulý čtvrtek byla ve výstavních prostorách regionálního informačního centra v prostějovském zámku zahájena výstava snímků Jana Čížka. K vidění na ní byly pro něj tak typické neživé fotografie krajin, z nichž některé nově obohatil o dynamický prvek živých figur a všechny prozářil pestrými barvami podzimu. Večerník u této vernisáže nechyběl...

Barvy červené, žluté, hnědé a oranžové zářily na fotkách Jana Čížka představených na výstavě s názvem Barvy podzimu v prostorách regionálního informačního centra. Jednalo se přitom o úplnou novinku v jeho tvorbě, protože dosud vystavoval pouze snímky černobílé. „Honza Čížek stále fotí neživé fotografie.To znamená, že na nich najdete krajiny, architekturu nebo třeba zátiší. Na jeho dosavadních výstavách jste mohli vidět snímky monochromatické, ovšem nyní na nich září pestré barvy. A já, když jsem je uviděl, jsem si řekl, proč s tou barvou nezačal pracovat už dřív?“ zahájil výstavu těmito slovy fotograf Jiří Andrýsek s tím, že kromě toho, že fotografie byly projasněny barvami, se na nich poprvé objevily také dynamické prvky v podobě živých figur.
Stejně jako se zamlouvala díla Jana Čížka Jiřímu Andrýskovi, je oceňovali i Čížkovi kolegové z Fotoklubu Prostějov. „Opravdu se mi ty snímky líbí, a to zejména proto, že zatímco se všichni utápí v černobílých fotografiích, Honza natruc vystavil právě pestrobarevné,“ nechal se slyšet Jan Svačina. „Navíc, co se týče techniky, má fotky velmi dobře zhotovené,“ uznal Petr Sládek.
Výstavu fotografií si můžete přijít prohlédnout až do konce března. Všechny snímky jsou přitom prodejní, takže si jimi můžete třeba ozdobit své interiéry.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments