Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Uplynulý čtvrtek byla ve výstavních prostorách regionálního informačního centra v prostějovském zámku zahájena výstava snímků Jana Čížka. K vidění na ní byly pro něj tak typické neživé fotografie krajin, z nichž některé nově obohatil o dynamický prvek živých figur a všechny prozářil pestrými barvami podzimu. Večerník u této vernisáže nechyběl...

Barvy červené, žluté, hnědé a oranžové zářily na fotkách Jana Čížka představených na výstavě s názvem Barvy podzimu v prostorách regionálního informačního centra. Jednalo se přitom o úplnou novinku v jeho tvorbě, protože dosud vystavoval pouze snímky černobílé. „Honza Čížek stále fotí neživé fotografie.To znamená, že na nich najdete krajiny, architekturu nebo třeba zátiší. Na jeho dosavadních výstavách jste mohli vidět snímky monochromatické, ovšem nyní na nich září pestré barvy. A já, když jsem je uviděl, jsem si řekl, proč s tou barvou nezačal pracovat už dřív?“ zahájil výstavu těmito slovy fotograf Jiří Andrýsek s tím, že kromě toho, že fotografie byly projasněny barvami, se na nich poprvé objevily také dynamické prvky v podobě živých figur.
Stejně jako se zamlouvala díla Jana Čížka Jiřímu Andrýskovi, je oceňovali i Čížkovi kolegové z Fotoklubu Prostějov. „Opravdu se mi ty snímky líbí, a to zejména proto, že zatímco se všichni utápí v černobílých fotografiích, Honza natruc vystavil právě pestrobarevné,“ nechal se slyšet Jan Svačina. „Navíc, co se týče techniky, má fotky velmi dobře zhotovené,“ uznal Petr Sládek.
Výstavu fotografií si můžete přijít prohlédnout až do konce března. Všechny snímky jsou přitom prodejní, takže si jimi můžete třeba ozdobit své interiéry.

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments