Dobré ráno, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Městská knihovna Prostějov se zapojila do projektu Spisovatelé do knihoven, v rámci něhož ji pravidelně navštěvují známí čeští autoři a autorky. Tentokrát se tam se svými knihami Do tmy a Ke dnu ukázala spisovatelka Anna Bolavá. Besedy se nezúčastnilo mnoho lidí, přesto podle slov ředitele knihovny Aleše Procházky „jich tam bylo více než na většině besed s jinými jejími kolegy“. Jak bylo totiž zřejmé z usměvavých tváří a přehršle dotazů a poznámek k tvorbě a její osobě, v knihovně seděly převážně Bolavé „zaryté fanynky“.

Anna Bolavá se do širšího povědomí veřejnosti dostala svou prozaickou prvotinou Do tmy, za niž získala ocenění Magnesia Litera. Také její poslední román Ke dnu byl nominován na stejnou cenu.A právě s těmito dvěma romány se představila i v prostějovské městské knihovně. První z nich pojednává o nemocné ženě, která sbírá, suší a do výkupny odevzdává léčivé rostliny. „Poprvé jsem se s touto knihou setkala při poslechu stanice Vltavy, kde byla čtena na pokračování. Když jsem se postupně zaposlouchala, rozhodla jsem se ji koupit, abych se okamžitě dozvěděla, co se v ní bude dít dál. Moje prvotní reakce ovšem byla taková, že jsem se sama sebe ptala, koho by asi tak mohla zajímat knížka o bylinách…,“ svěřila se na besedě jedna z návštěvnic. „Já si říkala úplně to samé!“ potvrdila se smíchem Bolavá.
Druhá kniha Ke dnu zase rozvíjí příběh o tom, jak se s vraždou manželky místního lékaře vyrovnávají obyvatelé města. „Ta knížka je velmi tajemná a strašidelná. Moje žena ji poslouchala jako audioknihu, hrozně se při tom bála a pak mi vyčítala, že jsem zrovna tehdy nebyl doma,“ doplnil úsměvnou historku Aleš Procházka.
Próza Do tmy se věnuje období léta, Ke dnu naopak podzimu a zimě. Na dotaz, jestli Bolavá chystá už další knihu, proto odpověděla, že nyní by chtěla napsat dílo tematizující jaro. Přitom přiznala, že vyprávění nebude pravděpodobně příliš realistické a bude laděné do temné hororové roviny.
A jaké další zajímavé akce v knihovně proběhnou? Ve středu 27. března již od 16:00 hodin si budete moci zahrát oblíbený Audiostop, na němž poznáváte ukázky a známé hlášky z filmů natočených podle knižních předloh. Nakonec ve čtvrtek 28. března v 17:00 hodin uzavře měsíc cestovatelské povídání Martina Tomka a jeho přátel o výpravě do Kyrgyzstánu

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments