Dobré ráno, dnes je středa 24.7.2019
svátek slaví Kristýna,
zítra Jakub
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Městská knihovna Prostějov se zapojila do projektu Spisovatelé do knihoven, v rámci něhož ji pravidelně navštěvují známí čeští autoři a autorky. Tentokrát se tam se svými knihami Do tmy a Ke dnu ukázala spisovatelka Anna Bolavá. Besedy se nezúčastnilo mnoho lidí, přesto podle slov ředitele knihovny Aleše Procházky „jich tam bylo více než na většině besed s jinými jejími kolegy“. Jak bylo totiž zřejmé z usměvavých tváří a přehršle dotazů a poznámek k tvorbě a její osobě, v knihovně seděly převážně Bolavé „zaryté fanynky“.

Anna Bolavá se do širšího povědomí veřejnosti dostala svou prozaickou prvotinou Do tmy, za niž získala ocenění Magnesia Litera. Také její poslední román Ke dnu byl nominován na stejnou cenu.A právě s těmito dvěma romány se představila i v prostějovské městské knihovně. První z nich pojednává o nemocné ženě, která sbírá, suší a do výkupny odevzdává léčivé rostliny. „Poprvé jsem se s touto knihou setkala při poslechu stanice Vltavy, kde byla čtena na pokračování. Když jsem se postupně zaposlouchala, rozhodla jsem se ji koupit, abych se okamžitě dozvěděla, co se v ní bude dít dál. Moje prvotní reakce ovšem byla taková, že jsem se sama sebe ptala, koho by asi tak mohla zajímat knížka o bylinách…,“ svěřila se na besedě jedna z návštěvnic. „Já si říkala úplně to samé!“ potvrdila se smíchem Bolavá.
Druhá kniha Ke dnu zase rozvíjí příběh o tom, jak se s vraždou manželky místního lékaře vyrovnávají obyvatelé města. „Ta knížka je velmi tajemná a strašidelná. Moje žena ji poslouchala jako audioknihu, hrozně se při tom bála a pak mi vyčítala, že jsem zrovna tehdy nebyl doma,“ doplnil úsměvnou historku Aleš Procházka.
Próza Do tmy se věnuje období léta, Ke dnu naopak podzimu a zimě. Na dotaz, jestli Bolavá chystá už další knihu, proto odpověděla, že nyní by chtěla napsat dílo tematizující jaro. Přitom přiznala, že vyprávění nebude pravděpodobně příliš realistické a bude laděné do temné hororové roviny.
A jaké další zajímavé akce v knihovně proběhnou? Ve středu 27. března již od 16:00 hodin si budete moci zahrát oblíbený Audiostop, na němž poznáváte ukázky a známé hlášky z filmů natočených podle knižních předloh. Nakonec ve čtvrtek 28. března v 17:00 hodin uzavře měsíc cestovatelské povídání Martina Tomka a jeho přátel o výpravě do Kyrgyzstánu

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments