Dobrý podvečer, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Do Městského divadla v Prostějově zavítá tuto sobotu 13. dubna v 19:00 hodin zpěvačka a skladatelka Vladivojna La Chia se svou doprovodnou kapelou a svéráznou hudbou. Exkluzivní koncertní recitál bude věnovaný tvorbě ruské básnířky a novinářky Anny Barkovové, jež více než dvacet let prožila v pracovních táborech gulagu. Nechte se vtáhnout do této originální a nezaměnitelné hudby i vy.
Zpěvačka a skladatelka Vladivojna La Chia počátkem roku 2017 obrodila svou doprovodnou kapelu, přizvala bubeníka Luboše Pavlíka a pod názvem Vladivojna La Chia & 4trio od té doby absolvovali společně řadu jednotlivých klubových a festivalových vystoupení, zejména pak velmi úspěšné turné 8 hlav šílenství. Jejich dynamickou a nadžánrovou hudbu si nyní budete moci v Prostějově naživo přijít poslechnout i vy. „Vladivojna přistupuje k tvorbě a koncertování svérázně, se svojí kapelou rozehrává na koncertech velkou hru od křehké intimity po zběsilý punk. V Městském divadle představí exkluzivní koncertní recitál věnovaný tvorbě ruské básnířky a novinářky Anny Barkovové, jež za svou tvůrčí i osobní nekompromisnost zaplatila 22 lety v pracovních táborech gulagu a ve vyhnanství. Zahrají písně, které můžete znát z písničkového soundtracku k filmu 8 hlav šílenství, kde zazněly zhudebněné básně zmiňované Anny Barkovové, ale také nově zhudebněné texty této zapomenuté poetky. Právě ty Vladivojnu nepřestávají fascinovat svou nadčasovostí a naléhavostí. A kromě toho se budou číst také ukázky z jejích deníkových zápisků a sešitů,“ prozradila produkční Městského divadla Hana Šprynarová.
Ke kladnému hodnocení této umělkyně se přidávají i další lidé z kulturní scény. „Celý ten tryskající vulkán jejího hlasu a muziky, ač je sexy a proklatě současný, nezavání podbízivostí. Vladivojna La Chia je totiž originál a k tomu patří odvaha – laťku si nasadila pořádně vysoko,“ prohlásil spisovatel Jáchym Topol. „V čele s protagonistkou předvedla hudebně i vizuálně pozoruhodné představení, které pozvolna proplouvalo někde mezi šansonem, popovými vsuvkami, kabaretními prvky i alternativními experimenty,“ doplnil hudební publicista Antonín Kocábek.
Na naší hudební scéně působí tisíce kapel a umělců, ale jen málokterý z nich je tak nezaměnitelný, originální a vyčnívající z řady jako zpěvačka Vladivojna La Chia. Přijďte do divadla a zažijte její jedinečné vystoupení! Vstupné na koncert činí 250 korun.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments