Dobrý večer, dnes je pátek 6.12.2019
svátek slaví Mikuláš,
zítra Ambrož a Benjamín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Do Městského divadla v Prostějově zavítá tuto sobotu 13. dubna v 19:00 hodin zpěvačka a skladatelka Vladivojna La Chia se svou doprovodnou kapelou a svéráznou hudbou. Exkluzivní koncertní recitál bude věnovaný tvorbě ruské básnířky a novinářky Anny Barkovové, jež více než dvacet let prožila v pracovních táborech gulagu. Nechte se vtáhnout do této originální a nezaměnitelné hudby i vy.
Zpěvačka a skladatelka Vladivojna La Chia počátkem roku 2017 obrodila svou doprovodnou kapelu, přizvala bubeníka Luboše Pavlíka a pod názvem Vladivojna La Chia & 4trio od té doby absolvovali společně řadu jednotlivých klubových a festivalových vystoupení, zejména pak velmi úspěšné turné 8 hlav šílenství. Jejich dynamickou a nadžánrovou hudbu si nyní budete moci v Prostějově naživo přijít poslechnout i vy. „Vladivojna přistupuje k tvorbě a koncertování svérázně, se svojí kapelou rozehrává na koncertech velkou hru od křehké intimity po zběsilý punk. V Městském divadle představí exkluzivní koncertní recitál věnovaný tvorbě ruské básnířky a novinářky Anny Barkovové, jež za svou tvůrčí i osobní nekompromisnost zaplatila 22 lety v pracovních táborech gulagu a ve vyhnanství. Zahrají písně, které můžete znát z písničkového soundtracku k filmu 8 hlav šílenství, kde zazněly zhudebněné básně zmiňované Anny Barkovové, ale také nově zhudebněné texty této zapomenuté poetky. Právě ty Vladivojnu nepřestávají fascinovat svou nadčasovostí a naléhavostí. A kromě toho se budou číst také ukázky z jejích deníkových zápisků a sešitů,“ prozradila produkční Městského divadla Hana Šprynarová.
Ke kladnému hodnocení této umělkyně se přidávají i další lidé z kulturní scény. „Celý ten tryskající vulkán jejího hlasu a muziky, ač je sexy a proklatě současný, nezavání podbízivostí. Vladivojna La Chia je totiž originál a k tomu patří odvaha – laťku si nasadila pořádně vysoko,“ prohlásil spisovatel Jáchym Topol. „V čele s protagonistkou předvedla hudebně i vizuálně pozoruhodné představení, které pozvolna proplouvalo někde mezi šansonem, popovými vsuvkami, kabaretními prvky i alternativními experimenty,“ doplnil hudební publicista Antonín Kocábek.
Na naší hudební scéně působí tisíce kapel a umělců, ale jen málokterý z nich je tak nezaměnitelný, originální a vyčnívající z řady jako zpěvačka Vladivojna La Chia. Přijďte do divadla a zažijte její jedinečné vystoupení! Vstupné na koncert činí 250 korun.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments