Dobrý večer, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jedna vlaštovka prý jaro nedělá. Ale padesát muzikantů už ano! Příjemné odpoledne s dobrou muzikou strávili všichni, kteří v sobotu zavítali na tradiční Aprílový koncert Dechového orchestru prostějovské ZUŠ. Ten se v útulném prostředí čelechovické sokolovny konal již po patnácté. I letos se tato akce stala jedním z mnoha jasných signálů, že jaro už je skutečně tady! U toho prostě Večerník nemohl chybět...V rámci patnáctého Aprílového koncertu se na pódiu zcela zaplněné sokolovny v Čelechovicích na Hané nejprve představili žáci místní školy. Zaujala zejména Kateřina Všetičková, jež zazpívala píseň s dojemným textem o nebeských zámcích, v nichž možná přebývají i ti, kteří již opustili tento svět. Naopak rozvernou náladu do sálu vnesli úplně nejmenší školáci, ti v tanečním vystoupení ukázali, jak to před čelechovickou školou vypadá, když „odbije pátá“.
Hlavním bodem programu samozřejmě bylo vystoupení Dechového orchestru ZUŠ Prostějov, i tentokrát ovšem chyběla brilantní moderátorka Petra Vidmuchová. O průvodní slovo se tak postaral dirigent orchestru Rudolf Prosecký, který ovšem výřečností na veřejnosti právě nevyniká. „Co bych vám tak řekl? Možná aspoň to, jak se tato skladba jmenuje. Bohužel je to anglicky, a to já neumím,“ pobavil přítomné.
Pak už se tedy sálem nesla vesměs jen hudba. Koncert začal písní z repertoáru skupiny The Beatles Norwegian wood. Orchestr se kromě ní velmi zdatně vypořádal i s náročnými skladbami z filmů o Harry Potterovi či rodině Úžasňákových.
I letos společně s orchestrem vystoupila osvědčená zpěvačka Zuzana Kožňárková, která mimo jiné zazpívala optimistickou píseň Stevie Wondera o tom, že v lásce je prý vše fair. Kromě hudby četní návštěvníci čelechovické sokolovny mohli obdivovat i výsledky práce zručných rukou na Velikonoční výstavě probíhající tam paralelně. „Je to skvělá tradice, vždy stojí za to sem na jaře zajít. Ostatně kdyby v Čelechovicích nebyl Aprílový koncert, tak by možná ani na Kosíři nerozkvetly stromy,“ prohlásil Martin, jeden z odcházejících posluchačů.
Pokud jste koncert orchestru ZUŠ v Čelechovicích náhodou propásli, budete mít brzy šanci jej slyšet i v Prostějově. Zde se představí v pátek 24. května od 20:30 hodin při open air akci před prostějovskou radnicí. „Bude to i se světly něco ve stylu Film muzic. Hned následující neděli 26. května pak budeme hrát ve Skalce při žehnání pramenů,“ upřesnil Rudolf Prosecký.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments