Dobré dopoledne, dnes je pátek 6.12.2019
svátek slaví Mikuláš,
zítra Ambrož a Benjamín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jedna vlaštovka prý jaro nedělá. Ale padesát muzikantů už ano! Příjemné odpoledne s dobrou muzikou strávili všichni, kteří v sobotu zavítali na tradiční Aprílový koncert Dechového orchestru prostějovské ZUŠ. Ten se v útulném prostředí čelechovické sokolovny konal již po patnácté. I letos se tato akce stala jedním z mnoha jasných signálů, že jaro už je skutečně tady! U toho prostě Večerník nemohl chybět...V rámci patnáctého Aprílového koncertu se na pódiu zcela zaplněné sokolovny v Čelechovicích na Hané nejprve představili žáci místní školy. Zaujala zejména Kateřina Všetičková, jež zazpívala píseň s dojemným textem o nebeských zámcích, v nichž možná přebývají i ti, kteří již opustili tento svět. Naopak rozvernou náladu do sálu vnesli úplně nejmenší školáci, ti v tanečním vystoupení ukázali, jak to před čelechovickou školou vypadá, když „odbije pátá“.
Hlavním bodem programu samozřejmě bylo vystoupení Dechového orchestru ZUŠ Prostějov, i tentokrát ovšem chyběla brilantní moderátorka Petra Vidmuchová. O průvodní slovo se tak postaral dirigent orchestru Rudolf Prosecký, který ovšem výřečností na veřejnosti právě nevyniká. „Co bych vám tak řekl? Možná aspoň to, jak se tato skladba jmenuje. Bohužel je to anglicky, a to já neumím,“ pobavil přítomné.
Pak už se tedy sálem nesla vesměs jen hudba. Koncert začal písní z repertoáru skupiny The Beatles Norwegian wood. Orchestr se kromě ní velmi zdatně vypořádal i s náročnými skladbami z filmů o Harry Potterovi či rodině Úžasňákových.
I letos společně s orchestrem vystoupila osvědčená zpěvačka Zuzana Kožňárková, která mimo jiné zazpívala optimistickou píseň Stevie Wondera o tom, že v lásce je prý vše fair. Kromě hudby četní návštěvníci čelechovické sokolovny mohli obdivovat i výsledky práce zručných rukou na Velikonoční výstavě probíhající tam paralelně. „Je to skvělá tradice, vždy stojí za to sem na jaře zajít. Ostatně kdyby v Čelechovicích nebyl Aprílový koncert, tak by možná ani na Kosíři nerozkvetly stromy,“ prohlásil Martin, jeden z odcházejících posluchačů.
Pokud jste koncert orchestru ZUŠ v Čelechovicích náhodou propásli, budete mít brzy šanci jej slyšet i v Prostějově. Zde se představí v pátek 24. května od 20:30 hodin při open air akci před prostějovskou radnicí. „Bude to i se světly něco ve stylu Film muzic. Hned následující neděli 26. května pak budeme hrát ve Skalce při žehnání pramenů,“ upřesnil Rudolf Prosecký.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments