Dobré dopoledne, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Variaci na Shakespearova Macbetha – MACBETH – TOO MUCH BLOOD budou moci diváci vidět v pátek 12. dubna 2019 v Městském divadle v Prostějově. Nevíme, jestli se děj odehrává v minulosti, současnosti nebo nedaleké budoucnosti. Nevíme, jestli se vracíme ke starým modelům, kdy „muži byli ještě muži“, „ženy byly ještě ženy“ a kdo chtěl moc a peníze, musel se potřísnit krví, a nebo se díváme do budoucnosti, kde kultivovanost, korektnost a empatie opět ustoupily nejnižším pudům.


Svět tohoto Macbetha DIVADLA NA ZÁBRADLÍ Praha mluví univerzálním jazykem, ve kterém není prostor pro vzletnost a filozofické úvahy. Jazykem, který pojmenovává realitu prostě a neúprosně. K dorozumění v tomto světě už stačí jen jeden jazyk a několik slov.
Inscenace získala ocenění INSCENACE ROKU 2017.
DIVADLO V DLOUHÉ Praha potěší své prostějovské divadelní příznivce 17. května 2019 představením TAJNÝ DENÍK ADRIANA MOLEA VE VĚKU 13 A 3/4. Divadlo v Dlouhé přijíždí do Prostějova s hudební retro inscenací, v níž není o humor a neonové barvy nouze. Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾ je výtečnou zábavou povinnou pro všechny, kdo Adriana v mládí četli. A pro ty, kteří se s ním nesetkali, bude představení skvělým seznámením s tímto puberťákem, jehož problém s akné překoná svou důležitostí i hladomor v Africe. Úvodní píseň Hormony si budete broukat ještě hodně dlouho.
Inscenace získala titul KOMEDIE ROKU na GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích.
DIVADLO V DLOUHÉ Praha se pyšní hned několika cenami. Stalo se NEJOBLÍBENĚJŠÍM DIVADLEM ROKU 2018 ve velké výroční anketě i-divadla a Eva Hacurová za titulní roli v Élektře získala prvenství v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon roku. Prostějovská rodačka Eva Hacurová se v Cenách divadelní kritiky v roce 2017 stala Talentem roku!

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments