Dobré odpoledne, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Variaci na Shakespearova Macbetha – MACBETH – TOO MUCH BLOOD budou moci diváci vidět v pátek 12. dubna 2019 v Městském divadle v Prostějově. Nevíme, jestli se děj odehrává v minulosti, současnosti nebo nedaleké budoucnosti. Nevíme, jestli se vracíme ke starým modelům, kdy „muži byli ještě muži“, „ženy byly ještě ženy“ a kdo chtěl moc a peníze, musel se potřísnit krví, a nebo se díváme do budoucnosti, kde kultivovanost, korektnost a empatie opět ustoupily nejnižším pudům.


Svět tohoto Macbetha DIVADLA NA ZÁBRADLÍ Praha mluví univerzálním jazykem, ve kterém není prostor pro vzletnost a filozofické úvahy. Jazykem, který pojmenovává realitu prostě a neúprosně. K dorozumění v tomto světě už stačí jen jeden jazyk a několik slov.
Inscenace získala ocenění INSCENACE ROKU 2017.
DIVADLO V DLOUHÉ Praha potěší své prostějovské divadelní příznivce 17. května 2019 představením TAJNÝ DENÍK ADRIANA MOLEA VE VĚKU 13 A 3/4. Divadlo v Dlouhé přijíždí do Prostějova s hudební retro inscenací, v níž není o humor a neonové barvy nouze. Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾ je výtečnou zábavou povinnou pro všechny, kdo Adriana v mládí četli. A pro ty, kteří se s ním nesetkali, bude představení skvělým seznámením s tímto puberťákem, jehož problém s akné překoná svou důležitostí i hladomor v Africe. Úvodní píseň Hormony si budete broukat ještě hodně dlouho.
Inscenace získala titul KOMEDIE ROKU na GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích.
DIVADLO V DLOUHÉ Praha se pyšní hned několika cenami. Stalo se NEJOBLÍBENĚJŠÍM DIVADLEM ROKU 2018 ve velké výroční anketě i-divadla a Eva Hacurová za titulní roli v Élektře získala prvenství v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon roku. Prostějovská rodačka Eva Hacurová se v Cenách divadelní kritiky v roce 2017 stala Talentem roku!

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments