Dobrý podvečer, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Také zámek v Čechách pod Kosířem se připojí k velikonočním oslavám. K této příležitosti si pro vás připraví tematickou výzdobu interiérů, kostýmované prohlídky, hry nebo dílny. První část týdne přitom bude patřit mateřským školám a prvnímu stupni základních škol, od pátku se na velikonoční zámek může vydat široká veřejnost.


Od pondělí 15. do středy 17. dubna bude na zámku v Čechách pod Kosířem přichystán program pro děti z mateřinek a prvního stupně základních škol. Mohou se vydat do zámeckých interiérů, kde se dozvědí něco o velikonočních tradicích a zvycích a poslechnou si i tematické příběhy. Uvidí také stínové divadlo nebo živého králíčka a mohou zavítat do dílniček, kde si vyrobí krásné velikonoční dekorace. Délka programu potrvá zhruba 80 minut.
Velikonoce na zámku budou pro veřejnost probíhat od pátku 19. do pondělí 22. dubna. „Po všechny uvedené dny bude připravena tematická výzdoba zámeckých interiérů a velikonoční hra v parku,“ uvádějí pořadatelé. Navíc v sobotu a neděli vždy od 10:00 do 15:00 hodin proběhnou v každou celou hodinu kostýmované velikonoční prohlídky, až do šestnácté hodiny můžete využít dílničky pro děti na zámku i v Hanácké ambasádě, uvidíte ukázku hanáckého kroje a poradí vám s pletením pomlázek. V pondělí od 10:00 do 16:00 hodin budou stále probíhat dílničky pro děti. Kostýmované prohlídky je třeba si rezervovat na telefonním čísle 773 784 110 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


KDY: PONDĚLÍ 15. - PONDĚLÍ 22. DUBNA 2019, 10:00 - 15:00 HODIN
KDE: ZÁMEK, ČECHY POD KOSÍŘEM


15 letak cechy velik

%MCEPASTEBIN%

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments