Dobré ráno, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovští radní na své poslední schůzi projednávali zprávu o výsledcích kontroly, kterou magistrát provedl v kině Metro. Jak vše dopadlo, popsala exkluzivně Večerníku náměstkyně primátora Prostějova pro kulturu Milada Sokolová.


V první řadě nás zajímalo, o jakou kontrolu a v jakém rozsahu vůbec šlo: „Jednalo se o pravidelnou kontrolu, která byla zaměřena na vyhodnocení nastaveného vnitřního systému, kterou prováděla pracovní skupina kontrolního oddělení Finančního odboru Magistrátu města Prostějov. Probíhají u všech zřizovaných příspěvkových organizací každoročně,“ uvedla Milada Sokolová, která vzápětí odpověděla i na druhou otázku, jak kontrola v kině Metro dopadla? „Vnitřní kontrolní systém kina byl nastaven v souladu s platnou legislativou. Na základě vzorku přezkoumaných a vyhodnocených operací lze konstatovat, že je dostatečně přiměřený a účinný tak, aby zajišťoval podmínky pro účelné i efektivní hospodaření s veřejnými finančními prostředky. Nebylo zjištěno neoprávněné použití vlastních finančních prostředků ani příspěvku na provoz ani porušení rozpočtové kázně. Tak jako u ostatních příspěvkových organizací byly zjištěny pouze drobné nedostatky,“ sdělila exkluzivně Večerníku náměstkyně primátora Milada Sokolová. Jak ještě dodala, vedení magistrátu je se současným řízením kina Metro 70 velice spokojeno. „Návštěvnost kina roste, spokojenost diváků rovněž,“ usmála se Sokolová.
Z výsledků magistrátní kontroly byla pochopitelně ráda také ředitelka kina Metro 70. „Máme samozřejmě radost, ale nepochybovali jsme a věřili jsme, že vše dobře dopadne. Kontrolorům jsme předložili všechny doklady, které požadovali a úzce jsme s nimi spolupracovali. Že nebyly nalezeny žádné výrazné nedostatky nás těší, ty drobné pak samozřejmě odstraníme během několika málo dnů. Dopadlo to všechno dobře, snažíme se totiž naši práci dělat co nejlépe,“ glosovala exkluzivně pro Večerník výsledky kontroly Barbora Prágerová.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments