Příjemnou noc, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovští radní na své poslední schůzi projednávali zprávu o výsledcích kontroly, kterou magistrát provedl v kině Metro. Jak vše dopadlo, popsala exkluzivně Večerníku náměstkyně primátora Prostějova pro kulturu Milada Sokolová.


V první řadě nás zajímalo, o jakou kontrolu a v jakém rozsahu vůbec šlo: „Jednalo se o pravidelnou kontrolu, která byla zaměřena na vyhodnocení nastaveného vnitřního systému, kterou prováděla pracovní skupina kontrolního oddělení Finančního odboru Magistrátu města Prostějov. Probíhají u všech zřizovaných příspěvkových organizací každoročně,“ uvedla Milada Sokolová, která vzápětí odpověděla i na druhou otázku, jak kontrola v kině Metro dopadla? „Vnitřní kontrolní systém kina byl nastaven v souladu s platnou legislativou. Na základě vzorku přezkoumaných a vyhodnocených operací lze konstatovat, že je dostatečně přiměřený a účinný tak, aby zajišťoval podmínky pro účelné i efektivní hospodaření s veřejnými finančními prostředky. Nebylo zjištěno neoprávněné použití vlastních finančních prostředků ani příspěvku na provoz ani porušení rozpočtové kázně. Tak jako u ostatních příspěvkových organizací byly zjištěny pouze drobné nedostatky,“ sdělila exkluzivně Večerníku náměstkyně primátora Milada Sokolová. Jak ještě dodala, vedení magistrátu je se současným řízením kina Metro 70 velice spokojeno. „Návštěvnost kina roste, spokojenost diváků rovněž,“ usmála se Sokolová.
Z výsledků magistrátní kontroly byla pochopitelně ráda také ředitelka kina Metro 70. „Máme samozřejmě radost, ale nepochybovali jsme a věřili jsme, že vše dobře dopadne. Kontrolorům jsme předložili všechny doklady, které požadovali a úzce jsme s nimi spolupracovali. Že nebyly nalezeny žádné výrazné nedostatky nás těší, ty drobné pak samozřejmě odstraníme během několika málo dnů. Dopadlo to všechno dobře, snažíme se totiž naši práci dělat co nejlépe,“ glosovala exkluzivně pro Večerník výsledky kontroly Barbora Prágerová.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments