Dobrý podvečer, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovští radní na své poslední schůzi projednávali zprávu o výsledcích kontroly, kterou magistrát provedl v kině Metro. Jak vše dopadlo, popsala exkluzivně Večerníku náměstkyně primátora Prostějova pro kulturu Milada Sokolová.


V první řadě nás zajímalo, o jakou kontrolu a v jakém rozsahu vůbec šlo: „Jednalo se o pravidelnou kontrolu, která byla zaměřena na vyhodnocení nastaveného vnitřního systému, kterou prováděla pracovní skupina kontrolního oddělení Finančního odboru Magistrátu města Prostějov. Probíhají u všech zřizovaných příspěvkových organizací každoročně,“ uvedla Milada Sokolová, která vzápětí odpověděla i na druhou otázku, jak kontrola v kině Metro dopadla? „Vnitřní kontrolní systém kina byl nastaven v souladu s platnou legislativou. Na základě vzorku přezkoumaných a vyhodnocených operací lze konstatovat, že je dostatečně přiměřený a účinný tak, aby zajišťoval podmínky pro účelné i efektivní hospodaření s veřejnými finančními prostředky. Nebylo zjištěno neoprávněné použití vlastních finančních prostředků ani příspěvku na provoz ani porušení rozpočtové kázně. Tak jako u ostatních příspěvkových organizací byly zjištěny pouze drobné nedostatky,“ sdělila exkluzivně Večerníku náměstkyně primátora Milada Sokolová. Jak ještě dodala, vedení magistrátu je se současným řízením kina Metro 70 velice spokojeno. „Návštěvnost kina roste, spokojenost diváků rovněž,“ usmála se Sokolová.
Z výsledků magistrátní kontroly byla pochopitelně ráda také ředitelka kina Metro 70. „Máme samozřejmě radost, ale nepochybovali jsme a věřili jsme, že vše dobře dopadne. Kontrolorům jsme předložili všechny doklady, které požadovali a úzce jsme s nimi spolupracovali. Že nebyly nalezeny žádné výrazné nedostatky nás těší, ty drobné pak samozřejmě odstraníme během několika málo dnů. Dopadlo to všechno dobře, snažíme se totiž naši práci dělat co nejlépe,“ glosovala exkluzivně pro Večerník výsledky kontroly Barbora Prágerová.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments