Dobré ráno, dnes je úterý 10.12.2019
svátek slaví Julie,
zítra Dana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Již po třinácté byly uděleny Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury, které uděluje vedení hejtmanství ve spolupráci s prostějovskou agenturou TK PLUS. Ocenění za odvedenou práci si odnesli umělci i kulturní nadšenci ze všech koutů regionu, a ve dvou případech se dostalo i na Prostějov. Středeční slavnostní večer v Moravském divadle potvrdil, že udělování cen je životaschopný projekt. Na území kraje je totiž stále dostatek osobností, které si je zaslouží. PROSTĚJOVSKÝ Večerník byl i tentokrát mediálním partnerem ankety a nechyběli jsme tak ani v hledišti.

Ceny byly udělovány v deseti kategoriích. Cenu hejtmana Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury pak získaly dvě osobnosti – legenda uničovského hudebního života Jan Morávek a fotograf Jiří Vojzola, in memoriam.Velký ohlas mělo udělení Ceny za výjimečný počin roku v oblasti umění – hudba, jejímž držitelem se stal tenorista Jakub Rousek. Operní pěvec v roce 2018 získal nominaci na Cenu Thálie za svůj výkon v roli Manoliose v inscenaci Řecké pašije. Na začátku tisíciletí byl přitom kuchařem a pracoval v Německu. „Jsou tam dražší nájmy, tím se to vyrovná,“ srovnával se smíchem příjmy německého kuchaře a českého operního pěvce Rousek, kterému předával cenu Vašo Patejdl, hudební host večera. „Z toho mám velkou radost. Jsem totiž skalní Elánista. Zpaměti znám přes devadesát procent jejich písniček,“ řekl Rousek.
Napínavé bylo od první chvíle hlasování o Cenu veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury. První místo nakonec s 351 hlasem získal Street art festival – projekt, který už bezmála dvanáct let oslavuje pouliční umění. „Nečekali jsme ani nominaci, natož že bychom zvítězili. Zisk ocenění nás velmi těší už jen proto, že streetartové umění nebývá v takových anketách často hodnoceno,“ neskrývala radost z vítězství spolupořadatelka akce Romana Junkerová. Druhé místo obsadila výstava olomouckého Muzea umění Rozlomená doba 1908-1928/Avantgardy ve střední Evropě. Pomyslnou bronzovou placku získala expozice Vědecké knihovny v Olomouci s názvem Sbohem, monarchie. Hlasovalo celkem více než jedenáct set lidí.
Cenu za celoživotní přínos získal prostějovský rodák, scénárista a spisovatel Vladimír Körner, který na jevišti olomouckého Moravského divadla vstoupil do krajské Dvorany slávy. „Já na ty ceny moc nejsem, ale tahle stojí za to,“ autor Údolí včel, Lékaře umírajícího času nebo Zániku samoty Berhof.
Do Prostějova zamířila rovněž Ceny za výjimečný počin roku v oblasti umění – výtvarné umění za Projekt Wolker a v oblasti umění – literatura za publikaci Karel Kavička a kol.: Jano Köhler. Ocenění převzali autoři celého projektu Miloš Karásek, tvůrce sochy slavného básníka, která se z lavičky dívá na svůj rodný dům a Karel Kavička.
„Poděkování a uznání si zaslouží nejen vítězové jednotlivých kategorií, ale také všichni nominovaní a vlastně každý člověk, který se v našem regionu na pořádání kulturních akcí podílí,“ řekl během slavnosti hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.


Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments