Dobré ráno, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Již po třinácté byly uděleny Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury, které uděluje vedení hejtmanství ve spolupráci s prostějovskou agenturou TK PLUS. Ocenění za odvedenou práci si odnesli umělci i kulturní nadšenci ze všech koutů regionu, a ve dvou případech se dostalo i na Prostějov. Středeční slavnostní večer v Moravském divadle potvrdil, že udělování cen je životaschopný projekt. Na území kraje je totiž stále dostatek osobností, které si je zaslouží. PROSTĚJOVSKÝ Večerník byl i tentokrát mediálním partnerem ankety a nechyběli jsme tak ani v hledišti.

Ceny byly udělovány v deseti kategoriích. Cenu hejtmana Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury pak získaly dvě osobnosti – legenda uničovského hudebního života Jan Morávek a fotograf Jiří Vojzola, in memoriam.Velký ohlas mělo udělení Ceny za výjimečný počin roku v oblasti umění – hudba, jejímž držitelem se stal tenorista Jakub Rousek. Operní pěvec v roce 2018 získal nominaci na Cenu Thálie za svůj výkon v roli Manoliose v inscenaci Řecké pašije. Na začátku tisíciletí byl přitom kuchařem a pracoval v Německu. „Jsou tam dražší nájmy, tím se to vyrovná,“ srovnával se smíchem příjmy německého kuchaře a českého operního pěvce Rousek, kterému předával cenu Vašo Patejdl, hudební host večera. „Z toho mám velkou radost. Jsem totiž skalní Elánista. Zpaměti znám přes devadesát procent jejich písniček,“ řekl Rousek.
Napínavé bylo od první chvíle hlasování o Cenu veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury. První místo nakonec s 351 hlasem získal Street art festival – projekt, který už bezmála dvanáct let oslavuje pouliční umění. „Nečekali jsme ani nominaci, natož že bychom zvítězili. Zisk ocenění nás velmi těší už jen proto, že streetartové umění nebývá v takových anketách často hodnoceno,“ neskrývala radost z vítězství spolupořadatelka akce Romana Junkerová. Druhé místo obsadila výstava olomouckého Muzea umění Rozlomená doba 1908-1928/Avantgardy ve střední Evropě. Pomyslnou bronzovou placku získala expozice Vědecké knihovny v Olomouci s názvem Sbohem, monarchie. Hlasovalo celkem více než jedenáct set lidí.
Cenu za celoživotní přínos získal prostějovský rodák, scénárista a spisovatel Vladimír Körner, který na jevišti olomouckého Moravského divadla vstoupil do krajské Dvorany slávy. „Já na ty ceny moc nejsem, ale tahle stojí za to,“ autor Údolí včel, Lékaře umírajícího času nebo Zániku samoty Berhof.
Do Prostějova zamířila rovněž Ceny za výjimečný počin roku v oblasti umění – výtvarné umění za Projekt Wolker a v oblasti umění – literatura za publikaci Karel Kavička a kol.: Jano Köhler. Ocenění převzali autoři celého projektu Miloš Karásek, tvůrce sochy slavného básníka, která se z lavičky dívá na svůj rodný dům a Karel Kavička.
„Poděkování a uznání si zaslouží nejen vítězové jednotlivých kategorií, ale také všichni nominovaní a vlastně každý člověk, který se v našem regionu na pořádání kulturních akcí podílí,“ řekl během slavnosti hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.


Total Comments

  • FED Cup
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Prostějovské Velikonoce
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte projekt sdílených kol v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

V Metru vše v pořádku.

Kontrola provozu a hlavně hospodaření prostějovského kina Metro 70 dopadla na výbornou. Komise až na nějaké malé „prkotiny“, které nestály ani za řeč, neshledala žádné pochybení. Ředitelka Barbora Prágerová si tak mohla oddechnout a vedení magistrátu je rovněž spokojeno.

Chování hvězdy.

Týmu BK Olomoucko závěr nadstavbové části Kooperativy NBL nevyšel. Nejenže prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, ale těsně před play off neunesl porážku v Opavě americký pivot Javonte Douglas, který při konflitku s jedním z hráčů domácích udeřil asistenta trenéra a po utkání nepodal soupeřům ruku...

Total Comments

Osobnost týdne

Leoš NOHA
15 noha
Zdravotník a sukničkář Adolf „Áďa“ Větvička z oblíbeného seriálu Okresní přebor se objevil v Prostějově! Známý herec vystoupil v rámci divadelní hry Macbeth - Too Much Blood. A byla to z jeho strany další jízda...

Total Comments

Číslo týdne

1711
Nezaměstnanost v celém Olomouckém kraji opět výrazně poklesla, tentokrát v součtu o osm procent! V Prostějově je aktuálně bez práce jen 1 711 osob, na druhé straně zdejší pobočka Úřadu práce ČR registruje pouze něco přes pět set volných míst. A pak si firmy nemají stěžovat, že není kde brát lidi...

Total Comments

Výrok týdne

„VYHROŽOVAL MI, ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU, TAK MĚ ZABIJE.“

Být chtěnou ženou, není pokaždé jednoduché. Takto si posteskla před Okresním soudem v Prostějově Renata G., bývalá družka Martina Biháriho, který nezvládl rozchod...

Total Comments