Příjemnou noc, dnes je neděle 18.8.2019
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Již po třinácté byly uděleny Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury, které uděluje vedení hejtmanství ve spolupráci s prostějovskou agenturou TK PLUS. Ocenění za odvedenou práci si odnesli umělci i kulturní nadšenci ze všech koutů regionu, a ve dvou případech se dostalo i na Prostějov. Středeční slavnostní večer v Moravském divadle potvrdil, že udělování cen je životaschopný projekt. Na území kraje je totiž stále dostatek osobností, které si je zaslouží. PROSTĚJOVSKÝ Večerník byl i tentokrát mediálním partnerem ankety a nechyběli jsme tak ani v hledišti.

Ceny byly udělovány v deseti kategoriích. Cenu hejtmana Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury pak získaly dvě osobnosti – legenda uničovského hudebního života Jan Morávek a fotograf Jiří Vojzola, in memoriam.Velký ohlas mělo udělení Ceny za výjimečný počin roku v oblasti umění – hudba, jejímž držitelem se stal tenorista Jakub Rousek. Operní pěvec v roce 2018 získal nominaci na Cenu Thálie za svůj výkon v roli Manoliose v inscenaci Řecké pašije. Na začátku tisíciletí byl přitom kuchařem a pracoval v Německu. „Jsou tam dražší nájmy, tím se to vyrovná,“ srovnával se smíchem příjmy německého kuchaře a českého operního pěvce Rousek, kterému předával cenu Vašo Patejdl, hudební host večera. „Z toho mám velkou radost. Jsem totiž skalní Elánista. Zpaměti znám přes devadesát procent jejich písniček,“ řekl Rousek.
Napínavé bylo od první chvíle hlasování o Cenu veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury. První místo nakonec s 351 hlasem získal Street art festival – projekt, který už bezmála dvanáct let oslavuje pouliční umění. „Nečekali jsme ani nominaci, natož že bychom zvítězili. Zisk ocenění nás velmi těší už jen proto, že streetartové umění nebývá v takových anketách často hodnoceno,“ neskrývala radost z vítězství spolupořadatelka akce Romana Junkerová. Druhé místo obsadila výstava olomouckého Muzea umění Rozlomená doba 1908-1928/Avantgardy ve střední Evropě. Pomyslnou bronzovou placku získala expozice Vědecké knihovny v Olomouci s názvem Sbohem, monarchie. Hlasovalo celkem více než jedenáct set lidí.
Cenu za celoživotní přínos získal prostějovský rodák, scénárista a spisovatel Vladimír Körner, který na jevišti olomouckého Moravského divadla vstoupil do krajské Dvorany slávy. „Já na ty ceny moc nejsem, ale tahle stojí za to,“ autor Údolí včel, Lékaře umírajícího času nebo Zániku samoty Berhof.
Do Prostějova zamířila rovněž Ceny za výjimečný počin roku v oblasti umění – výtvarné umění za Projekt Wolker a v oblasti umění – literatura za publikaci Karel Kavička a kol.: Jano Köhler. Ocenění převzali autoři celého projektu Miloš Karásek, tvůrce sochy slavného básníka, která se z lavičky dívá na svůj rodný dům a Karel Kavička.
„Poděkování a uznání si zaslouží nejen vítězové jednotlivých kategorií, ale také všichni nominovaní a vlastně každý člověk, který se v našem regionu na pořádání kulturních akcí podílí,“ řekl během slavnosti hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.


Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: sobota 17. srpen 2019 22:00

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments