Dobré odpoledne, dnes je neděle 16.6.2019
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Již po třinácté byly uděleny Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury, které uděluje vedení hejtmanství ve spolupráci s prostějovskou agenturou TK PLUS. Ocenění za odvedenou práci si odnesli umělci i kulturní nadšenci ze všech koutů regionu, a ve dvou případech se dostalo i na Prostějov. Středeční slavnostní večer v Moravském divadle potvrdil, že udělování cen je životaschopný projekt. Na území kraje je totiž stále dostatek osobností, které si je zaslouží. PROSTĚJOVSKÝ Večerník byl i tentokrát mediálním partnerem ankety a nechyběli jsme tak ani v hledišti.

Ceny byly udělovány v deseti kategoriích. Cenu hejtmana Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury pak získaly dvě osobnosti – legenda uničovského hudebního života Jan Morávek a fotograf Jiří Vojzola, in memoriam.Velký ohlas mělo udělení Ceny za výjimečný počin roku v oblasti umění – hudba, jejímž držitelem se stal tenorista Jakub Rousek. Operní pěvec v roce 2018 získal nominaci na Cenu Thálie za svůj výkon v roli Manoliose v inscenaci Řecké pašije. Na začátku tisíciletí byl přitom kuchařem a pracoval v Německu. „Jsou tam dražší nájmy, tím se to vyrovná,“ srovnával se smíchem příjmy německého kuchaře a českého operního pěvce Rousek, kterému předával cenu Vašo Patejdl, hudební host večera. „Z toho mám velkou radost. Jsem totiž skalní Elánista. Zpaměti znám přes devadesát procent jejich písniček,“ řekl Rousek.
Napínavé bylo od první chvíle hlasování o Cenu veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury. První místo nakonec s 351 hlasem získal Street art festival – projekt, který už bezmála dvanáct let oslavuje pouliční umění. „Nečekali jsme ani nominaci, natož že bychom zvítězili. Zisk ocenění nás velmi těší už jen proto, že streetartové umění nebývá v takových anketách často hodnoceno,“ neskrývala radost z vítězství spolupořadatelka akce Romana Junkerová. Druhé místo obsadila výstava olomouckého Muzea umění Rozlomená doba 1908-1928/Avantgardy ve střední Evropě. Pomyslnou bronzovou placku získala expozice Vědecké knihovny v Olomouci s názvem Sbohem, monarchie. Hlasovalo celkem více než jedenáct set lidí.
Cenu za celoživotní přínos získal prostějovský rodák, scénárista a spisovatel Vladimír Körner, který na jevišti olomouckého Moravského divadla vstoupil do krajské Dvorany slávy. „Já na ty ceny moc nejsem, ale tahle stojí za to,“ autor Údolí včel, Lékaře umírajícího času nebo Zániku samoty Berhof.
Do Prostějova zamířila rovněž Ceny za výjimečný počin roku v oblasti umění – výtvarné umění za Projekt Wolker a v oblasti umění – literatura za publikaci Karel Kavička a kol.: Jano Köhler. Ocenění převzali autoři celého projektu Miloš Karásek, tvůrce sochy slavného básníka, která se z lavičky dívá na svůj rodný dům a Karel Kavička.
„Poděkování a uznání si zaslouží nejen vítězové jednotlivých kategorií, ale také všichni nominovaní a vlastně každý člověk, který se v našem regionu na pořádání kulturních akcí podílí,“ řekl během slavnosti hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.


Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments