Dobrý večer, dnes je sobota 25.1.2020
svátek slaví Miloš,
zítra Zora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Velikonoční akce na náměstí pokračovaly počátkem uplynulého týdne, kdy si na své přišli nejen děti, ale také příznivci kvalitní muziky. K tomu měli všichni hned dvojnásobnou příležitost, v pondělí se centrem Prostějova rozléhaly hity Gabi Gold, ve středu řádil Katapult revival.


Střed města minulé pondělí odpoledne rozezněla zpěvačka Gabriela Goldová. Herečka, tanečnice a zpěvačka, než u ní nad sportem zvítězilo umění, se do dějin zapsala nejprve coby nejmladší cvičitelka kondiční kulturistiky žen v naší republice. Goldová je jako bývalá manželka herce, hudebníka, skladatele a zpěváka Marka Dobrodinského v některých titulcích u starších programů schovaná pod jménem Gabriela Dobrodinská a dnes je oblíbenou zpěvačkou i na zahraničním trhu, obzvláště v sousedním Polsku, kde vystupuje pod uměleckým a zcela pochopitelným pseudonymem Gabi Gold. U diváků má úspěch nejenom svými chytlavými a positivně laděnými písničkami, ale i pro svůj příjemný a atraktivní vzhled podpořený vstřícným vystupováním. Zhruba dvě stovky návštěvníků se bavily celé odpoledne. „Neznal jsem ji, ale zpívá moc krásně,“ poznamenala jedna z divaček Martina.
Úterní program byl na náměstí T. G. Masaryka věnován dětem z prostějovských škol a jejich vystoupení. Zahájila jej náměstkyně primátora Milada Sokolová, která přítomné přivítala společně s Pavlou Vaškovou, vedoucí Kulturního klubu DUHA. „Počasí je krásné, atmosféra perfektní, užijte si to,“ vzkázaly obě dámy do hlediště.
Děti předvedly vystoupení taneční, ale i pěvecká, v líbivých kostýmech, i s rekvizitami na pohádkovou muziku. Většina školek se snažila masky spojit s názvem třídy, zaujali tak například piráti, berušky či žabičky. Jedinečnou možnost vidět svá dítka při působivém vystoupení tak měli rodiče i příchozí návštěvníci.
Děti předvedly vystoupení taneční, ale i pěvecká. „Všechny děti to mají moc pěkné, byla jsem zvědavá na dceru a její vystoupení, které dlouho nacvičovaly,“ svěřila se Večerníku jedna z maminek Tereza Sochorová. „Moc jsem se těšila, až uvidím dceru. Je to její první větší vystoupení, všechny školky to měly moc pěkné a je hezké, že město dalo prostor i dětičkám,“ přidala Aneta Macharová.


Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments