Příjemnou noc, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V Městském divadle v Prostějově proběhne ve čtvrtek 25. dubna od 18:00 hodin Večer francouzského divadla. Ten si připraví žáci Cyrilometodějského gymnázia, kteří budou v krátkých divadelních vystoupeních mluvit pouze francouzsky! Ale nebojte se, k dispozici budou i české titulky, tak neváhejte a přijďte.


Cyrilometodějské gymnázium, ZŠ a MŠ v Prostějově pořádají tenhle čtvrtek v prostějovském Městském divadle šestý ročník Večera francouzského divadla. „Na tomto festivalu studenti Cyrilometodějského gymnázia, ZŠ a MŠ v Prostějově představí krátké divadelní hry ve francouzském jazyce doprovázené českými titulky.“ Nemusíte se tak bát, že byste hercům nerozuměli ani slovo.
Součástí akce bude také ochutnávka specialit a vín. Akce je finančně podpořena Olomouckým krajem a městem Prostějov, takže vstupenky jsou k dispozici zdarma v předprodeji divadla. Večer je určen nejen frankofilům a milovníkům amatérského divadla!
Francouzské divadlo vzniklo v roce 2001 jako forma francouzské konverzace se záměrem posílit zájem o tento jazyk u studentů. Zabývá se amatérskou divadelní tvorbou ve francouzském jazyce. V současné době soubor vede Jana Chammas, která vyučuje tento jazyk na Cyrilometodějském gymnáziu. Studenti ve věku 12 až 19 let se ve třech skupinách scházejí jednou týdně a zabývají se fonetikou, významem prezentovaného textu, divadelním tónem a mluvou, a především nácvikem nových divadelních her. Mladší žáci nacvičují krátké formy inscenací, starší se zabývají zejména činohrou a komedií.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments