Dobré ráno, dnes je neděle 25.8.2019
svátek slaví Radim,
zítra Luděk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V Městském divadle v Prostějově proběhne ve čtvrtek 25. dubna od 18:00 hodin Večer francouzského divadla. Ten si připraví žáci Cyrilometodějského gymnázia, kteří budou v krátkých divadelních vystoupeních mluvit pouze francouzsky! Ale nebojte se, k dispozici budou i české titulky, tak neváhejte a přijďte.


Cyrilometodějské gymnázium, ZŠ a MŠ v Prostějově pořádají tenhle čtvrtek v prostějovském Městském divadle šestý ročník Večera francouzského divadla. „Na tomto festivalu studenti Cyrilometodějského gymnázia, ZŠ a MŠ v Prostějově představí krátké divadelní hry ve francouzském jazyce doprovázené českými titulky.“ Nemusíte se tak bát, že byste hercům nerozuměli ani slovo.
Součástí akce bude také ochutnávka specialit a vín. Akce je finančně podpořena Olomouckým krajem a městem Prostějov, takže vstupenky jsou k dispozici zdarma v předprodeji divadla. Večer je určen nejen frankofilům a milovníkům amatérského divadla!
Francouzské divadlo vzniklo v roce 2001 jako forma francouzské konverzace se záměrem posílit zájem o tento jazyk u studentů. Zabývá se amatérskou divadelní tvorbou ve francouzském jazyce. V současné době soubor vede Jana Chammas, která vyučuje tento jazyk na Cyrilometodějském gymnáziu. Studenti ve věku 12 až 19 let se ve třech skupinách scházejí jednou týdně a zabývají se fonetikou, významem prezentovaného textu, divadelním tónem a mluvou, a především nácvikem nových divadelních her. Mladší žáci nacvičují krátké formy inscenací, starší se zabývají zejména činohrou a komedií.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments