Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Uplynulý čtvrtek Večerník navštívil prostory zámku v Konici. V podvečerních hodinách se totiž ve společenském sále konal mimořádný koncert Karla Fleischlingera, takzvaný kytarový recitál Toccata e Chiaconna. Hudbymilovní návštěvníci akce s dobrovolným vstupným spokojeně sledovali Fleischlingera při jeho úchvatné hře na kytary.Není pochyb o tom, že Karel Fleischlinger je velký milovník kytar. Všechny původní nástroje v jeho sbírce jsou renovované a funkční. Skladby, z velké většiny zahraničních skladatelů, s přehledem a jemně zahrál na renesanční, barokní kytaru, vihuelu, theorbu a arciloutnu. Všechny skladby provázel protagonistův příjemný hlas. Návštěvníci a posluchači se tak dozvěděli různé zajímavosti o nástrojích, o autorech skladeb i představené tvorbě. Naslouchající publikum si vychutnávalo tóny linoucí se ze starých nástrojů. Po odeznění každé skladby následoval bouřlivý potlesk. „Jsem velkápřívrženkyně Karla. Hrál nádherně, až jsem měla slzy v očích,“ svěřila se Božena Srostlíková, jedna z návštěvnic. „Jo, dobrý to bylo. Aspoň se tady v Konici něco děje,“ utrousil při ochodu procházející muž.
Karel Fleischlinger vystudoval kytaru na konzervatoři v Pardubicích, poté absolvoval vysokou hudební školu Franze Liszta. V roce 1986 získal v mezinárodní soutěži v Kutné Hoře první cenu a titul laureáta. Od roku 1991 koncertuje s komorním souborem Lenz-Trio. Hraje také v kytarovém kvartetu PF Guitar Quartet, Romantic Guitar Duu a také úzce spolupracuje s orchestrem nesoucím název Brno Contemporary Orchestra. Vyučuje na Základní umělecké škole v Blansku a na konzervatoři v Kroměříži. Nejen na domácí půdě, ale i v zahraničí pořádal koncerty, z čehož pramení široká a úspěšná diskografie.
Tento mimořádný koncert proběhl na domácí půdě letos již dvakrát, a to v Přerově a Blansku. Dále ovšem s recitálem Toccata e Chiaccona pokračuje jen v Německu.


Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments