Dobré odpoledne, dnes je středa 18.9.2019
svátek slaví Kryštof,
zítra Zita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Uplynulý čtvrtek Večerník navštívil prostory zámku v Konici. V podvečerních hodinách se totiž ve společenském sále konal mimořádný koncert Karla Fleischlingera, takzvaný kytarový recitál Toccata e Chiaconna. Hudbymilovní návštěvníci akce s dobrovolným vstupným spokojeně sledovali Fleischlingera při jeho úchvatné hře na kytary.Není pochyb o tom, že Karel Fleischlinger je velký milovník kytar. Všechny původní nástroje v jeho sbírce jsou renovované a funkční. Skladby, z velké většiny zahraničních skladatelů, s přehledem a jemně zahrál na renesanční, barokní kytaru, vihuelu, theorbu a arciloutnu. Všechny skladby provázel protagonistův příjemný hlas. Návštěvníci a posluchači se tak dozvěděli různé zajímavosti o nástrojích, o autorech skladeb i představené tvorbě. Naslouchající publikum si vychutnávalo tóny linoucí se ze starých nástrojů. Po odeznění každé skladby následoval bouřlivý potlesk. „Jsem velkápřívrženkyně Karla. Hrál nádherně, až jsem měla slzy v očích,“ svěřila se Božena Srostlíková, jedna z návštěvnic. „Jo, dobrý to bylo. Aspoň se tady v Konici něco děje,“ utrousil při ochodu procházející muž.
Karel Fleischlinger vystudoval kytaru na konzervatoři v Pardubicích, poté absolvoval vysokou hudební školu Franze Liszta. V roce 1986 získal v mezinárodní soutěži v Kutné Hoře první cenu a titul laureáta. Od roku 1991 koncertuje s komorním souborem Lenz-Trio. Hraje také v kytarovém kvartetu PF Guitar Quartet, Romantic Guitar Duu a také úzce spolupracuje s orchestrem nesoucím název Brno Contemporary Orchestra. Vyučuje na Základní umělecké škole v Blansku a na konzervatoři v Kroměříži. Nejen na domácí půdě, ale i v zahraničí pořádal koncerty, z čehož pramení široká a úspěšná diskografie.
Tento mimořádný koncert proběhl na domácí půdě letos již dvakrát, a to v Přerově a Blansku. Dále ovšem s recitálem Toccata e Chiaccona pokračuje jen v Německu.


Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments