Dobrý večer, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Uplynulý čtvrtek Večerník navštívil prostory zámku v Konici. V podvečerních hodinách se totiž ve společenském sále konal mimořádný koncert Karla Fleischlingera, takzvaný kytarový recitál Toccata e Chiaconna. Hudbymilovní návštěvníci akce s dobrovolným vstupným spokojeně sledovali Fleischlingera při jeho úchvatné hře na kytary.Není pochyb o tom, že Karel Fleischlinger je velký milovník kytar. Všechny původní nástroje v jeho sbírce jsou renovované a funkční. Skladby, z velké většiny zahraničních skladatelů, s přehledem a jemně zahrál na renesanční, barokní kytaru, vihuelu, theorbu a arciloutnu. Všechny skladby provázel protagonistův příjemný hlas. Návštěvníci a posluchači se tak dozvěděli různé zajímavosti o nástrojích, o autorech skladeb i představené tvorbě. Naslouchající publikum si vychutnávalo tóny linoucí se ze starých nástrojů. Po odeznění každé skladby následoval bouřlivý potlesk. „Jsem velkápřívrženkyně Karla. Hrál nádherně, až jsem měla slzy v očích,“ svěřila se Božena Srostlíková, jedna z návštěvnic. „Jo, dobrý to bylo. Aspoň se tady v Konici něco děje,“ utrousil při ochodu procházející muž.
Karel Fleischlinger vystudoval kytaru na konzervatoři v Pardubicích, poté absolvoval vysokou hudební školu Franze Liszta. V roce 1986 získal v mezinárodní soutěži v Kutné Hoře první cenu a titul laureáta. Od roku 1991 koncertuje s komorním souborem Lenz-Trio. Hraje také v kytarovém kvartetu PF Guitar Quartet, Romantic Guitar Duu a také úzce spolupracuje s orchestrem nesoucím název Brno Contemporary Orchestra. Vyučuje na Základní umělecké škole v Blansku a na konzervatoři v Kroměříži. Nejen na domácí půdě, ale i v zahraničí pořádal koncerty, z čehož pramení široká a úspěšná diskografie.
Tento mimořádný koncert proběhl na domácí půdě letos již dvakrát, a to v Přerově a Blansku. Dále ovšem s recitálem Toccata e Chiaccona pokračuje jen v Německu.


Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments