Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 28.5.2020
svátek slaví Vilém,
zítra Maxmilián a Maxim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Uplynulý čtvrtek Večerník navštívil prostory zámku v Konici. V podvečerních hodinách se totiž ve společenském sále konal mimořádný koncert Karla Fleischlingera, takzvaný kytarový recitál Toccata e Chiaconna. Hudbymilovní návštěvníci akce s dobrovolným vstupným spokojeně sledovali Fleischlingera při jeho úchvatné hře na kytary.Není pochyb o tom, že Karel Fleischlinger je velký milovník kytar. Všechny původní nástroje v jeho sbírce jsou renovované a funkční. Skladby, z velké většiny zahraničních skladatelů, s přehledem a jemně zahrál na renesanční, barokní kytaru, vihuelu, theorbu a arciloutnu. Všechny skladby provázel protagonistův příjemný hlas. Návštěvníci a posluchači se tak dozvěděli různé zajímavosti o nástrojích, o autorech skladeb i představené tvorbě. Naslouchající publikum si vychutnávalo tóny linoucí se ze starých nástrojů. Po odeznění každé skladby následoval bouřlivý potlesk. „Jsem velkápřívrženkyně Karla. Hrál nádherně, až jsem měla slzy v očích,“ svěřila se Božena Srostlíková, jedna z návštěvnic. „Jo, dobrý to bylo. Aspoň se tady v Konici něco děje,“ utrousil při ochodu procházející muž.
Karel Fleischlinger vystudoval kytaru na konzervatoři v Pardubicích, poté absolvoval vysokou hudební školu Franze Liszta. V roce 1986 získal v mezinárodní soutěži v Kutné Hoře první cenu a titul laureáta. Od roku 1991 koncertuje s komorním souborem Lenz-Trio. Hraje také v kytarovém kvartetu PF Guitar Quartet, Romantic Guitar Duu a také úzce spolupracuje s orchestrem nesoucím název Brno Contemporary Orchestra. Vyučuje na Základní umělecké škole v Blansku a na konzervatoři v Kroměříži. Nejen na domácí půdě, ale i v zahraničí pořádal koncerty, z čehož pramení široká a úspěšná diskografie.
Tento mimořádný koncert proběhl na domácí půdě letos již dvakrát, a to v Přerově a Blansku. Dále ovšem s recitálem Toccata e Chiaccona pokračuje jen v Německu.


Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments