Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 „Pro nás je divadlo vše, oč běží,“ zpívalo čtrnáct ochotníků ze Stonařova v historických kostýmech, v nichž právě sehráli hru Deskový statek aneb seznamte se! Stalo se tak uplynulou sobotu na úplný závěr zahajovacího představení Hanáckého divadelního máje na pódiu kina Oko v Němčicích nad Hanou. V oněch slovech bylo zakleto upřímné vyznání lidí, kteří divadlem skutečně žijí a jsou ochotni mu mnohé obětovat. Právě takoví se budou v Němčicích scházet po celý následující týden. Večerník se zajel podívat na otevírací představení, a neprohloupil.

Festival lásky k divadlu. Tak by se dal přejmenovat Hanácký divadelní máj. Přehlídka amatérských divadelních souborů se každoročně koná v Němčicích nad Hanou. „Za uplynulý rok se mi dvakrát okotily samice, pak byly volby a už jsme zase tady,“ shrnul uplynulou sobotu lapidárně Jiří Vrba, který festivalem tradičně provází. Činí tak ve společnosti půvabných dívek, jimž se dostalo přezdívky „vrbičky“, snad proto, že jsou už na první pohled mladé i ohebné.

Festival lásky k divadlu. Tak by se dal přejmenovat Hanácký divadelní máj. Přehlídka amatérských divadelních souborů se každoročně koná v Němčicích nad Hanou. „Za uplynulý rok se mi dvakrát okotily samice, pak byly volby a už jsme zase tady,“ shrnul uplynulou sobotu lapidárně Jiří Vrba, který festivalem tradičně provází. Činí tak ve společnosti půvabných dívek, jimž se dostalo přezdívky „vrbičky“, snad proto, že jsou už na první pohled mladé i ohebné.
Diváky i odbornou porotu následně přivítal tamní starosta Jan Vrána. „Němčice v těchto dnech jen kvetou, nádherně rozkvetlé záhony jsme obdivovali na náměstí i na sídlišti. A jsme rádi, že s jarem přichází do našeho města také ochotnické divadlo,“ radovala se Ivana Dvořáková. Bývalá starostka na sebe pro letošek vzala nepříliš vděčnou roli ředitelky celé přehlídky, přesto bylo vidět, že se v této funkci cítí skutečně jako ryba ve vodě.
Do sálu místního kina Oko si na zahajovací představení našla cestu zhruba šedesátka diváků, kteří mohli sledovat představení hned čtrnácti ochotníků ze Stonařova doprovázených navíc harmonikářem. Všichni společně hráli a zpívali ve veselohře Václava Štecha o tajné sňatkové kanceláři, již organizuje všehoschopný ředitel realitní společnosti. Kromě prodávání nemovitostí a pletichaření se tento muž angažuje i v politice, přičemž se netají ambicemi stát se po volbách novým starostou Prahy. „Já mám blbce rád. Čím víc blbců, tím více lidí může chytrý využívat,“ liboval si nepříliš charakterní hrdina příběhu, jehož jedinou slabinou na přímé cestě k úspěchu byla jeho vlastní dcera, která se zamilovala do zchudlého šlechtice.
Jejich láska zkomplikuje podnikateli cestu k vítězství ve volbách natolik, že nakonec on sám musí „v zájmu veřejného blaha“ a pro své volební vítězství podstoupit nejvyšší oběť a… oženit se. „Na to, že to měla být komedie, jsem se zrovna moc nezasmála. Děj poměrně dlouho plynul příliš pozvolna a rozjelo se to až v samém závěru. Pokud bych měla něco ocenit, pak to byl výkon představitele hlavní role, kterého bylo všude plno. Ovšem i na ostatních hercích bylo vidět, že mají divadlo skutečně rádi,“ zhodnotila jedna z divaček.
Po třech víkendových představeních lze v průběhu nadcházejícího týdne zavítat na další šestici her a čtyři pohádky. Vše zakončí příští sobotu od 17:30 hodin slavnostní vyhlášení výsledků. Po něm bude jasné, které ze souborů postoupí na národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysoké nad Jizerou či na festival Popelka v Rakovníku. Celý program festivalu najdete na www.vecernikpv.cz.

Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments