Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Předminulý týden ve čtvrtek proběhlo ve Špalíčku formou komentované prohlídky představení výstavy s názvem Barevný svět přírody, jež zaujala jak dospělé, tak i děti, které si tam přišly na své. Se zápalem se pustily do archeologického ohledávání v písku, přiřazování hornin na správná místa, nepohrdly ani pexesem.Nejen dětem, ale i široké veřejnosti je určena výstava Barevný svět přírody v Galerii Špalíček, a to až do 23. června. Pro děti přináší spoustu interaktivních prvků, na kterých zapojí své smysly a intuici. Výstava, jejímž prostřednictvím se lze něčemu novému přiučit, je také připomenutím založení Klubu přírodovědeckého v Prostějově před 120 lety.
„Vítám vás na trochu netradičním zahájení této výstavy. Netradiční v tom, že se zvykově výstava zahajuje vernisáží, která to všechno uvede ještě před samým začátkem. My jsme to tentokrát pojali ještě trochu jinak a řekli jsme si, že bude určitě velmi příjemné vás pozvat přímo na prohlídku komentovanou, a tak jsme i učinili. Věřím, že budou rádi nejen ti, kteří jsou zde poprvé, protože paní doktorka Jašková oslovila pana profesora Antonína Přichystala. Bude vám průvodcem a dozvíte se mnoho zajímavého. Je mou milou povinností poděkovat kolegyním, protože každá výstava je vždy dílem kolektivu,“ zahájila výstavu ředitelka muzea Soňa Provazová.


Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments