Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Předminulý týden ve čtvrtek proběhlo ve Špalíčku formou komentované prohlídky představení výstavy s názvem Barevný svět přírody, jež zaujala jak dospělé, tak i děti, které si tam přišly na své. Se zápalem se pustily do archeologického ohledávání v písku, přiřazování hornin na správná místa, nepohrdly ani pexesem.Nejen dětem, ale i široké veřejnosti je určena výstava Barevný svět přírody v Galerii Špalíček, a to až do 23. června. Pro děti přináší spoustu interaktivních prvků, na kterých zapojí své smysly a intuici. Výstava, jejímž prostřednictvím se lze něčemu novému přiučit, je také připomenutím založení Klubu přírodovědeckého v Prostějově před 120 lety.
„Vítám vás na trochu netradičním zahájení této výstavy. Netradiční v tom, že se zvykově výstava zahajuje vernisáží, která to všechno uvede ještě před samým začátkem. My jsme to tentokrát pojali ještě trochu jinak a řekli jsme si, že bude určitě velmi příjemné vás pozvat přímo na prohlídku komentovanou, a tak jsme i učinili. Věřím, že budou rádi nejen ti, kteří jsou zde poprvé, protože paní doktorka Jašková oslovila pana profesora Antonína Přichystala. Bude vám průvodcem a dozvíte se mnoho zajímavého. Je mou milou povinností poděkovat kolegyním, protože každá výstava je vždy dílem kolektivu,“ zahájila výstavu ředitelka muzea Soňa Provazová.


Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments