Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovské dny hudby byly jako tradičně zahájeny koncem dubna velkolepým koncertem. Následovala ještě dvojice vystoupení těch menších a nyní se můžete těšit na další porci hudby. V úterý se spojí velcí i malí z místní ZUŠ a zprostředkují vám umělecký zážitek v jednom z prostějovských kostelů. Následně si v sobotu užijete Večer nejen s operetou.


Každý rok patří konec dubna zahajovacímu koncertu hudebního festivalu Prostějovské dny hudby. I letos tomu tak bylo, když v pondělí 29. dubna vystoupilo v přednáškovém sále Národního domu hned pět pěveckých sborů. Mezi nimi i ženský pěvecký sbor Vlastimila, který letos slaví jubilejní 150. výročí svého vzniku a byl dokonce navržen na Cenu města Prostějov. Následující čtvrtek pak v Městském divadle v Prostějově vystoupili žáci ZUŠ Vladimíra Ambrose.
Zítra, tj. v úterý 7. května, zase uvidíte a uslyšíte žáky a učitele téže ZUŠ na chrámovém koncertě, který odezní v kostele sv. Petra a Pavla v Prostějově. V sobotu pak můžete zajít na Večer nejen s operetou do přednáškového sálu Národního domu, kde zahraje Milena Buriánková na klavír a zazpívají Pavlína Přikrylová (soprán) a Miroslav Ondra (tenor).
Dalším nejbližším koncertem je v úterý 14. května ten italského komorního dua. Na něm vystoupí Tiziana Guaglianone (soprano) a Paola Volpe (klavír). „Kromě umělců z Itálie se později můžete těšit i na hudebníky z Vídně nebo USA,“ lákají pořadatelé.


KDY: ÚTERÝ 7. KVĚTNA, 17:00 HODIN a SOBOTA 11. KVĚTNA, 19:00 HODIN
KDE: KOSTEL SV. PETRA A PAVLA, PROSTĚJOV a NÁRODNÍ DŮM, PROSTĚJOV


Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments