Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovské dny hudby byly jako tradičně zahájeny koncem dubna velkolepým koncertem. Následovala ještě dvojice vystoupení těch menších a nyní se můžete těšit na další porci hudby. V úterý se spojí velcí i malí z místní ZUŠ a zprostředkují vám umělecký zážitek v jednom z prostějovských kostelů. Následně si v sobotu užijete Večer nejen s operetou.


Každý rok patří konec dubna zahajovacímu koncertu hudebního festivalu Prostějovské dny hudby. I letos tomu tak bylo, když v pondělí 29. dubna vystoupilo v přednáškovém sále Národního domu hned pět pěveckých sborů. Mezi nimi i ženský pěvecký sbor Vlastimila, který letos slaví jubilejní 150. výročí svého vzniku a byl dokonce navržen na Cenu města Prostějov. Následující čtvrtek pak v Městském divadle v Prostějově vystoupili žáci ZUŠ Vladimíra Ambrose.
Zítra, tj. v úterý 7. května, zase uvidíte a uslyšíte žáky a učitele téže ZUŠ na chrámovém koncertě, který odezní v kostele sv. Petra a Pavla v Prostějově. V sobotu pak můžete zajít na Večer nejen s operetou do přednáškového sálu Národního domu, kde zahraje Milena Buriánková na klavír a zazpívají Pavlína Přikrylová (soprán) a Miroslav Ondra (tenor).
Dalším nejbližším koncertem je v úterý 14. května ten italského komorního dua. Na něm vystoupí Tiziana Guaglianone (soprano) a Paola Volpe (klavír). „Kromě umělců z Itálie se později můžete těšit i na hudebníky z Vídně nebo USA,“ lákají pořadatelé.


KDY: ÚTERÝ 7. KVĚTNA, 17:00 HODIN a SOBOTA 11. KVĚTNA, 19:00 HODIN
KDE: KOSTEL SV. PETRA A PAVLA, PROSTĚJOV a NÁRODNÍ DŮM, PROSTĚJOV


Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments