Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Divadlo Point se koncem roku 2017 rozloučilo s prostory v Olomoucké ulici a hledalo nové útočiště. Našlo je v budově bývalé základní školy na Husově náměstí v Prostějově. A už zítra, tj. v úterý 7. května otevře dveře dokořán a zahájí svou 14. sezónu v novém. První hru přitom uvede hned v pátek 10. května.


Areál v Olomoucké ulici, kde Divadlo Point sídlilo 13 let, bylo nuceno opustit. Závěrečné loučení s ním proběhlo 9. prosince 2017 a nové prostory dal soubor „do kupy“ až začátkem letošního května. „Ještě v tuto chvíli není všechno úplně hotové. Přestože pomáhá, kdo má ruce a nohy a chvíli času, máme velké množství kostýmů, rekvizit a dalšího vybavení, které je potřeba rozmístit na správná místa, a to prostě trvá,“ přiznal v pátek 3. května principál Pointu Aleš Procházka.
Na úterý 7. května je už ovšem naplánováno slavnostní otevření prostor na Husově náměstí 94 v Prostějově a zahájení 14. sezóny Divadla Point. „Máme připravený kabaret, na němž vystoupí ti, co s námi dřív hráli a nyní už mají angažmá jinde, mezi nimi například Nina Horáková. Diváci uvidí také taneční vystoupení děvčat z Pointu nebo pokračování divadelního sitcomu Divadélko Domeček,“ doplnil principál.
V pátek 10. května pak v novém Pointu odehrají herci premiéru komedie Miluju svůj mobil Viliama Klimáčka. Hra má podtitul Americká jízda o ne/komunikaci s okolím i světem jako následek života s technikou a na sociálních sítích místo reálného života se skutečnými lidmi. „Na premiéru jsme dokonce pozvali i jejího autora. On nepotvrdil, ale ani nevyvrátil svoji účast. Proto se necháme překvapit, jestli jej na divadle uvidíme,“ dodal s úsměvem Procházka.
Nic z toho by však nebylo možné bez podpory. „Na závěr bych chtěl poděkovat Olomouckému kraji a Statutárnímu městu Prostějov. Bez nich bychom to nezvládli,“ uzavřel Aleš Procházka. 

Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments