Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Divadlo Point se koncem roku 2017 rozloučilo s prostory v Olomoucké ulici a hledalo nové útočiště. Našlo je v budově bývalé základní školy na Husově náměstí v Prostějově. A už zítra, tj. v úterý 7. května otevře dveře dokořán a zahájí svou 14. sezónu v novém. První hru přitom uvede hned v pátek 10. května.


Areál v Olomoucké ulici, kde Divadlo Point sídlilo 13 let, bylo nuceno opustit. Závěrečné loučení s ním proběhlo 9. prosince 2017 a nové prostory dal soubor „do kupy“ až začátkem letošního května. „Ještě v tuto chvíli není všechno úplně hotové. Přestože pomáhá, kdo má ruce a nohy a chvíli času, máme velké množství kostýmů, rekvizit a dalšího vybavení, které je potřeba rozmístit na správná místa, a to prostě trvá,“ přiznal v pátek 3. května principál Pointu Aleš Procházka.
Na úterý 7. května je už ovšem naplánováno slavnostní otevření prostor na Husově náměstí 94 v Prostějově a zahájení 14. sezóny Divadla Point. „Máme připravený kabaret, na němž vystoupí ti, co s námi dřív hráli a nyní už mají angažmá jinde, mezi nimi například Nina Horáková. Diváci uvidí také taneční vystoupení děvčat z Pointu nebo pokračování divadelního sitcomu Divadélko Domeček,“ doplnil principál.
V pátek 10. května pak v novém Pointu odehrají herci premiéru komedie Miluju svůj mobil Viliama Klimáčka. Hra má podtitul Americká jízda o ne/komunikaci s okolím i světem jako následek života s technikou a na sociálních sítích místo reálného života se skutečnými lidmi. „Na premiéru jsme dokonce pozvali i jejího autora. On nepotvrdil, ale ani nevyvrátil svoji účast. Proto se necháme překvapit, jestli jej na divadle uvidíme,“ dodal s úsměvem Procházka.
Nic z toho by však nebylo možné bez podpory. „Na závěr bych chtěl poděkovat Olomouckému kraji a Statutárnímu městu Prostějov. Bez nich bychom to nezvládli,“ uzavřel Aleš Procházka. 

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments