Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V Městské knihovně se chystá další výstava. Tentokrát tam uvidíte díla Bohumila Olšanského, který vystavoval už na řadě míst v Prostějově. Naposledy v knihovně představil výběr koláží z vlastních kreseb a nyní se představí s výběrem prací ze všech žánrů své tvorby od fotografií po říkanky. Tak se určitě přijďte podívat! Vernisáž se koná již dnes, tj. v pondělí 13. května od 17:00 hodin v podkrovním sále Městské knihovny Prostějov.


V roce 2013 jste mohli navštívit výstavu jeho modifikovaných digifoto autoportrétů v Galerii U Hanáka. Předloni zase vystavoval v Městské knihovně Prostějov, kam se nyní vrací. Tehdy byly k vidění jeho koláže z vlastních kreseb, nyní s sebou přiveze výběr děl ze všech žánrů, jimiž se zaobírá. „Prostějovský konstruktér, projektant, výtvarník a fotograf Bohumil Olšanský představí v Městské knihovně výběr prací ze všech žánrů své tvorby – fotografie, focomgrafie, ilustrace, koláže, ale i slovesné útvary – texty, říkanky a aforismy,“ sdělili pořadatelé.
Bohumil Olšanský je známý především svými kreativními fotografiemi a netradičními úpravami kreseb a snímků. Tentokrát navíc poznáte i další stránky jeho tvorby. Tuto příležitost byste si tedy určitě neměli nechat ujít.
V tomto týdnu ovšem knihovna nezahálí a pořádá mnoho dalších akcí. V úterý 14. května od 9:30 hodin je pak pro vás v knihovně připraveno promítání pro nevidomé a slabozraké. Promítat se bude speciální zvuková verze série historických detektivních příběhů Četníci z Luhačovic. Ve středu 15. května od 17:00 hodin si budete moci přijít poslechnout přednášku Jaromíra Vykoukala o konci války pod Prostějovem. Nakonec ve čtvrtek 16. května od 17:00 hodin přijede cestovatel a dobrodruh Tomáš Kůdela a bude povídat o své plavbě na Azorské ostrovy. 

Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments