Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V Městské knihovně se chystá další výstava. Tentokrát tam uvidíte díla Bohumila Olšanského, který vystavoval už na řadě míst v Prostějově. Naposledy v knihovně představil výběr koláží z vlastních kreseb a nyní se představí s výběrem prací ze všech žánrů své tvorby od fotografií po říkanky. Tak se určitě přijďte podívat! Vernisáž se koná již dnes, tj. v pondělí 13. května od 17:00 hodin v podkrovním sále Městské knihovny Prostějov.


V roce 2013 jste mohli navštívit výstavu jeho modifikovaných digifoto autoportrétů v Galerii U Hanáka. Předloni zase vystavoval v Městské knihovně Prostějov, kam se nyní vrací. Tehdy byly k vidění jeho koláže z vlastních kreseb, nyní s sebou přiveze výběr děl ze všech žánrů, jimiž se zaobírá. „Prostějovský konstruktér, projektant, výtvarník a fotograf Bohumil Olšanský představí v Městské knihovně výběr prací ze všech žánrů své tvorby – fotografie, focomgrafie, ilustrace, koláže, ale i slovesné útvary – texty, říkanky a aforismy,“ sdělili pořadatelé.
Bohumil Olšanský je známý především svými kreativními fotografiemi a netradičními úpravami kreseb a snímků. Tentokrát navíc poznáte i další stránky jeho tvorby. Tuto příležitost byste si tedy určitě neměli nechat ujít.
V tomto týdnu ovšem knihovna nezahálí a pořádá mnoho dalších akcí. V úterý 14. května od 9:30 hodin je pak pro vás v knihovně připraveno promítání pro nevidomé a slabozraké. Promítat se bude speciální zvuková verze série historických detektivních příběhů Četníci z Luhačovic. Ve středu 15. května od 17:00 hodin si budete moci přijít poslechnout přednášku Jaromíra Vykoukala o konci války pod Prostějovem. Nakonec ve čtvrtek 16. května od 17:00 hodin přijede cestovatel a dobrodruh Tomáš Kůdela a bude povídat o své plavbě na Azorské ostrovy. 

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments