Dobré dopoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Prostějovské dny hudby pokračují tento týden třemi koncerty, všechny se přitom budou odehrávat v sále místní ZUŠ. V úterý 14. května budou od 18:00 hodin hostovat Italky Tiziana Guaglianone a Paola Volpe. Ve středu 15. května v 18:00 hodin zase můžete zajít na tradiční koncert učitelů místní ZUŠ. Nakonec ve čtvrtek 16. května vám od 17:00 hodin Prostějovské dny hudby nabídnou koncert italských a prostějovských žáků hudebních škol.Ocitáme se přesně v polovině programu letošních Prostějovských dnů hudby. Máme za sebou dubnový zahajovací koncert, na němž vystoupilo pět prostějovských pěveckých sborů, pořad Děti dětem, absolventský koncert žáků ZUŠ, chrámový koncert a večer nejen s operetou. Nyní nás čekají tři další vystoupení. „Prvním z nich je večer s komorní italskou hudbou, na němž se objeví dvě zkušené hudebnice – sopranistka Tiziana Guaglianone a klavíristka Paola Volpe. Koncert proběhne v úterý 14. května v 18:00 hodin v sále ZUŠ a je organizován ve spolupráci s Associazione Musicale Giuseppe Martucci. Ve středu 15. května v 18:00 hodin taktéž v prostorách místní ZUŠ odehrají další koncert učitelé školy. Nakonec ve čtvrtek 16. května v 17:00 hodin v ZUŠ se můžete těšit na hudební variace v podání italských a prostějovských žáků hudebních škol. I tento koncert bude probíhat ve spolupráci s Associazione Musicale Giuseppe Martucci,“ vyjmenovávají organizátoři.
Následující týden budou Prostějovské dny hudby vrcholit dalšími třemi koncerty. V pondělí 20. května v 18:00 hodin se v přednáškovém sále Národního domu představí hudebníci z Vídně. Zahraje Guitar4mation, což je kytarový kvartet sestávající z Čecha Petra Saidla, Rakušana Martina Weselyho, Poláka Michala Nagyho a opět Rakušana Martina Schwarze. Čtvrtek 23. května bude patřit klavírnímu recitálu Američanky Olgy Vinokur. Ta vystoupí v 18:00 hodin v sále ZUŠ. V pátek 24. května pak vše ve 20:30 hodin na náměstí T. G. Masaryka završí open air koncert Dechového orchestru ZUŠ Vladimíra Ambrose a jeho host pěvecký sbor Nota Bene.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments