Dobré ráno, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Prostějovské dny hudby pokračují tento týden třemi koncerty, všechny se přitom budou odehrávat v sále místní ZUŠ. V úterý 14. května budou od 18:00 hodin hostovat Italky Tiziana Guaglianone a Paola Volpe. Ve středu 15. května v 18:00 hodin zase můžete zajít na tradiční koncert učitelů místní ZUŠ. Nakonec ve čtvrtek 16. května vám od 17:00 hodin Prostějovské dny hudby nabídnou koncert italských a prostějovských žáků hudebních škol.Ocitáme se přesně v polovině programu letošních Prostějovských dnů hudby. Máme za sebou dubnový zahajovací koncert, na němž vystoupilo pět prostějovských pěveckých sborů, pořad Děti dětem, absolventský koncert žáků ZUŠ, chrámový koncert a večer nejen s operetou. Nyní nás čekají tři další vystoupení. „Prvním z nich je večer s komorní italskou hudbou, na němž se objeví dvě zkušené hudebnice – sopranistka Tiziana Guaglianone a klavíristka Paola Volpe. Koncert proběhne v úterý 14. května v 18:00 hodin v sále ZUŠ a je organizován ve spolupráci s Associazione Musicale Giuseppe Martucci. Ve středu 15. května v 18:00 hodin taktéž v prostorách místní ZUŠ odehrají další koncert učitelé školy. Nakonec ve čtvrtek 16. května v 17:00 hodin v ZUŠ se můžete těšit na hudební variace v podání italských a prostějovských žáků hudebních škol. I tento koncert bude probíhat ve spolupráci s Associazione Musicale Giuseppe Martucci,“ vyjmenovávají organizátoři.
Následující týden budou Prostějovské dny hudby vrcholit dalšími třemi koncerty. V pondělí 20. května v 18:00 hodin se v přednáškovém sále Národního domu představí hudebníci z Vídně. Zahraje Guitar4mation, což je kytarový kvartet sestávající z Čecha Petra Saidla, Rakušana Martina Weselyho, Poláka Michala Nagyho a opět Rakušana Martina Schwarze. Čtvrtek 23. května bude patřit klavírnímu recitálu Američanky Olgy Vinokur. Ta vystoupí v 18:00 hodin v sále ZUŠ. V pátek 24. května pak vše ve 20:30 hodin na náměstí T. G. Masaryka završí open air koncert Dechového orchestru ZUŠ Vladimíra Ambrose a jeho host pěvecký sbor Nota Bene.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments