Dobré ráno, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Nový sloup, chicagský tanec, píseň o boloňských špagetách, taška plná problémů – tak vypadalo otevírání Divadla Point na nové adrese. Uplynulé úterý rozevřelo své brány na Husově náměstí 94 a zahájilo svou čtrnáctou sezónu. Diváci přitom byli svědky zábavného kabaretu, jaký umí připravit jen prostějovský Point. A Večerník byl u toho.

„Jestli začneme nějakou sračkou, už se to s námi potáhne,“ těmito slovy uvedli své vystoupení notoricky známí herci prostějovského Divadla Point Aleš Procházka, Miroslav Ondra, Vítězslav Lužný, Jakub Hyndrich a Lukáš Kameníček. Program následně pokračoval tím, čím v Olomoucké ulici v roce 2017 skončil – scénou s chicagskými tanečnicemi. Nechybělo však ani Divadlo Pointík, sitcom Divadélko Domeček, nebo Martina Smékalová a její taška plná problémů. Tentokrát se rozhovořila o tom, co znamenají přísady prdopeč nebo LSD uváděné v receptech či jak vyzrát na úchyla. Samozřejmě zazněla i spousta písní. Mezi nimi improvizovaná skladba herců, v níž se zpívalo o boloňských špagetách nebo o kouření jointu. Ze své produkce ovšem představila dvě písně také nyní již pražská herečka Nina Horáková a poté se na jevišti objevila i stále známější hudebnice Hurikán Seibertová.
Jak víme, herci z Divadla Point často do svých scén vkládají notnou dávku humoru, která nechyběla ani tentokrát. Nejvíce se přitom budova otřásala smíchem v základech ve chvíli, kdy přinesli nový sloup. Z původního působiště v Olomoucké ulici si totiž odnášejí jedinečnou pověst jakožto divadlo se sloupem přímo uprostřed jeviště. Sloup však nakonec neprostrčili dveřmi, a tak si s úsměvem povzdechli: „Se sloupem i bez sloupu, vždycky půjdem do Pointu!“
O představení Divadla Point je stále velký zájem, proto byla místa na úterní zahájení sezóny takřka okamžitě obsazená. Všichni přitom odcházeli se spokojeným výrazem ve tvářích. „Kluci jsou pořád stejní. Fórek se sloupem je pro ně naprosto typický. Velmi proto doufám, že budou mít důstojné pokračovatele,“ svěřil se jeden z návštěvníků.


Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments