Dobré ráno, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Divadlo Point se usídlilo v nových prostorách bývalé základní školy na Husově náměstí v Prostějově. Uplynulé úterý otevřelo své brány a zahájilo v pořadí 14. sezónu. Hned v pátek pak uvedlo premiéru nové hry Miluju svůj mobil od Viliama Klimáčka. Inscenace humorným způsobem naťukla soudobé téma technologické doby, v níž jsme doslova zahlceni všudypřítomnými mobily, sociálními sítěmi, nesmyslnými fotografiemi a „appkami“ na všechno…Známe to všichni. Obličeje přilepené k displeji, neustálé pípání upozorňující na příchozí SMS, fotografování těch nejnesmyslnějších situací a událostí. Vše má společného jmenovatele – mobilní telefon. Žijeme v době technologické, kde mobil přebírá funkci zábavní, sociální, a někdy dokonce i vztahovou. V takovém případě může láska k mobilu přerůst až v nomofobii, tedy v závislost na mobilním telefonu. A právě o tom pojednávala komedie Miluju svůj mobil v podání Divadla Point.
Hra má podtitul Americká jízda o ne/komunikaci s okolím i světem jako následek života s technikou a na sociálních sítích místo reálného života se skutečnými lidmi. Čtyři cestovatelé, jejichž život je spjat s tímto fenoménem, se vydali na túru Severní Amerikou. Cestou spolu vedli dlouhé dialogy a na povrch přitom vyvstal nejeden postřeh týkající se dnešní doby. Třeba jak je časté udržovat milostný vztah v SMS zprávách, kdy si dva lidé píší, i když se nacházejí v jednom bytě. Nebo že se lidé fotí za každých a někdy i nevhodných okolností – jak jedí, sedí nebo kadí. Proto na závěr hry herci vyzvali diváky, aby svá dálková mluvítka, jak mobily nazývali, odhodili, případně zakopali…
A nebyl by to Point, kdyby v představení jeho aktéři neuvedli nějakou hravou scénku. Tentokrát jimi byla dvě hudební a taneční vystoupení, v nichž odhalovali pravdu o tom, jakým nesmyslným způsobem dnes telefony používáme. „Kluci nezklamali. Dobře jsem se pobavila stejně jako na každé jejich hře. Ovšem i když byla evidentní jejich návaznost na Testosteron, přece jen té originality, jakou je Point pověstný, ve hře Miluju svůj mobil mohlo být více,“ svěřila se jedna z návštěvnic.
Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments