Dobré dopoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Divadlo Point se usídlilo v nových prostorách bývalé základní školy na Husově náměstí v Prostějově. Uplynulé úterý otevřelo své brány a zahájilo v pořadí 14. sezónu. Hned v pátek pak uvedlo premiéru nové hry Miluju svůj mobil od Viliama Klimáčka. Inscenace humorným způsobem naťukla soudobé téma technologické doby, v níž jsme doslova zahlceni všudypřítomnými mobily, sociálními sítěmi, nesmyslnými fotografiemi a „appkami“ na všechno…Známe to všichni. Obličeje přilepené k displeji, neustálé pípání upozorňující na příchozí SMS, fotografování těch nejnesmyslnějších situací a událostí. Vše má společného jmenovatele – mobilní telefon. Žijeme v době technologické, kde mobil přebírá funkci zábavní, sociální, a někdy dokonce i vztahovou. V takovém případě může láska k mobilu přerůst až v nomofobii, tedy v závislost na mobilním telefonu. A právě o tom pojednávala komedie Miluju svůj mobil v podání Divadla Point.
Hra má podtitul Americká jízda o ne/komunikaci s okolím i světem jako následek života s technikou a na sociálních sítích místo reálného života se skutečnými lidmi. Čtyři cestovatelé, jejichž život je spjat s tímto fenoménem, se vydali na túru Severní Amerikou. Cestou spolu vedli dlouhé dialogy a na povrch přitom vyvstal nejeden postřeh týkající se dnešní doby. Třeba jak je časté udržovat milostný vztah v SMS zprávách, kdy si dva lidé píší, i když se nacházejí v jednom bytě. Nebo že se lidé fotí za každých a někdy i nevhodných okolností – jak jedí, sedí nebo kadí. Proto na závěr hry herci vyzvali diváky, aby svá dálková mluvítka, jak mobily nazývali, odhodili, případně zakopali…
A nebyl by to Point, kdyby v představení jeho aktéři neuvedli nějakou hravou scénku. Tentokrát jimi byla dvě hudební a taneční vystoupení, v nichž odhalovali pravdu o tom, jakým nesmyslným způsobem dnes telefony používáme. „Kluci nezklamali. Dobře jsem se pobavila stejně jako na každé jejich hře. Ovšem i když byla evidentní jejich návaznost na Testosteron, přece jen té originality, jakou je Point pověstný, ve hře Miluju svůj mobil mohlo být více,“ svěřila se jedna z návštěvnic.
Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments