Dobré poledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Koncem dubna navštívil Městskou knihovnu Prostějov publicista a spisovatel Milan Švihálek, který je známý především svými reportážními a dokumentárními pořady, za všechny jmenujme seriál Za svědky minulosti. Rozpovídal se přitom nejen o nich, ale také o svém soukromém životě, který byl jeho kariérou silně ovlivněn.Setkání s Milanem Švihálkem přineslo návštěvníkům vhled do zákulisí jeho kariéry. Mluvil o své televizní, publikační i novinářské činnosti. Nejvíce se přitom vracel k pořadu Za svědky minulosti, z něhož nakonec vznikla v roce 1988 i stejnojmenná kniha a o němž s nadsázkou prohlásil: „Ve své době měl tento seriál poměrně velký úspěch. Později jej v televizi dávali už jen v noci. A já, protože jsem přes noc občas nespal, jsem se na něj díval a říkal si: ‚To je tak dobrý, že by to měli zase vysílat přes den.‘“
S jeho kariérou byl úzce spjat i jeho osobní život. Proto, když v osmdesátých letech jeho spolupracovníci a dlouholetí kamarádi Jiří Vrožina a Richard Konkolski emigrovali do zahraničí, přišel o práci, navíc se musel starat o své tři děti a politická situace byla stále bezútěšná, se zhroutil a putoval do psychiatrické léčebny. Celkem tam pobýval třikrát, dohromady dlouhých třináct měsíců. Přesto jej jeho žena navštěvovala téměř každý den, aby si k němu mohla přisednout a složit mu dlaně do klína. Nemluvili, toho on nebyl schopen.
Milan Švihálek tak s humorem i vzdáleným steskem zavzpomínal na své začátky i konce nebo okamžiky, které jeho život někam nasměrovaly či jinak na něj silně zapůsobily. Mnoho z nich pak zakomponoval do svých publikací, z nichž některé se opakovaně dočkávají nových doplněných vydání.


Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments