Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Koncem dubna navštívil Městskou knihovnu Prostějov publicista a spisovatel Milan Švihálek, který je známý především svými reportážními a dokumentárními pořady, za všechny jmenujme seriál Za svědky minulosti. Rozpovídal se přitom nejen o nich, ale také o svém soukromém životě, který byl jeho kariérou silně ovlivněn.Setkání s Milanem Švihálkem přineslo návštěvníkům vhled do zákulisí jeho kariéry. Mluvil o své televizní, publikační i novinářské činnosti. Nejvíce se přitom vracel k pořadu Za svědky minulosti, z něhož nakonec vznikla v roce 1988 i stejnojmenná kniha a o němž s nadsázkou prohlásil: „Ve své době měl tento seriál poměrně velký úspěch. Později jej v televizi dávali už jen v noci. A já, protože jsem přes noc občas nespal, jsem se na něj díval a říkal si: ‚To je tak dobrý, že by to měli zase vysílat přes den.‘“
S jeho kariérou byl úzce spjat i jeho osobní život. Proto, když v osmdesátých letech jeho spolupracovníci a dlouholetí kamarádi Jiří Vrožina a Richard Konkolski emigrovali do zahraničí, přišel o práci, navíc se musel starat o své tři děti a politická situace byla stále bezútěšná, se zhroutil a putoval do psychiatrické léčebny. Celkem tam pobýval třikrát, dohromady dlouhých třináct měsíců. Přesto jej jeho žena navštěvovala téměř každý den, aby si k němu mohla přisednout a složit mu dlaně do klína. Nemluvili, toho on nebyl schopen.
Milan Švihálek tak s humorem i vzdáleným steskem zavzpomínal na své začátky i konce nebo okamžiky, které jeho život někam nasměrovaly či jinak na něj silně zapůsobily. Mnoho z nich pak zakomponoval do svých publikací, z nichž některé se opakovaně dočkávají nových doplněných vydání.


Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments