Dobré poledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Prostějovské dny hudby 2019 se pomalu chýlí se ke svému konci. Tři poslední koncerty, které si v rámci nich můžete poslechnout, proběhnou ve dnech 20., 23. a 24. května. Vystoupí na nich zejména zahraniční hosté – rakouské kytarové kvarteto Guitar4mation a americká klavíristka Olga Vinokur. Celý program nakonec završí open air koncert Dechového orchestru ZUŠ Vladimíra Ambrose na náměstí T. G. Masaryka. Vypravte se tedy za líbeznými tóny hudby i vy!


Letos 27. ročník Prostějovských dnů hudby nabídl pestrou směs koncertů, na nichž vystupovali malí i velcí, žáci i kantoři. Celkem si pro vás připravili jedenáct koncertů, přičemž poslední tři z nich uslyšíte tento týden. Již dnes, tj. v pondělí 20. května můžete od 18:00 hodin v přednáškovém sále Národního domu v rámci Prostějovských dnů hudby navštívit koncert vídeňského kytarového kvarteta Guitar4mation. Ansámbl má sice sídlo ve Vídni, ale muzikanti pocházejí i z Polska a České republiky. Hrají ve složení Petr Saidl (Česká republika), Martin Wesely (Rakousko), Michal Nagy (Polsko) a Martin Schwarz (Rakousko). „Jsem ráda, že se jim v jejich přeplněném koncertním programu podařilo najít i termín pro Prostějov,“ zaradovala se Eliška Kunčíková, ředitelka pořádající ZUŠ Vladimíra Ambrose.
Milovníci klavírní interpretace si přijdou na své ve čtvrtek 23. května. Od 18:00 hodin v sále ZUŠ totiž vystoupí Američanka Olga Vinokur, která se se svým vystoupením na Prostějovské dny hudby dokonce vrací. Její nahrávky American Record Guide jsou hodnoceny jako jedny z vrcholných interpretací za posledních 75 let. Proto byste si příležitost slyšet hudbu této výtečné klavíristky neměli nechat ujít!
Nakonec se v pátek 24. května ve 20:30 hodin na náměstí T. G. Masaryka odehraje velkolepý koncert Dechového orchestru ZUŠ Vladimíra Ambrose, který Prostějovské dny hudby završí. Hostem bude pěvecký sbor Nota Bene. Na programu budou skladby z filmů Harry Potter a Ohnivý pohár, Úžasňákovi, Baba Yetu, Bohemian Rhapsody, Zdivočelá země a Louskáček.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments