Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Prostějovské dny hudby 2019 se pomalu chýlí se ke svému konci. Tři poslední koncerty, které si v rámci nich můžete poslechnout, proběhnou ve dnech 20., 23. a 24. května. Vystoupí na nich zejména zahraniční hosté – rakouské kytarové kvarteto Guitar4mation a americká klavíristka Olga Vinokur. Celý program nakonec završí open air koncert Dechového orchestru ZUŠ Vladimíra Ambrose na náměstí T. G. Masaryka. Vypravte se tedy za líbeznými tóny hudby i vy!


Letos 27. ročník Prostějovských dnů hudby nabídl pestrou směs koncertů, na nichž vystupovali malí i velcí, žáci i kantoři. Celkem si pro vás připravili jedenáct koncertů, přičemž poslední tři z nich uslyšíte tento týden. Již dnes, tj. v pondělí 20. května můžete od 18:00 hodin v přednáškovém sále Národního domu v rámci Prostějovských dnů hudby navštívit koncert vídeňského kytarového kvarteta Guitar4mation. Ansámbl má sice sídlo ve Vídni, ale muzikanti pocházejí i z Polska a České republiky. Hrají ve složení Petr Saidl (Česká republika), Martin Wesely (Rakousko), Michal Nagy (Polsko) a Martin Schwarz (Rakousko). „Jsem ráda, že se jim v jejich přeplněném koncertním programu podařilo najít i termín pro Prostějov,“ zaradovala se Eliška Kunčíková, ředitelka pořádající ZUŠ Vladimíra Ambrose.
Milovníci klavírní interpretace si přijdou na své ve čtvrtek 23. května. Od 18:00 hodin v sále ZUŠ totiž vystoupí Američanka Olga Vinokur, která se se svým vystoupením na Prostějovské dny hudby dokonce vrací. Její nahrávky American Record Guide jsou hodnoceny jako jedny z vrcholných interpretací za posledních 75 let. Proto byste si příležitost slyšet hudbu této výtečné klavíristky neměli nechat ujít!
Nakonec se v pátek 24. května ve 20:30 hodin na náměstí T. G. Masaryka odehraje velkolepý koncert Dechového orchestru ZUŠ Vladimíra Ambrose, který Prostějovské dny hudby završí. Hostem bude pěvecký sbor Nota Bene. Na programu budou skladby z filmů Harry Potter a Ohnivý pohár, Úžasňákovi, Baba Yetu, Bohemian Rhapsody, Zdivočelá země a Louskáček.

Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments