Dobré poledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Lepším představením Městské divadlo v Prostějově sezónu snad již zakončit nemohlo. Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾ v podání pražského Divadla v Dlouhé diváky přenesl do britských „osmdesátek“. A také do života mladého dospívajícího chlapce, jehož osud je zatížen nejen bouřením hormonů, ale i nelehkými životními podmínkami.

Pro dokreslení dané epochy a celého vyprávění navíc celým dějem prostupovala dobová muzika zprostředkovaná živou kapelou a samými herci. U toho prostě Večerník nemohl chybět..
Sue Townsendová, autorka knihy Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾, prohlásila, že komedie je nejtragičtější forma dramatu. A o jejích hrách to rozhodně platí. Drama v prvé řadě diváky bavilo upřímným a naivním pohledem Adriana Molea na vlastní dospívání i na život „fosilů“, jeho rodičů. Na straně druhé přineslo i sociální sondu do thatcherovských osmdesátých let minulého století. Tehdy Velkou Británii zachvátila vlna nezaměstnanosti a společenských nepokojů. Tedy kromě toho, že Adrian zjišťoval, jaké to je dostat první pusu nebo jak to chodí na diskotékách, byl tematizován neustálý boj o každou penci v době jejich nedostatku.
Celý výjev dokreslovala hudební vložka. Inscenace byla protkána jedenácti písněmi slavných dobových kapel i sólistů jako Sweet, Bee Gees, Uriah Heep či Roda Stewarta. Všechny byly opatřeny velmi svéráznými a kreativními českými texty, přičemž zapadaly do dějového kontextu a ke každé scéně přinášely zpívaný komentář. Hudbu přitom zprostředkovávala živá skupina v pozadí, ale i sami herci, kteří nejenže zpívali, ale i hráli na dechové nástroje či kytary.
Tragická komedie Divadla v Dlouhé tak přinesla divákům jedinečný zážitek v podobě humoru, zamyšlení i příjemné a kvalitní muziky. „Představení bylo báječné. Už dlouho jsem se takhle nezasmála. Tím, že se téma týká dospívání mladého chlapce, jsme se mohli i my vrátit do období, kdy jsme jej sami prožívali, a s humorem na něj zavzpomínat. Opravdu tleskám Divadlu v Dlouhé. Jeho herci vše zvládli na jedničku,“ svěřila se Večerníku se svými dojmy návštěvnice Tereza.
Nakonec herečka Eva Hacurová, pocházející z Prostějova a ztvárňující ve hře Adrianovu matku, přišla na jeviště, aby se s publikem rozloučila. Jelikož jsou útroby divadla určené ke kompletní rekonstrukci, mohla si dovolit namalovat na stěny a oponu tři srdce a slíbila, že za rok přijede Divadlo v Dlouhé zase s další inscenací.Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments