Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Lepším představením Městské divadlo v Prostějově sezónu snad již zakončit nemohlo. Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾ v podání pražského Divadla v Dlouhé diváky přenesl do britských „osmdesátek“. A také do života mladého dospívajícího chlapce, jehož osud je zatížen nejen bouřením hormonů, ale i nelehkými životními podmínkami.

Pro dokreslení dané epochy a celého vyprávění navíc celým dějem prostupovala dobová muzika zprostředkovaná živou kapelou a samými herci. U toho prostě Večerník nemohl chybět..
Sue Townsendová, autorka knihy Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾, prohlásila, že komedie je nejtragičtější forma dramatu. A o jejích hrách to rozhodně platí. Drama v prvé řadě diváky bavilo upřímným a naivním pohledem Adriana Molea na vlastní dospívání i na život „fosilů“, jeho rodičů. Na straně druhé přineslo i sociální sondu do thatcherovských osmdesátých let minulého století. Tehdy Velkou Británii zachvátila vlna nezaměstnanosti a společenských nepokojů. Tedy kromě toho, že Adrian zjišťoval, jaké to je dostat první pusu nebo jak to chodí na diskotékách, byl tematizován neustálý boj o každou penci v době jejich nedostatku.
Celý výjev dokreslovala hudební vložka. Inscenace byla protkána jedenácti písněmi slavných dobových kapel i sólistů jako Sweet, Bee Gees, Uriah Heep či Roda Stewarta. Všechny byly opatřeny velmi svéráznými a kreativními českými texty, přičemž zapadaly do dějového kontextu a ke každé scéně přinášely zpívaný komentář. Hudbu přitom zprostředkovávala živá skupina v pozadí, ale i sami herci, kteří nejenže zpívali, ale i hráli na dechové nástroje či kytary.
Tragická komedie Divadla v Dlouhé tak přinesla divákům jedinečný zážitek v podobě humoru, zamyšlení i příjemné a kvalitní muziky. „Představení bylo báječné. Už dlouho jsem se takhle nezasmála. Tím, že se téma týká dospívání mladého chlapce, jsme se mohli i my vrátit do období, kdy jsme jej sami prožívali, a s humorem na něj zavzpomínat. Opravdu tleskám Divadlu v Dlouhé. Jeho herci vše zvládli na jedničku,“ svěřila se Večerníku se svými dojmy návštěvnice Tereza.
Nakonec herečka Eva Hacurová, pocházející z Prostějova a ztvárňující ve hře Adrianovu matku, přišla na jeviště, aby se s publikem rozloučila. Jelikož jsou útroby divadla určené ke kompletní rekonstrukci, mohla si dovolit namalovat na stěny a oponu tři srdce a slíbila, že za rok přijede Divadlo v Dlouhé zase s další inscenací.Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments