Dobré poledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Eva Hrušková a Jan Přeučil zavítali minulý čtvrtek do Městského divadla v Prostějově se svým vystoupením Splněná přání. Na něm vzpomínali na své herecké začátky nebo přiznali, jak to u nich doma ve skutečnosti chodí. Protože letos slaví televizní Popelka, v níž si Eva Hrušková zahrála titulní roli, 50leté výročí, nesměly samozřejmě chybět ani písně z této pohádky. Hudební složku pak doplnili i tenorista Miroslav Ondra a sopranistka Pavlína Augustinová Přikrylová.Známá herecká dvojice Jan Přeučil a Eva Hrušková si uplynulý čtvrtek v Městském divadle v Prostějově plnila svá přání. Společně s moderátorem Jiřím Zbořilem a hosty Miroslavem Ondrou a Pavlínou Augustinovou Přikrylovou vzpomínali na své začátky v herectví, ale odhalovali také to, jak to u nich doma chodí. „Jsme spolu patnáct let a za celou tu dobu jsme se ani jednou nepohádali,“ prohlásila Hrušková. Všechny samozřejmě zajímalo, jak je něco takového možné. „Já vám to vysvětlím. U nás má totiž vždy poslední slovo Evička a já neodporuji. Vypadá to pak tak, že se jí třeba zeptám: ‚Evičko, nemáš chuť na něco sladkého?‘ a ona odpoví: ‚Ne, a ty taky ne.‘“ Návštěvníci tak měli jedinečnou šanci s notnou dávkou humoru poodhalit roušku tajemství jejich osobního života.
Jelikož letos hlavní představitelka první filmové Popelky Eva Hrušková slavila 50leté výročí od jejího prvního uvedení na televizní obrazovky, zazněly v divadle také skladby ze zmíněné filmové pohádky. Diváci si tak mohli tuto starou klasiku připomenout a také si společně s „Popelkou“ Hruškovou zazpívat. Ji následně doplnila svými operetními písněmi dvojice Miroslav Ondra a Pavlína Augustinová Přikrylová.
Přesto se na vystoupení našly dvě „mouchy“. Jan Přeučil se po půlhodině omluvil kvůli divadelní inscenaci, kde hrál a na kterou musel odjet do Blanska. Navíc se nekonalo losování o ceny, které organizátoři návštěvníkům slibovali. „Pan Přeučil by více prostoru stejně nedostal. Představení bylo sestavené tak, aby všichni účinkující měli svůj prostor a čas. Co se týče losování o ceny, bohužel jsme na něj kvůli spěchu zapomněli. Dopoledne jsme hráli v Olšanech u Prostějova. Poté jsme se museli rychle sbalit v penzionu, kde jsme byli ubytovaní, protože nám majitel i přes původní domluvu, že můžeme zůstat déle, řekl, že se musíme vystěhovat. A nakonec nám v divadle ještě oznámili, že vystoupení musíme přestěhovat na jiné místo, a tak jsme museli řešit přesun veškeré techniky. V tomto chaosu jsme se hlavně snažili, aby se stihl začátek vystoupení,“ vyjádřil se moderátor Jiří Zbořil.
Návštěvníci však na něco takového nedbali a vystoupení si s chutí užili. „Bylo to skvělé, jak pan Přeučil s paní Hruškovou, tak jejich hosté. Nikdy jsme neměli šanci sedět tak blízko u těchto známých herců, proto jsme rády, že se to v komorních prostorách jeviště za oponou Městského divadla podařilo,“ libovaly si tři ženy odcházející z představení.Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments