Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

26 soudkoviJedinečnou prodejní výstavu fotografií s názvem SÁRA A JAN SAUDKOVI zahájí už tento pátek 5. července slavnostní vernisáž v Galerii Zámku Plumlov. Nenechte si ujít unikátní příležitost shlédnout snímky nejznámější české dvojice fotografů. Exkluzivním mediálním partnerem výstavy je PROSTĚJOVSKÝ Večerník a portál vecernikpv.cz!

 

Již podruhé během jednoho roku si díky Galerii Knížecí dvůr v Hluboké nad Vltavou budete moci prohlédnout ve výstavních prostorách plumlovského zámku díla současných českých umělců zvučných jmen. Po loňské výstavě věnované obrazům kreslíře a grafika Adolfa Borna a malířky a ilustrátorky Renaty Klogner Štolbové se ve zdech Vysokého zámku můžete potěšit a nechat inspirovat fotografiemi s typickým a nezaměnitelným rukopisem vynikajících českých fotografů Jana Saudka a Sáry Saudkové.

Ateliérové fotografie Jana a převážně černobílé snímky Sáry s výjimečným nábojem typickým právě pro tuto dvojici umělců, tvoří bezesporu vrchol současné fotografické tvorby, který máte nyní možnost zhlédnout mimo jiné i ku příležitosti letošního 333. výročí zahájení stavby plumlovského zámku. Prodejní výstavu s názvem Sára a Jan Saudkovi FOTOGRAFIE zahájí v pátek 5. července v 17:00 slavnostní vernisáž za přítomnosti všech příznivců umění, pořadatelů a organizátorů, na které nebude chybět ani mediální partner akce - PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

Díla nejvýznamnějších osobností současné české umělecké scény budou k vidění na Zámku Plumlov od 5. července do 31. srpna. Výstavu uvede za pořádající Galerii Knížecí Dvůr Ing. Pavel Frelich a odborný komentář doplní kurátorka výstavy paní Marie Hanušová.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments