Příjemnou noc, dnes je sobota 15.6.2019
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Fotogalerie: Pořádný rozruch způsobil páteční koncert na náměstí T. G. Masaryka. Ne ledajaký. Na pódium se totiž natěsnaly desítky hudebníků ze zdejšího dechového orchestru Základní umělecké školy. Část programu navíc vylepšila také účast pěvců z Nota Bene a nechyběla ani Zuzana Kožnárková se svým výrazným a nenapodobitelným hlasem. Rozmanitý byl i repertoár – hudebníci pod vedením dirigenta Rudolfa Proseckého zahráli například melodie z filmu Vzpomínky na Afriku. Nechyběly ale ani populární písně ze současnosti i dob dávno minulých. U toho prostě Večerník nemohl chybět!


Film a hudba patří k sobě. A hudba spojuje. I tyto dvě věci ukázal v pátek 24. května velký dechový orchestr, který se představil na hlavním náměstí v Prostějově. Do ruda oblečení i osvětlení hudebníci zpestřili obyvatelům i návštěvníkům města večer. A to tím nejlepším možným způsobem: skvěle pojatými melodiemi a písněmi.
Že se lidé mají na co těšit, už naznačila úvodní skladba Norvegian wood od Beatles. Zdaleka se však tentokrát nejednalo jen o popové skladby. Následovaly totiž třeba Vzpomínky na Afriku. „Účinkuje nám tam kamarádka, přišli jsme ji podpořit. A je to krásné,“ uvedla Magdalena Přidalová, která přišla i s dětmi. „Nejvíce se mi líbily Vzpomínky na Afriku,“ řekla pak o melodii, která pomalým tempem naladila diváky na pohodu. Při pohledu do publika pak bylo jasné, proč se právě o hudbě říká, že spojuje lidi: koncert si totiž nenechali ujít diváci všech věkových skupin i zájmů.
Řada jich pak, stejně jako Magdalena Přidalová, přišla podpořit své blízké. „Hraje mi tam kolegyně, tak jsme se přišli podívat. Hrají moc krásně, ani všechny melodie neznám,“ uvedla pak další z divaček Martina Pšeničková. V davu před pódiem bylo taktéž hodně mladých lidí, teenagerů, nechyběly ani děti. Koneckonců ani na ně hudebníci nezapomněli. Kromě melodií z Harryho Pottera, včetně sestřihu scének z něj, přidali k dobru také hudbu z animované komedie Úžasňákovi.
Většinu repertoáru však tvořily skladby světových interpretů. „Nejvíc se mně osobně líbí asi Beat id od Michaela Jacksona,“ uvedl jeden z účinkujících, a sice dvaadvacetiletý Radim hrající na baskřídlovku. Potěšily ho zejména ohlasy lidí. „Vím i o lidech, kteří absolutně nevěděli, co takový koncert obnáší, že odcházeli na konci spokojeni a velice překvapeni,“ uvedl pro Večerník.Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments