Příjemnou noc, dnes je sobota 15.6.2019
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Základní umělecká škola Konice se ve dnech 31. května a 1. června zúčastní třetího ročníku celostátního happeningu základních uměleckých škol. Při této příležitosti si pro vás připraví vystoupení hudebního, tanečního a literárně dramatického kroužku, výstavu výtvarného oboru a na závěr i koncert učitelů. Vše se bude odehrávat na Masarykově náměstí a v prostorách konického zámku.Celostátní happening základních uměleckých škol ve veřejném prostoru nese název ZUŠ Open. Letos přitom proběhne jeho třetí ročník. Pátek 31. května a sobota 1. června tak budou patřit oslavám, sdílené radosti a respektu k unikátnímu systému základního uměleckého vzdělávání, při nichž žáci a učitelé představí to nejlepší ze své práce. V Konici se přitom můžete těšit na pestrou paletu kulturních zážitků. „Od 14:00 do 16:00 hodin bude probíhat prezentace hudebního, tanečního a literárně dramatického oboru na Masarykově náměstí. Poté od 17:00 hodin si budete moci v galerii konického zámku prohlédnout výstavu prací žáků výtvarného oboru. A nakonec v 18:00 hodin započne v koncertním sále zámku Večer s klasikou, na němž vám zahrají učitelé ZUŠ,“ vyjmenovávají pořadatelé.
Program pro širokou veřejnost napříč různými obory i žánry představují základní umělecké školy po celé republice. Stěžejním cílem ZUŠ Open, v rámci něhož se bude konat akce v Konici, je zviditelnění systému ZUŠ jako moderního způsobu vzdělávání, práce a úspěchů škol na celostátní úrovni i uvnitř regionů, posílení jeho respektu a komunikace směrem k veřejnosti. Zároveň se snaží vytvářet prostor pro setkání žáků, pedagogů, rodičů a všech, kteří mají zájem o umění a kultivaci nejmladší generace. Přijďte tedy i vy podpořit svou přítomností žáky a učitele tamější ZUŠ! Vstupné na všechny akce je zdarma.

Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments