Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Výstavu s názvem Sára a Jan Saudkovi FOTOGRAFIE zahájila v pátek odpoledne slavnostní vernisáž, které se kromě pořadatelů akce zúčastnila i sama autorka poloviny vystavených snímků. Nechyběli zástupci okolních měst ani mediální partner akce, PROSTĚJOVSKÝ Večerník, který vám v následujícím vydání nabídne exkluzivní rozhovor s vynikající českou fotografkou Sárou Saudkovou.

Velkolepé zahájení

Páteční odpoledne se nádvoří plumlovského zámku zaplnilo zhruba dvěma stovkami návštěvníků z širokého okolí. Tentokrát ale ne proto, aby ocenili jedinečnou stavbu, exteriér a interiér plumlovského zámku, ale aby se setkali s jednou z nejvýznamnějších fotografických osobností současnosti, Sárou Saudkovou, která přijela zahájit prodejní výstavu fotografií s názvem Sára a Jan Saudkovi FOTOGRAFIE. Po loňském ročníku výstavy v režii zástupců galerie Knížecí dvůr tak obrazy Adolfa Borna a Renaty Klogner Štolbové vystřídalo více než pět desítek snímků z tvorby dua fotografů, které obsahují kolorované snímky s nezaměnitelným rukopisem Jana Saudka i působivé černobílé fotografie Sáry. Není proto divu, že vernisáž výstavy navštívili i významní představitelé Prostějova, Plumlova a Olomouce, kteří si stejně jako ostatní návštěvníci nenechali ujít příležitost osobně se setkat s autorkou snímků, které jsou tak často označovány jako kontroverzní.

Okouzlující dáma

Sympatická autorka ale měla pořádně daleko k frivolní ženštině, jejíž obraz nám v souvislosti se Sárou Saudkovou soustavně vnucují některá média. „Pro mě bylo nesmírně příjemné překvapení, když začala mluvit. Tak elegantní a zároveň bezprostřední promluvu jsem snad ještě neslyšel... A pořád je to ještě pěkná baba!“ zhodnotil osobní setkání se Sárou Saudkovou prostějovský primátor Miroslav Pišťák. A podobného dojmu bezesporu nabyli i ostatní návštěvníci, mezi účastníky se nenašel snad ani jediný, na kterého by příjemné vystupování dnes už legendární fotografky nezapůsobilo. „Úplně mě překvapilo, jak je to sympatická dáma. Její fotografie a samozřejmě známé fotky pana Saudka jsou prostě úžasné a ona má nádherné šaty,“ nešetřila chválou návštěvnice vernisáže, Jana Václavíková, která na výstavu dorazila i s dětmi. Po úvodní řeči Ing. Pavla Frelicha, majitele pořádající galerie Knížecí dvůr, se chopila slova sama autorka, která nezapomněla poděkovat za skvěle odvedenou práci kurátorce výstavy paní Marii Hanušové, „děkuji moc všem kteří přišli, jsem rodák z nedaleké Litovle, tak pokud jsem někomu z vás přítomných někdy ukradla kuličky nebo třešně ze zahrady, tak se moc omlouvám,“ rozesmála přítomné návštěvníky sympatická fotografka, která se v zápětí ochotně podepisovala a pózovala před stovkou fotoaparátů, málokdo z návštěvníků si totiž nechal ujít příležitost nechat si osobně podepsat katalog výstavy nebo se vyfotit s opravdovou osobností mezi českými fotografy.

Výjimečná atmosféra

Na vernisáži v někdejším sídle šlechtického rodu Lichtenštejnů nesměly chybět ani vybrané lahůdky, víno přímo z vinic samotných Lichtenštejnů a o slavnostní atmosféru se po celou dobu staralo barokní trio z Moravské filharmonie Olomouc. Šlo o opravdu jedinečný zážitek, který si vychutnali všichni příznivci umění. „Výstava se mi samozřejmě velmi líbí, je to velký přínos pro zámek, Plumlov i okolí, proto se snažíme vycházet panu Frelichovi všemožně vstříc. Navíc se už teď předběžně plánuje třetí ročník výstavy, takže se pochopitelně budeme snažit i nadále co nejvíc spolupracovat,“ potvrdil starosta města Plumlova Adolf Sušeň, který se v zápětí přidal k téměř nekonečnému zástupu návštěvníků vernisáže čekající na podpis slavné fotografky. Ta se se svými příznivci, návštěvníky výstavy a pořadateli rozloučila až v podvečerních hodinách, její fotografie a snímky Jana Saudka ale budou moci návštěvníci výstavy shlédnout a třeba i zakoupit až do 31. srpna, ve výstavních prostorách plumlovského zámku.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments