Dobré dopoledne, dnes je neděle 16.6.2019
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Zpěv, hudba, výtvarné umění. I tanec. Zkrátka pro každého se špetkou uměleckého ducha něco. Tak vypadalo páteční ZUŠ Open, třetí ročník celostátní akce. Ta se snaží představit základní umělecké školy po celém Česku. Včetně Prostějova, ale také Konice, kde se happening konal taktéž.


Prostějovská ZUŠ Open se představila hned na několika místech. Z kavárně zámku se hrálo na kytaru, v altánu u kina zase na klávesy a do toho zněl zpěv. Kavárna Avatarka pak opět patřila například houslistům a klavíristům. „Je to tu moc pěkné, líbí se mi to,“ uvedla Neli Šmídová, která přišla podpořit svého syna houslistu. „Určitě ale půjdu například i do zámku,“ uvedla žena. Právě na nádvoří zámku probíhal koncert ZUŠ Vladimíra Ambrose.
Veřejnost díky akci mohla ocenit, jak rozmanité může umění být. Například v parku si členové zušky zkoušeli vlastnoručně zhotovené originální šaty z papíru. Z blízkého altánku zněly melodie z pohádky Princezna ze mlejna ale také legendární Yesterday od Beatles. Z Avatarky zase zněla skupina Queen v podání klavíru.
„Snažíme se představit školu veřejnosti, být otevření. Letošního ročníku se účastní všechna naše oddělení. I když ne úplně všechny děti, to by bylo organizačně příliš,“ usmívala se ředitelka školy Eliška Kunčíková, která si postupně jednotlivá místa obešla.
Jen v Olomouckém kraji se ZUŠ Open zúčastnily na dvě desítky uměleckých škol. Akce má za úkol představit umění jako takové, činnost škol, ale také umožnit setkání žáků, učitelů i rodičů. „Systém základních uměleckých škol nikde jinde na světě není. Je to takové národní stříbro,“ upozornila Eliška Kunčíková.


Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments