Dobrý večer, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Zpěv, hudba, výtvarné umění. I tanec. Zkrátka pro každého se špetkou uměleckého ducha něco. Tak vypadalo páteční ZUŠ Open, třetí ročník celostátní akce. Ta se snaží představit základní umělecké školy po celém Česku. Včetně Prostějova, ale také Konice, kde se happening konal taktéž.


Prostějovská ZUŠ Open se představila hned na několika místech. Z kavárně zámku se hrálo na kytaru, v altánu u kina zase na klávesy a do toho zněl zpěv. Kavárna Avatarka pak opět patřila například houslistům a klavíristům. „Je to tu moc pěkné, líbí se mi to,“ uvedla Neli Šmídová, která přišla podpořit svého syna houslistu. „Určitě ale půjdu například i do zámku,“ uvedla žena. Právě na nádvoří zámku probíhal koncert ZUŠ Vladimíra Ambrose.
Veřejnost díky akci mohla ocenit, jak rozmanité může umění být. Například v parku si členové zušky zkoušeli vlastnoručně zhotovené originální šaty z papíru. Z blízkého altánku zněly melodie z pohádky Princezna ze mlejna ale také legendární Yesterday od Beatles. Z Avatarky zase zněla skupina Queen v podání klavíru.
„Snažíme se představit školu veřejnosti, být otevření. Letošního ročníku se účastní všechna naše oddělení. I když ne úplně všechny děti, to by bylo organizačně příliš,“ usmívala se ředitelka školy Eliška Kunčíková, která si postupně jednotlivá místa obešla.
Jen v Olomouckém kraji se ZUŠ Open zúčastnily na dvě desítky uměleckých škol. Akce má za úkol představit umění jako takové, činnost škol, ale také umožnit setkání žáků, učitelů i rodičů. „Systém základních uměleckých škol nikde jinde na světě není. Je to takové národní stříbro,“ upozornila Eliška Kunčíková.


Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments