Příjemnou noc, dnes je sobota 15.6.2019
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Jako každoročně pořádá Základní umělecká škola V. Ambrose Prostějov přehlídku divadelních souborů a jejich hostů – MEDart, tentokrát ve dnech 4. - 7. června 2019. Letos využijí organizátoři domácí prostory - sál prostějovského zámku a nové prostory Divadla Point.


Přehlídku zahájí v úterý 4. června od 19.00 hodin divadelní soubor Na štaci z Němčic nad Hanou, který je na festivalu již tradičním hostem. Vystoupí s inscenací Převýchova v díře, která nabídne příběh chlapce a mladého muže, dospívajícího v letech komunistické diktatury.
Středeční odpoledne 5. června bude sál prostějovského zámku otevřen od 14.00 hodin programu Zuškoviny. S krátkými divadelními kousky přijedou hosté z ostatních základních uměleckých škol, dramatický obor z RG a ZŠ i CMG. Večerní představení Divadla Point nabídne komedii o ne/komunikaci se světem jako následek života s technikou a na sociálních sítích místo reálného života a se skutečnými lidmi.
Ve čtvrtek 6. června otevře třetí festivalový den Takové domácí divadlo. Dětské diváky čeká pohádka s princeznou, drakem a neohroženým hrdinou. Hrají studenti ateliéru Divadla a výchovy DF JAMU Petr Theodor Pidrman a Lucie Hejlová. Čtvrteční odpoledne bude patřit také žákům II. stupně ze ZUŠ Němčice nad Hanou, kteří zahrají o dospívání a víře v sebe sama. Představení Charleyova teta divadla Point je připraveno na čtvrteční podvečer od 17.00 hodin v nových prostorách divadla Point na Husově náměstí č. 91. Klišé týkající se psychiatrických léčeben se pokusí narušit studenti herectví 3. ročníku DF JAMU. Inscenaci Já tam byl, odehrají „Jamáci“ v 19.00 hodin v sále prostějovského zámku. V příběhu se představí i bývalý žák LDO ZUŠ V. Ambrose - Jan Horák.
Pátek 7. června bude patřit prostorám prostějovského zámku. Dopoledne se můžeme těšit na autorskou kabaretní show na bázi stand-up comedy pro předpubertální a postpubertální výrostky všech věkových kategorií. Etiketa Burani v podání Divadla Plyšového medvídka. Hrají Jan Šprynar a Konrád Popel. Jak dělat v improvizaci sedmimílové kroky nás naučí lektor Daniel Kunz na workshopu improvizace. Večerní program bude patřit opět improvizaci. Čeká nás improvizační klání souborů ze Slovenska a olomouckých Oliv. Závěrečný Česko – slovenský improvizační večer odstartuje v pátek od 19.00 hodin v sále prostějovského zámku.
Festival MEDart vznikl za přispění statutárního města Prostějova.

Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments