Dobrý večer, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Sport v muzeu, to tady už dlouho nebylo. Od čtvrtku 6. června však lidé budou moci chodit do Muzea a galerie Prostějov právě za sportovními zážitky. Nová, dočasná expozice s názvem Fotbal to je hra totiž bude oslavovat 115 let prostějovského fotbalového klubu. Ten je podle Jindřicha Skácela, organizátora výstavy a někdejšího fotbalisty, nejstarším v celém kraji.


„Výstavu pořádáme ve čtyřech sálech, ve dvou z nich bude interaktivní. Snažíme se nachystat expozici pro všechny věkové kategorie. Nebude navíc platit, že na exponáty se nesmí sahat,“ uvedl Jindřich Skácel.
Kromě minulosti však bude přítomna i současnost. Lidé budou mít možnost například srovnat vybavení hráčů kdysi a dnes, k vidění budou reprezentační dresy současného prostějovského hráče Jana Poláka. „Lidi například uvidí také nejstarší kopačky v celém kraji. Jsou z roku 1912 a přitom v perfektním stavu,“ prozradil s úsměvem Skácel.
Výstava začne ve čtvrtek vernisáží v 17:00 hodin a trvat bude až do konce prázdnin. Po nich se část z ní přestěhuje do Národního olympijského centra. Záštitu převzal primátor František Jura, na vernisáž dorazí i fotbalový internacionál Pavel Kuka.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments